Nová Kyocera FS-1000

Kyocera uvedla na český trh novou, rychlostí 10 stran A4 za minutu tisknoucí tiskárnu, vhodnou pro malé a středně velké kanceláře a podniky.
Nová Kyocera FS-1000
Kyocera, jejímž výhradním dovozcem pro ČR je společnost Janus, spol. s.r.o. (www.janus.cz), výrobce řady ECOLaserových tiskáren, uvedla na český trh novou, rychlostí 10 stran A4 za minutu tisknoucí tiskárnu, vhodnou pro malé a středně velké kanceláře a podniky. Jedná se o model FS-1000, jenž společně s ostatními modely představí na letošním veletrhu Invex.

Novinka pokračuje v tradici svých úspěšných předchůdkyň. Využívá unikátní tiskovou technologii ECOSYS, která je ekonomická, neboť jediným spotřebním materiálem pro tyto tiskárny je toner. Zároveň je však i ekologická, protože použitý toner je snadno recyklovatelný. I v ostatních ohledech udržuje tiskárna FS-1000 vysoký standard svých předchůdkyň. Nabízí možnost síťového tisku, je vysoce variabilní při práci s papírem, umožňuje přidání dalšího zásobníku, umí zpracovávat několik různých formátů papíru, má pět emulací včetně PCL 6 (volitelně se dá přidat PostScript II). K dispozici jsou ovšem i velmi příznivé novinky. Tiskárna nabízí kvalitní rozlišení 600 dpi, které se s použitím speciální funkce KIR2 dá zvětšit až na 2400 dpi. Je tedy vhodná pro tisk kvalitnějších dokumentů, ale i smluv, formulářů nebo menších firemních prezentací. V základním provedení je vybavena 4MB paměti RAM, které se dají rozšířit až na 132MB. Oproti svým předchůdkyním je také vybavena novou tonerovou soupravou Kyocera, která umožňuje tisk až 6000 stran. Její technické parametry byly mimoto rozšířeny o systém úspory energie. Tiskárna je tak schopna splňovat vysoké nároky a přitom spotřebovává minimum elektrické energie.

Menší změnou prošel i originální půvabný design opět z dílny F.A.Porsche. Hlavní řídící deska byla přesunuta na stranu tiskárny a tato „novinka“ umožňuje rychlejší chlazení, které také snižuje energetické ztráty. Pro snazší obsluhu byla zjednodušena i ovládací tlačítka, která navíc používají mezinárodní symboly. Provoz je tedy zřetelný a snadný. Absolutní novinkou je pak virtuální displej. Jedná se o panel vzdáleného přístupu (ROP), který se k tiskárně dodává standardně a dálkově zobrazuje funkce diagnostiky, jenž běžně ukazoval display s tekutými krystaly. Tento snadno obsluhovatelný systém značně zvyšuje pohodlí operátora, pokud tiskárna pracuje v síťovém prostředí.

Tiskárna FS-1000 tak doplňuje řadu lowendových laserových tiskáren o nový model, jenž nejenom svou funkčností, ale také příznivou pořizovací cenou vychází vstříc koncovým uživatelům.

Váš názor Další článek: Fujifilm MX-2900Z - Technické parametry

Témata článku: Česká tisková kancelář, Snadná emulace, Janus, Toner, Kyocera, Krystal, Úspěšný model


Určitě si přečtěte

Nové názvy, upravený vývoj. Microsoft ukázal, jak teď bude vydávat Windows 10

Nové názvy, upravený vývoj. Microsoft ukázal, jak teď bude vydávat Windows 10

** Podzimní vydání Windows 10 přinese jen minimum novinek ** Aktualizace ponese formální označení 20H2 ** Microsoft mění názvy v programu Windows Insider

Lukáš Václavík | 17

Apple vychrlil novinky: Nové operační systémy a příprava na vlastní procesory

Apple vychrlil novinky: Nové operační systémy a příprava na vlastní procesory

** Apple dnes představuje novinky ** Tradiční keynote v rámci konference WWDC probíhá jen online ** Nové operační systémy, ale i něco navíc

David Polesný | 108


Aktuální číslo časopisu Computer

Megatest SSD s kapacitou 1 TB

Srovnávací test robotických vysavačů

Vybíráme nejlepší telefony na trhu

Jak zlepšit zvuk televize