Nová generace multifunkčních zařízení HP

18. března 2002
The Playa 2.0 Alpha 2 pro DivX 5
Nová generace multifunkčních zařízení HP optimalizuje produktivitu, snižuje náklady a rozšiřuje možnosti komunikace
Nová generace multifunkčních zařízení HP

PRAHA, 14. března 2002 - Společnost Hewlett-Packard (NYSE:HWP) rozšířila portfolio multifunkčních tiskáren a bezdrátových tiskových řešení. Jejich prostřednictvím mohou podniky snadno a efektivně ovládat tiskárny i jejich příslušenství pomocí jednoho integrovaného zařízení.

 

Nové multifunkční tiskárny HP LaserJet 4100mfp a LaserJet 9000mfp zdokonalují každodenní práci s dokumenty a zvyšují provozní výkonnost. Jsou navrženy tak, aby snižovaly náklady a zvyšovaly produktivitu pracovních skupin v malých, středních a velkých organizacích, a to především díky sloučení málo využívaných samostatných tiskových zařízení (tiskárny, kopírky a skenery). Nové multifunkční tiskárny HP LaserJet umožňují uživatelům tisknout, kopírovat a navíc zasílat dokumenty v digitální podobě na e-mailové adresy. Pomáhají zákazníkům optimalizovat jejich firemní procesy, včetně správy dokumentů, pohodlně a s vysokou efektivitou.

 

1. března 2002 společnost HP ohlásila novou tiskárnu HP LaserJet 3300mfp. Uvedením dvou dalších multifunkčních tiskáren je produktová nabídka HP v tomto segmentu kompletní.

 

Produktoví vývojáři společnosti HP vybavili tiskárny novými typy tiskových serverů HP Jetdirect 680n a HP Jetdirect380x, které jsou určeny pro bezdrátový tisk se standardem 802.11b. HP Jetdirect 680n je interní bezdrátový tiskový server určený pro střední a velké podniky, zatímco externí bezdrátový tiskový server HP Jetdirect 380x je určen malým a středním podnikům.

 

Pro plnohodnotné využití funkcí bezdrátových tiskových serverů nabízí HP volně šiřitelný softwarový program HP Mobile Printing Software, který umožňuje snadné propojení s každou detekovanou síťovou tiskárnou bez nutnosti instalovat speciální tiskové ovladače. Jedná se o snadné a spolehlivé řešení určené pro každého mobilního uživatele.

 

Nastupujícím trendem je slučování

Zpráva analytické výzkumné společnosti Gartner Group uvádí, že organizace, které obvykle tisknou a distribuují dokumenty v papírové podobě, již zahájily přechod na nové pracovní procesy, v nichž lze ukládat, znovu vyvolávat, integrovat a distribuovat digitální obsah kdykoli a kdekoli je potřeba. Tato zlepšení, spolu se správným dimenzováním nedostatečně využitých jednoúčelových zařízení, mohou při plném nasazení podniku potenciálně ušetřit 10 až 30 procent provozních nákladů, tvrdí zpráva Gartner Group.(1)

 

„Jakékoli zařízení s přístupem k síti, od osobních počítačů po mobilní telefony, představuje pro podnik potenciální zdroj nebo cíl kritických informací,“ uvedl Reinhard Winkler, generální ředitel divize tisku a zpracování obrazu společnosti HP. „Aby zákazníci HP mohli těžit z výhod těchto zařízení, potřebují bez problémů integrovat informace v digitální a papírové podobě. S těmito novými multifunkčními produkty a řešeními zákazníci získávají rozmanité a snadno přizpůsobitelné portfolio osobních a sdílených multifunkčních tiskáren.“

 

Multifunkční tiskárny HP LaserJet jsou navrženy tak, aby zákazníkům poskytovaly:

·        Špičkovou spolehlivost a technologii HP

·        Podporu internetových technologií

·        Snadné uživatelské rozhraní

·        Nejlepší řešení síťového propojení, včetně správy tiskových zařízení

·        Kompatibilitu se staršími aplikacemi

 

Multifunkční tiskárna HP LaserJet 4100mfp

Vysoce spolehlivá platforma HP LaserJet 4100mfp umožňuje podnikovým pracovním skupinám sdílet toto zařízení v síti, kopírovat a odesílat dokumenty v digitální podobě. Díky integraci pokročilých technologií lze HP LaserJet 4100mfp snadno připojit do Internetu. Malé, střední a velké organizace mohou využít robustního tiskového a kopírovacího zařízení s rychlostí až 24 stran za minutu s integrovanou funkcí pro odesílání e-mailů. Široká nabídka příslušenství zahrnuje také software pro digitální odesílání, který dovoluje maximální využití a nasazení při správě a distribuci dokumentů. Faxové příslušenství multifunkční tiskárny umožňuje tiskárně LaserJet 4100mfp fungovat jako samostatný analogový fax.

 

Multifunkční tiskárna HP LaserJet 9000mfp

HP LaserJet 9000mfp je výkonný multifunkční produkt, který navíc poskytuje vysokorychlostní tisk a kopírování ve formátu A3. Dále nabízí vysokou návratnost investic a zvýšení produktivity. Tiskárna je navržena pro velké pracovní skupiny se sdílenými potřebami rychlého síťového tisku, kopírování, integrované schopnosti odesílání e-mailů, snadné manipulace s papírem a finální úpravy s rychlostí tisku a kopírování až 50 stran za minutu a širokou škálou možností finálních úprav dokumentů.

 

HP Jetdirect 680n a HP Jetdirect 380x

Tiskový server HP Jetdirect 680n umožňuje bezdrátově sdílet v síti tiskárny a periferní zařízení HP kompatibilní s rozhraním EIO. Tiskový server HP Jetdirect 380x nabízí bezdrátové síťové sdílení tiskáren HP vybavených portem USB. Oba poskytují podporu pro 40/64bitové a 128bitové šifrování. Snadno se instalují, konfigurují, spravují a poskytují možnost chránit konfiguraci heslem.

Navíc podporují sdílené skenování, faxování a jsou plně podporovány HP Web JetAdmin, softwarem určeným pro správu a instalaci síťových tiskáren. Jsou kompatibilní s širokou škálou periferních zařízení HP vybavených slotem EIO nebo portem USB a obsahují 2 MB rozšiřitelné paměti typu flash.

 

Služby a řešení

Nové multifunkční tiskárny HP LaserJet jsou podporovány sadou řešení, poskytovanou partnery v rámci nabídky JetCAPS společnosti HP. Nabízené služby zahrnují správu dokumentů, elektronické formuláře a firemní design, tisk ze systémů SAP a ERP, hostitelský a velkoobjemový (cluster) tisk, evidenci tiskových a kopírovacích prací, zabezpečený tisk a řízení přístupu, tisk čárových kódů a šeků, manipulaci s papírem, finální úpravy, stejně jako tiskové elektronické služby, automatický tisk a zabezpečené expresní doručení dokumentu.

 

Speciální software HP k multifunkčním tiskárnám dovoluje uživatelům bezpečně distribuovat informace prostřednictvím autentizace NovellÒ a WindowsÒ do četných míst určení jako jsou Internet FAX, LAN FAX, síťové složky, aplikace či e-mailové adresáře.

 

Řada uživatelů jistě uvítá zbavení se starostí s obstaráváním spotřebního materiálu, servisu a také přivítá rozložení investičních nákladů na tiskárny a mfp zařízení. Tuto službu HP provozuje pod názvem HP Printadvantage. Zákazníci platí jen za skutečně vytištěný objem, tj. za tištěnou stranu. Fakturuje se měsíčně za celou instalovanou bázi během tří, čtyř nebo pětiletého smluvního období. HP nabízí rovněž volbu pokročilé správy tiskáren nebo mfp zařízení, HP Printmonitoring, která automatizuje opakované objednávky zásob od společnosti HP.

 

Dostupnost

 

Produkt         

Dostupnost

Multifunkční tiskárna řady HP LaserJet 3300mfp

  1.3.2002

Multifunkční tiskárna HP LaserJet 4100mfp

  1.4.2002

Multifunkční tiskárna HP LaserJet 9000mfp

  1.5.2002

Externí tiskový server HP Jetdirect 680n 802.11 b

  1.5.2002

Interní tiskový server HP Jetdirect 380x 802.11b

  1.5.2002

Software pro mobilní tisk HP Mobile Printing Software

  1.5.2002

 

 (1) Zpráva společnosti Gartner Dataquest "U.S. Office Output Trends" (Trendy v oblasti kancelářských výstupů v USA).

# # #

Společnost Hewlett-Packard je předním světovým dodavatelem řešení a služeb pro výpočetní techniku a zobrazování. Zaměřuje se na výrobu zařízení a technologií, dostupných pro všechny. Celkové příjmy společnosti HP ze stávajících provozů ve fiskálním roce 2001 činily 45,2 miliardy dolarů. Další informace o společnosti HP a jejích produktech lze nalézt na adrese http://www.hp.com nebo http://www.hp.cz.

Váš názor Další článek: The Playa 2.0 Alpha 2 pro DivX 5

Témata článku: Software, Multifunkční zařízení, Nastupující segment, Nové příslušenství, HP Laserjet, Tiskárny HP, Plnohodnotný LAN, Bezdrátový skener, Mobilní příslušenství, Tiskárny multifunkční


Určitě si přečtěte

Nové iPhony, hodinky a další novinky Applu: Zase bude za co utrácet

Nové iPhony, hodinky a další novinky Applu: Zase bude za co utrácet

Dnes proběhla další velká prezentační akce Applu, na které došlo k odhalení nových iPhonů a dalších novinek. Událost jsme sledovali online, a tak se můžete podívat na chronologický zápis těch nejdůležitějších informací.

David Polesný | 136

10 novinek Androidu 10, které vás budou bavit

10 novinek Androidu 10, které vás budou bavit

Jan Láska, Vladislav Kluska | 28

Šmírování kamerami Googlu: Koukněte, co šíleného se objevilo na Street View

Šmírování kamerami Googlu: Koukněte, co šíleného se objevilo na Street View

Google stále fotí celý svět do své služby Street View. A novodobou zábavou je hledat v mapách Googlu vtipné záběry. Podívejte se na výběr nejlepších!

redakce | 6

Podívejte se, jak vypadá mikrofon nebo blecha pod elektronovým mikroskopem

Podívejte se, jak vypadá mikrofon nebo blecha pod elektronovým mikroskopem

** Z Brna pochází třetina světové produkce elektronových mikroskopů ** První československý kus vyrobila Tesla už v 50. letech ** Dnes na ni navazuje třeba brněnský Tescan

Jakub Čížek | 19


Aktuální číslo časopisu Computer

Megatest: 20 powerbank s USB-C

Test: mobily do 3 500 Kč

Radíme s výběrem routeru

Tipy na nejlepší vánoční dárky