Nová generace LCD Public Displejů od NEC Display Solutions

Brno, 13.února 2007 – Krystalicky čistý obraz v 1080p HD rozlišení, působivý design, nejvyšší řada kvality a spolehlivosti: to je nová řada MULTEOS od NEC Display Solutions. Navržena speciálně pro uživatele s orientací na obchod, kteří chtějí najít vyšší uživatelský standard než nabízí klasický CRT, LCD/LCD TV monitor, pro ty, kteří již objevily účelnost digital signage systémů.
Nová generace LCD Public Displejů od NEC Display Solutions

Tyto nové LCD Public Displeje budou uvedeny v úhlopříčkách 40 a 46 palců s vybavením jak pro standardní zapojení s PC (15 pin D-SUB, DVI, 5 x BNC), tak pro multimedia (HDMI, S-Video a kompozitní video vstup) a rovněž pro příjem analogového TV signálu (analogový TV tuner). Sofistikované vysílání v  show centrech, veletržních halách, televizní vysílání, veřejné prostory a místa, reklama, nebo sektor digital signage to vše je pravé místo pro využití produktů Multeos s vysokým rozlišením obrazu. Neopomenutelnými atributy je kromě technických vlastností a designu spolehlivost výrobku (certifikace na 24 hodinový provoz), zpětnovazební kontrola činnosti zařízení (díky RS-232C), kvalita reprodukce barev (díky nastavení barevného prostoru ve složkách R,G,B ale také C, M, Y, možnost Gamma korekce) a v neposlední řadě kvalita a stálost podsvitu díky patentovanému řešení společnosti NEC. NEC Display Solutions vytváří produkty na základě požadavků zákazníků a jako leader v oblasti Public Displejů reaguje novou řadou Multeos na High-tech trendy.

Naoto Fukasawa, zakladatel světoznámého mezinárodního designového studia v Tokiu, IDEO, vytvořil NEC MULTEOS produktovou řadu speciálně s ohledem na: čistý formát lineárních kontur a střízlivý vzhled spojený s funkčností. Díky minimalizaci ozdobných prvků a subtilnímu rámečku je panel vhodným a sofistikovaně univerzálním řešením v nejrůznějších interiérech, kde nepůsobí rušivě a naopak jej svým nadčasovým pojetím designu doplňuje.

Jméno, které zdobí čelní stranu panelu bylo vytvořeno ve spolupráci s prestižní americkou agenturou. MULTEOS je odvozeno z kombinace slov „MULT“ = hodně a „EOS“ – což byla řecká bohyně „ranních červánků“. Traduje se, že její krása nebyla s ničím lidským srovnatelná….v tomto duchu vznikl design a jméno produktu. MULTEOS zhmotňuje a zohledňuje obrovské pole nápadů a vizí, je to začátek nové éry.

Díky plnému HD rozlišení je MULTEOS multifunkčním panelem, který nabídne věrný obrazový zážitek ať sledujete PC, obrázky, nebo video. S jeho rozlišením  1920 x 1080 pixelů a digitálními vstupy  (HDMI + DVI-D), podporou DHCP se jedná o nový Public Displej, který je schopen přehrát audio a video data z HD DVD přehrávače, nebo HDTV set-up boxu ve vynikající kvalitě bez ztrát. Perfektní zvuková kvalita je zajištěna díky volitelným 15W reproduktorům, které doplňují již tak mimořádný design celého panelu. Stejná péče, poskytnutá digitálním technologiím byla věnována rovněž technologiím analogovým. Přítomnost analogových technologií garantuje ochranu investice i za předpokladu, že zatím vyměníte pouze svůj CRT monitor, nebo televizor. Výhodu plného HD rozlišení uvítají zejména uživatelé ze segmentu digital signage, kdy díky 2 MP rozlišení zůstane dostatek prostoru pro veškeré detaily (například mapy), bez ztráty kvality výsledné kompozice.

Velký počet standardních a volitelných vstupů a následná rozšiřitelnost znamenají pro MULTEOS opravdu multifunkční možnosti použití. Díky volitelnému slotu minicom CAT 5 a použití karty HDSDI, DVI vstupně výstupní karty pro propojení panelů do stěny (řetězce monitorů), nebo vestavěnému PC, je možné realizovat téměř všechny záměry. Tento vysoký stupeň rozšiřitelnosti garantuje vysokou užitnou hodnotu a ochranu investice i s ohledem na budoucnost. Produktová řada MULTEOS je připravena na individuální požadavky svých zákazníků.

Díky ochraně proti přehřátí navržené společností NEC Display Solutions, je produktová řada MULTEOS vhodná k profesionálnímu použití i v prostředí náročných pracovních podmínek. Dva ventilátory regulující svoje otáčky v závislosti na teplotě a interní tepelné senzory jsou zárukou konstantního prostřední vně panelu s garancí proti přehřátí. Uživatel má navíc nad tímto nastavením plnou kontrolu a je neustále (i vzdáleně) informován o tom, v jaké kondici se panel nachází. Systém je navržen také pro alternativu, kdy se ventilátory použijí pouze v případě, kdy je to skutečně nutné.

Pro uživatele z oblasti medicíny je nový NEC MULTEOS 40 a MULTEOS 46 vybaven plně kompatibilním nastavením se standardem DICOM, který se používá při prohlížení digitálních snímků v medicíně (CT, RDG, MR snímky a další). Neopomenutelnou výhodou je rovněž programovatelná 30 bitová LUT tabulka pro dokonalé přechody jednotlivých odstínů barev, nebo šedi.

Na veřejných místech, kde dochází k velké penetraci lidí, tam kde bezpečnost a ochrana majetku je rovněž nezanedbatelným aspektem nabízí NEC Display Solutions svou přidanou hodnotu v podobě kódového zámku (spuštění panelu) a základní úchyt pro mechanické zabezpečení panelu proti odcizení. Velmi důležitou funkcí ve výbavě  NEC MULTEOS LCD public displejů v prostorách nákupních center, výstavních hal a dalších míst je funkce CableComp. Tato technologie umožňuje propojení panelu s PC na vzdálenosti až 100 m (Analogový signál), 30 m (Digitální signál) bez ztráty kvality signálu, nebo nutnosti použití nákladných zesilovačů a převaděčů na optický kabel atd.

Stejně jako klasická řada Public Displejů NEC Public Displays, tak i řada MULTEOS disponuje funkcí TileMatrix. Jedná se o funkci, která umožní vytvoření vertikální stěny až do velikosti 5 x 5 panelů (25 panelů celkem). Ve spojení s funkcí TileMatrix, lze rovněž využít funkci TileComp, která eliminuje případné rozdíly v přechodech z jednoho na sousední panely způsobené šířkou rámečku panelu. Za předpokladu použití funkce TileComp budou i geometrické tvary zobrazené ve stěně panelů na sebe logicky navazovat, bez „uskočeného“ obrazu typickému pro naši konkurenci.

Plánovač vestavěný v produktech MULTEOS umožní automatické zapnutí a vypnutí panelu s ohledem na úsporu elektrické energie.

Témata článku: Video, Vhodný monitor, Obrazový vstup, Nejrůznější senzory, Vhodný uživatel, Displej, LCD TV, Monitory k pc, EOS, Panel, Optický audio kabel, Výsledný obraz, Rámeček, Vhodná technologie, Public, Optický digitální audio kabel, Čistý design, Nové místo, PC monitory, Americký řetězec, Vertikální video, Digitální vstup, Zapnutý senzor

Aktuální číslo časopisu Computer

Otestovali jsme 5 HDR 4K televizorů

Jak natáčet video zrcadlovkou

Vytvořte si chytrou domácnost

Radíme s koupí počítačového zdroje