Nová generace notebooků Lenovo ThinkPad přináší řadu inovací

Nová generace notebooků Lenovo ThinkPad přináší řadu inovací

Řadu notebooků Lenovo ThinkPad T, která je určena pro manažery, náročné uživatele, ale i pro pracovníky v terénu, rozšiřují dvě nové modelové řady – ThinkPad T430 a ThinkPad T530. Nová generace, stejně jako její předchůdci, přináší vysokou spolehlivost danou odolnou konstrukcí, propracovanou ergonomii a široké možnosti zabezpečení. Pevný disk je chráněn kovovým rámem umístěným v pružném uložení a také systémem aktivní ochrany Active Protection System, který používá akcelerometr k monitorování pohybu systému a zastaví disk, aby jej ochránil před případným poškozením nárazem či vibracemi. Kombinací těchto faktorů je zaručena odolnost notebooku a ochrana dat při náročném použití i na cestách.

Nové modely nabízí vysoký výkon, množství konektorů, které umožní pohodlnou práci i mimo kancelář, velké firmy určitě uvítají možnosti centrální správy.

Uživatelé mohou volit mezi klasickým, „velkým“ 15,6“ modelem ThinkPad T530, a 14“ modelem ThinkPad T430, který představuje ideální kompromis mezi přenositelností a ergonomií. Oba dva notebooky přináší inovovanou ostrůvkovou klávesnici, která nově nabízí buď podsvícení, nebo osvětlení klasickou lampičku, nechybí ochrana proti polití v podobě odtokových kanálků, kterými vyteče na spodní straně notebooku tekutina vylitá do klávesnice.

Klepněte pro větší obrázek

Nový ThinkPad T430 a ThinkPad T530 přichází s nejnovější generací procesorů Intel Core třetí generace v až čtyřjádrovém provedení, novou generací grafických karet nVidia řady NVS pro pracovní použití, které pro úsporu energie podporují funkci automatického přepínání Optimus, která výrazně prodlužuje výdrž na baterie. Samozřejmostí jsou konektory USB 3.0 s desetinásobnou rychlostí v porovnání s USB 2.0. Notebooky je možné konfigurovat dle potřeb zákazníka, takže si lze vybrat i z displejů s různým rozlišením nebo mechanických a SSD disků.

Ve všech noteboocích ThinkPad uživatel nalezne předinstalovanou sadu aplikací ThinkVantage Tools poskytující nástroje pro údržbu, aktualizaci a správu všech funkcí počítače od sledování funkčnosti hardwaru, přes správu napájení a připojení k sítím, až po zálohování, obnovu a záchranu dat.

Nová generace ThinkPadů disponuje certifikací Lenovo Enhanced Experience 3, která zaručuje až o 40 procent rychlejší start operačního systému než u počítačů s operačním systémem Windows 7 bez této certifikace, okamžité probuzení z režimu spánku, připojení k bezdrátovým sítím s minimální prodlevou nebo čistší zvuk a obraz při video konferencích. Součástí výbavy je také speciální čip ThinkEngine vyhrazený pro úsporu energie a vyšší zabezpečení.

Cena a dostupnost

Nové notebooky ThinkPad T430/T530 budou na našem trhu dostupné od června 2012 za cenu začínající na 20 990 Kč bez DPH. Všechny notebooky ThinkPad řady T jsou standardně dodávány s tříletou zárukou (carry-in), přičemž záruku je možné rozšířit na 5 let on site.

Témata článku: Lenovo Thinkpad, Thinkpad, Klávesnice Lenovo, Náročný uživatel, Náročné použití, Nová generace, Vysoké zabezpečení, Nová řada, Připojená klávesnice, Vysoká odolnost, Mechanická klávesnice, Tříletá záruka, Velká odolnost

Aktuální číslo časopisu Computer

Velký test NVMe a SATA SSD

Máte slabý signál
Wi-Fi? Poradíme!

Jak umělá inteligence opravuje fotky

Kupujete dron? Ty levné se nevyplatí