Nová iniciativa IBM rozvíjí otevřené standardy softwaru za účelem podpory inovací v oblasti zdravotnictví

Odborníci IBM pro oblast zdravotnictví oznámili významný projekt, jehož cílem je zlepšit součinnost a přístup k informacím prostřednictvím rozvoje otevřených standardů softwaru.
Nová iniciativa IBM rozvíjí otevřené standardy softwaru za účelem podpory inovací v oblasti zdravotnictví

V rámci iniciativy přislíbilo IBM nezpoplatněný přístup ke svému portfoliu patentů pro účely vývoje a implementace vybraných otevřených standardů zdravotnického softwaru, které souvisejí s webovými službami, elektronickými formuláři a otevřenými formáty dokumentů. 

 

Růst odvětví a poskytování služeb v oblasti zdravotnictví v současné době brzdí nekompatibilní formáty dokumentů a proprietární technologie, kvůli nimž není lehké vyhledávat a sdílet data, jakými jsou například standardizované lékařské záznamy.  

 

IBM se domnívá, že nová iniciativa pomůže vyřešit komplexní ekosystém, v němž musí být výměna informací přesná, bezpečná a efektivní, a pomůže klientům v tomto důležitém odvětví při zkvalitňování a snižování cen služeb poskytovaných pacientům, lékařům a institucím po celém světě. Standardy podpoří součinnost a výrazně zvýší schopnost komunikovat data a informace uvnitř společností, mezi společnostmi navzájem a v rámci komunit. 

 

Inovace vycházející z otevřených standardů softwaru mohou pomoci transformovat zdravotnictví po celém světě.

 

Například výhody vyplývající z otevřeného přístupu k určitému softwaru IBM mají potenciál podpořit celosvětový rozvoj elektronických sítí se zdravotními záznamy a napomoci širokému prosazování informačních technologií ve zdravotnictví. Otevřené a součinné technologie pak umožňují vysoce bezpečný přístup ke zdravotnickým informacím. 

 

V případech, kdy standardy zdravotnictví vyžadují, aby aplikace webových služeb vyřizovaly naléhavé požadavky akutních pracovišť přednostněji než běžné administrativní úkoly, mohou patenty IBM pro odlišení úrovně služby urychlit stanovení takové preference. Potřebnou technologii pro realizaci takového mechanismu poskytuje nezpoplatněný přístup k americkému patentu IBM s číslem 6816907: systém a metoda poskytování služeb na webu s různou prioritou z 9. listopadu 2004.

Váš názor | Nové skiny pro Seznam E-mail jsou na světě

Témata článku: IBM

Aktuální číslo časopisu Computer

Zachraňte nefunkční Windows

Jak nakupovat a prodávat kryptoměny

Otestovali jsme konvertibilní notebooky

Velký test 14 herních myší