Norton uvolnill betaverzi bezpečnostní aplikace pro Android

Norton uvolnill betaverzi bezpečnostní aplikace pro Android

Obliba chytrých telefonů neustále vzrůstá a podle odhadů se bude již v roce 2013 nejvíce uživatelů připojovat k internetu právě z mobilního telefonu. Proto Norton vyvíjí bezpečnostní aplikace s ohledem na budoucnost a jde za hranice prostého zabezpečení počítačů.

Poslední novinkou je uvolnění betaverze Norton Smartphone Security pro telefony s operačním systémem Android 2.x. Tuto novou aplikaci lze stáhnout přímo z Android Marketu a poskytuje uživatelům možnost zařízení vzdáleně uzamknout, vypnout nebo vymazat pomocí textové zprávy tak, aby bylo zařízení v případě ztráty nebo ukradení chráněno proti zlodějům, kteří by jej chtěli používat nebo se dostat k citlivým informacím.

Mobilní telefony jsou stále častěji přímo propojeny se sociálními sítěmi a pracovními e-maily a obsahují tak řadu osobních informací. Počítačoví zločinci potom mohou snadno ukradnout identitu nebo získané informace využít pro další útoky a získat informace například o bankovních účtech. Norton Smartphone Security chrání uživatele také před škodlivým kódem a je možné nastavit blokování nežádoucích telefonátů a textových zpráv. Aplikace nabízí i zablokování telefonu na jednu SIM kartu, takže nemůže být použit s žádnou jinou.

Více informací naleznete na stránce http://www.symantec.com/norton/smartphone-security-android

Který je hezčí: Windows 7 vs. Mac OS X 10.6

Témata článku: Android Market

Aktuální číslo časopisu Computer

Zachraňte nefunkční Windows

Jak nakupovat a prodávat kryptoměny

Otestovali jsme konvertibilní notebooky

Velký test 14 herních myší