Nová dceřinná společnost Western Digital

Společnost Western Digital oznámila založení nové dceřinné společnosti; uzavřela dohodu o společném vývoji se společností SCIENTIFIC-ATLANTA.
Nová dceřinná společnost Western Digital
IRVINE, Kalifornie – 16. října 2000 – Společnost Western Digital Corp. (NYSE: WDC) dnes oznámila otevření své nové dceřinné společnosti Keen Personal Media Inc. (Keen PM), společnosti, která bude poskytovat interaktivní software, služby a hardware pro správu obsahu televizní a internetové nabídky a pro elektronické obchodování prostřednictvím televize. Společnost Keen PM také oznámila uzavření dohody se společností Scientific-Atlanta (NYSE: SFA) - předním dodavatelem set-top boxů, širokopásmových přenosových sítí a digitálních interaktivních předplatitelských systémů pro video, datové a hlasové sítě, o společném vývoji a licencování svého software pro správu subsystému ukládání dat v digitálních videorekordérech (DVR).

Podle dohody Keen PM poskytne společnosti Scientific-Atlanta vybrané komponenty softwarového balíku TV4meÔ Personal Video Recording Software Suite a ty budou začleněny do operačního systému PowerTV v set-top boxech společnosti Scientific-Atlanta. Scientific-Atlanta bude také podporovat vývoj periferního zařízení společnosti Keen PM - osobního videorekordéru SideCarÔ pro připojení ke stávajícím digitálním set-top boxům ExplorerŇ společnosti Scientific-Atlanta.

Keen Personal Media

První představy o společnosti Keen PM začaly vznikat v roce 1999 a v červnu 2000 byla společnost oficiálně založena. Vznik Keen PM vyplynul z aktivit společnosti Western Digital Corporation na poli vývoje řešení ukládání dat v A/V aplikacích domácí zábavy. Interaktivní software, služby a hardware budou zpočátku poskytovány operátorům MSO (Multiple System Operators) a dalším providerům přenosových služeb.

”Založení a vývoj společnosti Keen Personal Media představuje důležitou součást dlouhodobé strategie společnosti Western Digital při rozšiřování svého záběru, od technologie ukládání dat, na širší pole správy digitálního obsahu, včetně software a služeb,” uvedl Matt Massengill, president a předseda správní rady společnosti Western Digital. ”Vývoj A/V pevných disků pro aplikace domácí zábavy s sebou přinesl množství patentů a pokročilých technologií pro PVR (personal video recorder) v oblastech správy práv obsahu, datových toků a uživatelských rozhraní. Zkušenosti společnosti Keen PM na poli ukládání dat, MSO a spotřební elektroniky ji předurčují k tomu, aby si úspěšně vedla na prudce rostoucím trhu s PVR (personal video recorder).”

TV4me

Úvodním softwarovým produktem Keen PM je TV4me, PVR systém nové generace, pracující se systémem doporučení. Za využití technologie inteligentních agentů, TV4me sleduje programové preference diváka televize a automaticky doporučí, vyhledá a stáhne příslušné programy na pevný disk set-top boxu, kde jsou pak připraveny pro shlédnutí v libovolném čase, podle potřeby diváka. Divák tedy již nemusí sledovat televizi podle programové nabídky kanálu, ale má možnost vybírat si programy podle své volby.

Divákům je k dispozici celkem šest obsahových profilů pro televizní nabídku na míru. Scientific-Atlanta z balíku TV4me používá subsystém pro ukládání dat v DVR bez systému doporučení. Tento software bude integrován v příští verzi set-top boxu Explorer a v operačním systému PowerTV.

Software TV4me bude dostupný počátkem prosince 2000 jako součást periferního zařízení PVR SideCarÔ, které stávající set-top boxy rozšiřuje o funkci osobního videorekordéru.

Operátoři MSO (Multiple System Operators)

Otevřená architektura aplikace TV4me umožňuje konfiguraci podle specifikací jednotlivých operátorů MSO a snadno ji lze integrovat do jejich interaktivních programových průvodců a do současných i budoucích zařízení výrobců set-top boxů. Zákazníci z řad operátorů MSO tak uplatňují rozšíření stávajících programových průvodců, spíše než aby vytvářeli zcela nové.

”Aplikace TV4me je vyvinuta s ohledem na to, aby umožnila operátorům MSO rozšířit vztah jejich zákazníků k interaktivní televizi příští generace,” uvedl Russ Krapf, president a předseda správní rady společnosti Keen Personal Media. ”Systém doporučení a software pro správu ukládání dat dává operátorům možnost nabídnout svým zákazníkům služby osobní televize v novém balení, včetně placených pořadů, služby video-on-demand, cílenou reklamu, interaktivní televizi a T-commerce (obchodování prostřednictvím televize), a to vše s sebou přináší další nárůst obratu”.

Jak Krapf také poznamenal, před Keen PM se otevírají velké možnosti expanze trhu. Operátoři MSO pokrývají 70% amerických domácností a prvních sedm operátorů obsluhuje více než 80% všech kabelových přípojek. Podle agentury A.C. Nielsen Media Research existuje v současné době ve Spojených Státech zhruba 69 milionů domácností s kabelovou přípojkou. Agentura Forrester Research Inc. uvádí, že počet digitálních kabelových set-top boxů dosáhne v roce 2004 počtu 28 milionů, což představuje celkový roční nárůst 63% oproti počtu 4 milionů set-top boxů, jež budou v provozu ke konci roku 2000.

”Při poskytování software TV4me zákazníkům z řad operátorů MSO bude Keen PM spolupracovat s výrobci set-top boxů, operačních systémů a s vývojáři doplňkových zařízení,” pokračuje Krapf. ”Dohoda se společností Scientific-Atlanta je klíčovou složkou naší strategie. Keen PM bude vytvářet obrat díky licencování software TV4me, přídavným službám MSO a také rozšířením možností reklamy a služeb T-commerce pro operátory MSO.”

Keen Personal Media, Inc.

Keen PM je společnost zaměřená na poskytování služeb a vývoj software pro širokopásmový přenos a nabízí výrobky a technologie nové generace pro PVR (personal video recording). Společnost nabízí PVR software TV4me a PVR zařízení SideCar, které umožňuje operátorům MOS poskytovat nahrávání videa na míru, služby placených pořadů, video-on-demand, cílenou reklamu, interaktivní televizi a T-commerce. Více informací naleznete na internetové adrese www.keenpm.com.

Western Digital

Jako společnost, která dlouhodobě působí na přední pozici v oboru uchovávání dat, usiluje nyní Western Digital o to, stát se přední společností poskytující internetová řešení poskytováním služeb a produktů pro správu, ukládání a výměnu jak digitalizovaného obsahu, tak síťových aplikací. Společnost Western Digital je předním návrhářem a výrobcem pevných disků pro stolní počítače a pro aplikace domácí zábavy. Její pobočka Connex dodává aplikace podnikového ukládání dat, včetně software pro správu ukládání dat, zařízení pro ukládání dat připojená k síti -NAS (network attached storage) a síťové datové oblasti - SAN (storage area networks).

Pobočka Sagetree vyvíjí analytické nástroje pro datové sklady s cílem pomoci výrobcům najít vhodná řešení otázek spojených s kvalitou během celého výrobního procesu.

Společnost Western Digital byla založena v roce 1970. Výrobky firmy jsou dodávány předním výrobcům výpočetní techniky a vybraným prodejcům pod značkou Western Digital. Domovská stránka společnosti je na adrese www.westerndigital.com.

Scientific-Atlanta

Společnost Scientific-Atlanta, Inc. (NYSE:SFA) (http://www.scientificatlanta.com) je předním dodavatelem sítí širokopásmového přenosu pro digitální interaktivní předplatitelské systémy určené pro přenos video dat, vysokorychlostního internetu a hlasu využitím IP (VoIP) sítí a také nabízí celosvětovou podporu a zákaznický servis.

Toto tiskové oznámení obsahuje vyjádření o předpokládaných skutečnostech, která se týkají marketingových plánů společnosti Keen Personal Media, nárůstu trhu s PVR, vývoje a dostupnosti software TV4me a strategie partnerství a obratu společnosti Keen PM. Tato vyjádření jsou založena na současných předpokladech managementu a vlastní výsledky se mohou fyzicky lišit v důsledku působení některých faktorů, mezi něž patří mj. dokončení vývoje produktu, jednání s operátory MSO a dalšími, nárůst poptávky po PVR a jiné rizikové faktory diskutované na poslední radě SEC firmy Western Digital. Western Digital se nezavazuje k opravám vyjádření o předpokládaných skutečnostech, které by odrážely události nebo změny podmínek po datu zveřejnění těchto vyjádření.

Váš názor Další článek: Navrhněme společně ideální počítač I. – nejmenší počítač (den 3.)

Témata článku: Video, Software, Connex, Set-top Box, Ukládání, Keen, Seti, Stávající systém, Matt, Nové doporučení, Předplatitelská služba, Stávající nabídka, Sta, Set Top Box, Atlanta, Nielsen, Stem, Digitální televize, Western, Kabelová televize, Nový prezident


Určitě si přečtěte

Biblická potopa Česka: Jak bychom dopadli, kdyby nás zatopil oceán

Biblická potopa Česka: Jak bychom dopadli, kdyby nás zatopil oceán

** Představte si biblickou potopu ** Nejprve zaniknou Děčín a Břeclav, pak i Brno a Praha ** Hlavním městem se stane Jihlava a zbytky Čechů přežijí na Kvildě

Jakub Čížek | 92

Šmírování kamerami Googlu: Koukněte, co šíleného se objevilo na Street View

Šmírování kamerami Googlu: Koukněte, co šíleného se objevilo na Street View

Google stále fotí celý svět do své služby Street View. A novodobou zábavou je hledat v mapách Googlu vtipné záběry. Podívejte se na výběr nejlepších!

redakce | 6

Vyzkoušeli jsme chytrou čínskou zásuvku Sonoff S26 za tři stovky. Nevyhořeli jsme

Vyzkoušeli jsme chytrou čínskou zásuvku Sonoff S26 za tři stovky. Nevyhořeli jsme

** Je sice z Aliexpressu, ale funguje ** Můžete ji ovládat hlasem přes Amazon Echo nebo Google Home ** Za tři stovky zautomatizuje menší 230V spotřebič

Jakub Čížek | 108


Aktuální číslo časopisu Computer

Megatest 20 procesorů

Srovnání 15 True Wireless sluchátek

Vyplatí se tisknout fotografie doma?

Vybíráme nejlepší základní desky