Notebooky Lenovo z řady Idea nyní s dotykovým displejem

Notebooky Lenovo z řady Idea nyní s dotykovým displejem

Dva modely z řady Idea společnosti Lenovo rozšiřují skupinu zařízení, která lze ovládat dotyky. Dotykovým displejem, který uživatelům umožňuje lepší využití potenciálu operačního systému Windows 8, jsou nyní nově vybaveny IdeaPad U310 a IdeaPad Z400.

„Na našem trhu přibývá zařízení s dotykovým ovládáním. V dnešním PC+ světě se není čemu divit. Ovládání dotyky je velmi intuitivní a nový operační systém Windows 8, kterým je většina novinek vybavena, ho ještě podporuje,“ říká Pavel Janich, produktový manažer ze společnosti Lenovo. „Mezi uživateli je dotykové ovládání oblíbené, proto společnost Lenovo postupně integruje dotykové schopnosti v rámci spotřebitelských PC, aby vyhověla přáním svých zákazníků,“ dodává. Navíc podle letošního průzkumu společnosti Lenovo považuje 35 % lidí dotykový displej za užitečnou vlastnost notebooku.

Multimediální notebook IdeaPad Z400 touch

Dotykový displej, kterým je Lenovo IdeaPad Z400 touch vybaven, výrazně mění způsob užívání notebooku. Multidotykové ovládání až deseti prsty posouvá interakci uživatele s notebookem zase o stupeň výše. Pro práci na počítači tak lze využít jak klasickou klávesnici s touchpadem optimalizovaným pro Windows 8, tak intuitivní gesta vedená po obrazovce.

IdeaPad Z400 touch s 14palcovým LED podsvíceným širokoúhlým displejem je postavený až na třetí generaci procesorů Intel® Core™ i7. Vydrží až pět hodin na baterii a nabízí 1 TB volného místa na pevném disku, tedy dostatek prostoru pro ukládání fotografií, filmů a hudby. S operační pamětí až 8 GB DDR 3 a grafickou kartou až NVIDIA® GeForce® GT635M 2GB s DirectX® 11 zvládne i náročnější úkoly spojené s tvorbou a prohlížením multimédií. Kvalitní zvukový zážitek navíc zajišťuje technologie Dolby Home Theatre v4 a specializované stereo reproduktory pro extra basy.


Stylový Ultrabook IdeaPad U310 touch

Ultrabook IdeaPad U310 touch s 13palcovým dotykovým displejem poskytuje svým uživatelům neuvěřitelnou mobilitu. Je tenký pouhých 18 mm a váží jen 1,7 kg. Pyšní se nejnovější grafikou NVIDIA GeForce® s DirectX® 11 a pro celodenní používání i prodlouženou výdrží baterie. Postaven je až na třetí generaci procesorů Intel® Core™ i7, pevný disk má kapacitu až 1 TB a 24 GB SSD pro rychlejší běh operačního systému. Díky funkci Instant Resume se ze spánku probudí za pouhou jednu vteřinu.

Ultrabook s hladkým metalickým povrchem, který také podporuje multidotykové ovládání, bude dostupný v stříbrném, modrém a růžovém provedení.

Cena a dostupnost

Lenovo IdeaPad Z400 touch je dostupný na českém trhu za cenu od 15 555 Kč s DPH, Ultrabook IdeaPad U310 touch za cenu 17 777 Kč s DPH.

Témata článku: Notebooky, Lenovo Ideapad, Resume, Touch, Dotykový displej, Ovládání, Tenký film, Volná tvorba, Dostupná baterie, Oblíbený procesor

Aktuální číslo časopisu Computer

Test 11 telefonů do 6 000 Kč

Postavte si a přetaktujte počítač

Srovnali jsme 7 sportovních kamer

Která zaměstnání nahradí roboti?