Nová iniciativa Eco Innovation společnosti Sun Microsystems

Nová iniciativa Eco Innovation společnosti Sun Microsystems

SANTA CLARA, Kalifornie, 21. srpna 2007, PRAHA – 11. září 2007 – Společnost Sun Microsystems, Inc. (NASDAQ: SUNW) oznámila komplexní sadu programů a řešení, která využívají technologické inovace Sunu a pomohou zákazníkům navrhovat energeticky účinnější, ekologicky zodpovědná datacentra a šetřit peníze. Iniciativa Eco Innovation navazuje na podobnou iniciativu Eco Responsibility, kterou Sun odstartoval v listopadu 2005.

Sun ke svým oceňovaným serverům Sun Fire, operačnímu systému Solaris a nápadité technologii vysoce propustných počítačových systémů a úložných zařízení v rámci iniciativy Eco Innovation přidává sady Sun Eco Ready Kit a soubor služeb Eco, které pomohou IT oddělením po celém světě rozšířit rostoucí seznam podniků, jež zavádějí inteligentní, energeticky úsporné informační technologie. 

„Ekologický a ekonomický dopad rostoucích nároků datových center na napájení a chlazení je pro naše zákazníky zásadní starostí. Soubor našich služeb Eco Services Suite je určen pro zákazníky, kteří chtějí realizovat ekonomicky výhodné změny provozu svých datových center. Pomohou jim zvýšit účinnost až o 20 procent,“ řekl Jeya Kumar, senior viceprezident skupiny Services společnosti Sun Microsystems. „Právě teď je načase snížit dopad našeho počínání na životní prostředí – co je dobré pro byznys, je dobré i pro prostředí.“

Nové nástroje Eco rozšiřují řadu energeticky úsporných počítačových alternativ Sunu
Mezi tři nové sady Eco Ready Kit patří Sun Eco Assessment Kit, Sun Eco Optimization Kit a Sun Eco Virtualization Kit. Tyto sady pomohou zákazníkům vytvořit energeticky účinné datové centrum a zároveň ušetřit peníze.

Sun Eco Assessment Kit nabízí metodický přístup k analýze energetické účinnosti datového centra pomocí kombinace služeb vyhodnocení počítačových systémů, úložných systémů a infrastruktury datového centra.

Sun Eco Optimization Kit pomůže zákazníkům optimalizovat, zkonsolidovat, inovovat a recyklovat jejich hardwarovou infrastrukturu a zároveň využít zvláštní nabídky na systémy, úložná zařízení a služby Sunu. V rámci tohoto řešení mohou zákazníci upgradovat na servery Sun Fire UltraSPARC IV+ a Sun SPARC Enterprise. Získají tak maximální optimalizaci, využití a spolehlivost a zároveň ochrání své dřívější investice.

Sun Eco Virtualization Kit nabízí virtualizační řešení, která umožňují dosáhnout lepšího využití majetku a vyšší energetické účinnosti datového centra. Srdcem virtualizačního řešení Sunu je operační systém Solaris 10 s technologií Solaris Containers, která společnostem umožňuje bezpečně provozovat v jediném systému několik softwarově izolovaných aplikací. Díky tomu mohou konsolidovat aplikace na menší množství serverů.

Sun dále oznámil nové služby Sun Eco Services Suite, které pomohou zákazníkům dosáhnout lepšího využití energie v datových centrech, vyladit distribuci chladicího vzduchu a další infrastrukturní systémy, které ovlivňují jak provozní náklady, tak i úroveň služeb. Soubor služeb Sun Eco Services Suite zahrnuje čtyři nově uvedené služby: 

  • Sun Eco Assessment Service for Datacenter, Basic je určena pro maximalizaci efektivity napájení a chlazení infrastruktury, ve které jsou provozovány webové služby.
  • Sun Eco Assessment Service for Datacenter, Advanced je komplexní služba pro datové centrum, jež poskytuje technické posouzení využití energie v datovém centru, chladicí kapacity, umístění skříní, distribuce vzduchu a dalších faktorů prostředí.
  • Sun Eco Cooling Efficiency Service for Datacenter pomáhá zhodnotit nevyužitou kapacitu klimatizační soustavy a nasměrovat ji do míst, kde je potřeba. Přispěje k lepšímu chlazení hardwaru a zvýšení redundance a zároveň pomůže snížit kapitálové a provozní náklady. 
  • Sun Eco Optimization Service for Datacenter poskytuje přímou asistenci pro realizaci nápravných kroků doporučených službou Eco Assessment Service.

Sun zároveň zveřejnil dlouhou řadu ekologických zdrojů, které zákazníkům umožňují poradit si sami, nebo zefektivnit provoz svých datacenter ve spolupráci se Sunem.

Softwarové produkty Sunu poskytují rekordní výkon na podporu vyšší energetické úspory a efektivity provozu datových center. Operační systém Solaris umožňuje zákazníkům maximalizovat dostupnost prostřednictvím zvýšení využití prostředků až o 80 %. Umožňuje totiž v jediné instanci operačního systému provozovat stovky virtuálních prostředí. V rámci průběžného uvolňování příspěvků komunitě OpenSolaris byl nedávno zveřejněn projekt správy napájení v systému Solaris (project Tesla). Software Sun Ray poskytuje virtualizované pracovní prostředí pro ekologicky šetrné klienty Sun Ray, které mají odběr pouze čtyři watty.

Sun také nedávno představil procesor UltraSPARC T2 – energeticky nejúčinnější procesor na trhu. S jednou desetinou až třicetinou spotřeby energie konkurenčních produktů nastavuje UltraSPARC T2 vysoký „zlatý“ standard ekologického fungování výpočetní techniky. Současně nabízí nejnižší úroveň spotřeby energie s dvojnásobným počtem jader, 16násobným počtem vláken, čtyřnásobně vyšší propustností, síťovými službami a zabezpečením integrovaným přímo na čipu. K ekologické účinnosti datových center přispívají také systémy postavené na procesorech UltraSPARC T1.

Systémy Sun SPARC Enterprise/Sun Fire T1000 a T2000 s trojnásobnou propustností a poloviční spotřebou energie a místa poskytují vynikající výkon a vysokou prostorovou a energetickou účinnost. Navíc technologie Logical Domains (LDoms) v systémech Sun SPARC Enterprise/Sun Fire T1000 a T2000 umožňuje rozčlenit jediný server CoolThreads na 32 logických domén a zvýšit tak jeho využití při nižších nárocích na místo, napájení a chlazení.

Váš názor Další článek: Požadavek na 10 milionů AMD RV516 pro čtvrtý kvartál

Témata článku: Byznys, Web, Poloviční kapacita, Kite, Nejnižší úroveň, Zásadní inovace, Dobré místo, Ready, Assessment, Vysoká úroveň, Fire, Využití, Využitá kapacita, Solaris, Zvýšený počet, Dobrá úroveň, Dobré řešení, Energetický náklad


Určitě si přečtěte

Bývalý zaměstnanec Nokie vysvětluje, proč telefony s Windows Phone neuspěly

Bývalý zaměstnanec Nokie vysvětluje, proč telefony s Windows Phone neuspěly

** Za neúspěchem Microsoftu v mobilech stojí i Windows 8 ** Microsoft pozdě naskočil do rozjetého vlaku ** Uživatelé neměli zásadní důvody, proč přejít

Karel Kilián | 136

Šmírování kamerami Googlu: Koukněte, co šíleného se objevilo na Street View

Šmírování kamerami Googlu: Koukněte, co šíleného se objevilo na Street View

Google stále fotí celý svět do své služby Street View. A novodobou zábavou je hledat v mapách Googlu vtipné záběry. Podívejte se na výběr nejlepších!

redakce | 6

Zorin OS 15: Vyzkoušejte další hezký a nenáročný linux pro mamku a taťku

Zorin OS 15: Vyzkoušejte další hezký a nenáročný linux pro mamku a taťku

** Ačkoliv je grafických linuxů plný internet, stále vládnou Windows ** Jeden z nich se jmenuje Zorin OS a nedávno se dočkal aktualizace ** Dělají jej dva kluci z Irska a je fakt hezký

Jakub Čížek | 115Aktuální číslo časopisu Computer

Megatest 20 procesorů

Srovnání 15 True Wireless sluchátek

Vyplatí se tisknout fotografie doma?

Vybíráme nejlepší základní desky