Nová iniciativa Eco Innovation společnosti Sun Microsystems

Nová iniciativa Eco Innovation společnosti Sun Microsystems

SANTA CLARA, Kalifornie, 21. srpna 2007, PRAHA – 11. září 2007 – Společnost Sun Microsystems, Inc. (NASDAQ: SUNW) oznámila komplexní sadu programů a řešení, která využívají technologické inovace Sunu a pomohou zákazníkům navrhovat energeticky účinnější, ekologicky zodpovědná datacentra a šetřit peníze. Iniciativa Eco Innovation navazuje na podobnou iniciativu Eco Responsibility, kterou Sun odstartoval v listopadu 2005.

Sun ke svým oceňovaným serverům Sun Fire, operačnímu systému Solaris a nápadité technologii vysoce propustných počítačových systémů a úložných zařízení v rámci iniciativy Eco Innovation přidává sady Sun Eco Ready Kit a soubor služeb Eco, které pomohou IT oddělením po celém světě rozšířit rostoucí seznam podniků, jež zavádějí inteligentní, energeticky úsporné informační technologie. 

„Ekologický a ekonomický dopad rostoucích nároků datových center na napájení a chlazení je pro naše zákazníky zásadní starostí. Soubor našich služeb Eco Services Suite je určen pro zákazníky, kteří chtějí realizovat ekonomicky výhodné změny provozu svých datových center. Pomohou jim zvýšit účinnost až o 20 procent,“ řekl Jeya Kumar, senior viceprezident skupiny Services společnosti Sun Microsystems. „Právě teď je načase snížit dopad našeho počínání na životní prostředí – co je dobré pro byznys, je dobré i pro prostředí.“

Nové nástroje Eco rozšiřují řadu energeticky úsporných počítačových alternativ Sunu
Mezi tři nové sady Eco Ready Kit patří Sun Eco Assessment Kit, Sun Eco Optimization Kit a Sun Eco Virtualization Kit. Tyto sady pomohou zákazníkům vytvořit energeticky účinné datové centrum a zároveň ušetřit peníze.

Sun Eco Assessment Kit nabízí metodický přístup k analýze energetické účinnosti datového centra pomocí kombinace služeb vyhodnocení počítačových systémů, úložných systémů a infrastruktury datového centra.

Sun Eco Optimization Kit pomůže zákazníkům optimalizovat, zkonsolidovat, inovovat a recyklovat jejich hardwarovou infrastrukturu a zároveň využít zvláštní nabídky na systémy, úložná zařízení a služby Sunu. V rámci tohoto řešení mohou zákazníci upgradovat na servery Sun Fire UltraSPARC IV+ a Sun SPARC Enterprise. Získají tak maximální optimalizaci, využití a spolehlivost a zároveň ochrání své dřívější investice.

Sun Eco Virtualization Kit nabízí virtualizační řešení, která umožňují dosáhnout lepšího využití majetku a vyšší energetické účinnosti datového centra. Srdcem virtualizačního řešení Sunu je operační systém Solaris 10 s technologií Solaris Containers, která společnostem umožňuje bezpečně provozovat v jediném systému několik softwarově izolovaných aplikací. Díky tomu mohou konsolidovat aplikace na menší množství serverů.

Sun dále oznámil nové služby Sun Eco Services Suite, které pomohou zákazníkům dosáhnout lepšího využití energie v datových centrech, vyladit distribuci chladicího vzduchu a další infrastrukturní systémy, které ovlivňují jak provozní náklady, tak i úroveň služeb. Soubor služeb Sun Eco Services Suite zahrnuje čtyři nově uvedené služby: 

  • Sun Eco Assessment Service for Datacenter, Basic je určena pro maximalizaci efektivity napájení a chlazení infrastruktury, ve které jsou provozovány webové služby.
  • Sun Eco Assessment Service for Datacenter, Advanced je komplexní služba pro datové centrum, jež poskytuje technické posouzení využití energie v datovém centru, chladicí kapacity, umístění skříní, distribuce vzduchu a dalších faktorů prostředí.
  • Sun Eco Cooling Efficiency Service for Datacenter pomáhá zhodnotit nevyužitou kapacitu klimatizační soustavy a nasměrovat ji do míst, kde je potřeba. Přispěje k lepšímu chlazení hardwaru a zvýšení redundance a zároveň pomůže snížit kapitálové a provozní náklady. 
  • Sun Eco Optimization Service for Datacenter poskytuje přímou asistenci pro realizaci nápravných kroků doporučených službou Eco Assessment Service.

Sun zároveň zveřejnil dlouhou řadu ekologických zdrojů, které zákazníkům umožňují poradit si sami, nebo zefektivnit provoz svých datacenter ve spolupráci se Sunem.

Softwarové produkty Sunu poskytují rekordní výkon na podporu vyšší energetické úspory a efektivity provozu datových center. Operační systém Solaris umožňuje zákazníkům maximalizovat dostupnost prostřednictvím zvýšení využití prostředků až o 80 %. Umožňuje totiž v jediné instanci operačního systému provozovat stovky virtuálních prostředí. V rámci průběžného uvolňování příspěvků komunitě OpenSolaris byl nedávno zveřejněn projekt správy napájení v systému Solaris (project Tesla). Software Sun Ray poskytuje virtualizované pracovní prostředí pro ekologicky šetrné klienty Sun Ray, které mají odběr pouze čtyři watty.

Sun také nedávno představil procesor UltraSPARC T2 – energeticky nejúčinnější procesor na trhu. S jednou desetinou až třicetinou spotřeby energie konkurenčních produktů nastavuje UltraSPARC T2 vysoký „zlatý“ standard ekologického fungování výpočetní techniky. Současně nabízí nejnižší úroveň spotřeby energie s dvojnásobným počtem jader, 16násobným počtem vláken, čtyřnásobně vyšší propustností, síťovými službami a zabezpečením integrovaným přímo na čipu. K ekologické účinnosti datových center přispívají také systémy postavené na procesorech UltraSPARC T1.

Systémy Sun SPARC Enterprise/Sun Fire T1000 a T2000 s trojnásobnou propustností a poloviční spotřebou energie a místa poskytují vynikající výkon a vysokou prostorovou a energetickou účinnost. Navíc technologie Logical Domains (LDoms) v systémech Sun SPARC Enterprise/Sun Fire T1000 a T2000 umožňuje rozčlenit jediný server CoolThreads na 32 logických domén a zvýšit tak jeho využití při nižších nárocích na místo, napájení a chlazení.

Váš názor Další článek: Požadavek na 10 milionů AMD RV516 pro čtvrtý kvartál

Témata článku: Byznys, Web, Assessment, Vysoká úroveň, Dobré místo, Dobré řešení, Kite, Energetický náklad, Ready, Využití, Fire, Zvýšený počet, Solaris, Využitá kapacita, Dobrá úroveň, Poloviční kapacita, Nejnižší úroveň, Zásadní inovace


Určitě si přečtěte

Koupili jsme nejlevnější dron s kamerou. Stál nás 300 Kč a má rozměry kreditky

Koupili jsme nejlevnější dron s kamerou. Stál nás 300 Kč a má rozměry kreditky

** Kvalitní drony začínají na 10 000 Kč ** Šli jsme na to jinak a koupili ten nejlevnější s kamerou ** I když je to čínský šmejd, je s ním zábava

Jakub Čížek | 35

Dost bylo moderních Windows 10. Pojďme je přebarvit zpět na Windows 95

Dost bylo moderních Windows 10. Pojďme je přebarvit zpět na Windows 95

** Stařičké Windows 2000 nedávno oslavily 20 let ** Někteří z vás si postěžovali, že to byly poslední hezké Windows ** Fajn, ukážeme vám, jak přebarvit Desítky o 25 let zpět

Jakub Čížek | 44

ReactOS: Zapomenuté a open-source Windows, které nevyrobil Microsoft

ReactOS: Zapomenuté a open-source Windows, které nevyrobil Microsoft

** Představte si svobodné Windows. Bláznivá vize? ** Vývojáři je přitom začali psát už před více než dvaceti lety ** Jmenují se ReactOS a spustíte na nich i Total Commander

Jakub Čížek | 53

Dnes nastal konec Windows 7. Ale nepropadejte panice, počítač vám nastartuje i zítra

Dnes nastal konec Windows 7. Ale nepropadejte panice, počítač vám nastartuje i zítra

** Dnes končí podpora Windows 7 a systém formálně umírá ** Co to ale znamená v praxi a bude mi PC fungovat i zítra? ** A mohu i v lednu 2020 zdarma přejít na Windows 10?

Jakub Čížek | 121

Český Turris MOX: Nejbláznivější síťový počítač nejen pro fanoušky Lega

Český Turris MOX: Nejbláznivější síťový počítač nejen pro fanoušky Lega

** CZ.NIC začal prodávat svůj Turris MOX ** Z několika základních jednotek postavíte skoro cokoliv ** Kompletní Wi-Fi router, rozsáhlý switch i univerzální linuxový server

Jakub Čížek | 32

Už desítky let se pokoušíme odposlouchávat mozek. Rusům se podařil kousek, ze kterého vám spadne brada

Už desítky let se pokoušíme odposlouchávat mozek. Rusům se podařil kousek, ze kterého vám spadne brada

** K odposlechu mozků používáme EEG ** To má ale žalostné informační rozlišení ** Rusům pomohla počítačová neuronová síť

Jakub Čížek | 29Aktuální číslo časopisu Computer

Velký test autokamer

Test ATX skříní

Jak surfovat pohodlně

Sportovní aplikace

Jak funguje procesor