Nová generace datových úložišť Drobo

Nová generace datových úložišť Drobo

Datová úložiště společnosti Drobo si získala přízeň uživatelů především díky skvělému poměru výkon/cena. Přestože jsou cenově dostupná i pro malé firmy či domácnosti, poskytují spolehlivé, výkonné a snadno použitelné řešení pro ukládání dat využívající nejmodernější technologie.

Zařízení Drobo jsou vybavena patentovanou technologií BeyondRAID pro ukládání dat na více pevných disků, která odstraňuje nedostatky klasických typů redundance RAID a nabízí rovněž další pokročilé vlastnosti. Disková pole Drobo s BeyondRAID poskytují dokonalejší ochranu dat proti ztrátě dat, vyšší flexibilitu a jednoduché rozšíření kapacity. Další pokročilou technologií je Automated Data-Aware Tiering, umožňující velmi efektivně kombinovat klasické HDD disky s extrémně rychlými disky typu SSD.

Klepněte pro větší obrázek

V červnu letošního roku společnost Drobo představila dva nové typy svých datových úložišť, které podporují SSD disky a jsou vybaveny vysokorychlostními rozhraními Thunderbolt a USB 3.0. Model Drobo 5D může mít kapacitu až 16 TB dat a současně nabízí možnost zřetězit až šest těchto zařízení pro celkovou kapacitu 96 TB dat. Model Drobo Mini je velmi kompaktní zařízení umožňující instalaci až čtyř disků velikost 2.5" v kombinaci s SSD. Uživatelům tak poskytuje snadno přenosné úložiště pro velké objemy dat, které je vhodným doplňkem pro novou generaci tenkých a lehkých notebooků.

Více informací o datových úložištích Drobo je k dispozici na stránkách Gestocomm.

Další článek: Co se to děje? Podle StatCounteru IE roste

Témata článku: Rychlé úložiště, Pokročilá technologie

Aktuální číslo časopisu Computer

Zachraňte nefunkční Windows

Jak nakupovat a prodávat kryptoměny

Otestovali jsme konvertibilní notebooky

Velký test 14 herních myší