Norton Safe Web pro Facebook používá více než 1 milion uživatelů

Norton Safe Web pro Facebook používá více než 1 milion uživatelů

Tým Norton společnosti Symantec (Nasdaq: SYMC) dnes oznámil, že Safe Web pro Facebook, bezplatný nástroj, který uživatele Facebooku upozorňuje na nebezpečné odkazy, ještě než na ně kliknou, překročil milion uživatelů za méně než jeden rok od svého představení.

Norton Safe Web pro Facebook chrání uživatele na Facebooku, skenuje jejich příspěvky na Zdi a identifikuje rizikové odkazy, které mohou vést na phishingové stránky, rizikové weby nebo mohou vést ke stažení nebezpečných souborů.

“Sociální sítě vyvolávají pocit důvěry, a uživatelé proto nepřetržitě sdílí vše se svými přáteli, rodinou a spolupracovníky,” říká Marian Merritt, obhájce bezpečného užívání Internetu, tým Norton společnosti Symantec. “Počítačoví zločinci rychle rozpoznali tento aspekt a přichází se stále novými způsoby, jak umístit podvodné a škodlivé odkazy do zpráv na Facebooku, takže přátele je považují důvěryhodné. Naše bezplatná aplikace poskytuje snadnou ochranu, aby se jeden špatný klik nestal pozvánkou pro počítačové zločince.”

V uplynulém roce Norton zaznamenal výrazný nárůst hrozeb spojených se sociálními sítěmi a Norton Safe Web pro Facebook detekoval více než 250 000 škodlivých odkazů.

“Norton Safe Web pro Facebook aktuálně skenuje denně v průměru 3,5 milionů odkazů –kolem 100 milionů každý měsíc a máme kolem 8000 nových uživatelů každý den,” říká Jens Meggers, Senior Vice President Engineering, tým Norton společnosti Symantec. “Udrželi jsme si vysoké hodnocení od uživatelů, protože zaručujeme rychlý a snadný způsob, jak ochránit uživatele od spammování jejich přátel nebo infikování jejich počítačů nebezpečnými programy.”

Pro více informací, jak zůstat v bezpečí i online a nejnovějších hrozbách, navštivte Facebookovou stránku Norton CZ.

Cena a dostupnost

Norton Safe Web pro Facebook je bezplatný nástroj, který je k dispozici všem uživatelům Facebooku a stáhnout lze zde.

Další článek: Google už nebude tolik experimentovat, uzavře Labs

Témata článku: Norton, Safe, Přítel, Nejnovější rodina


Určitě si přečtěte

Vyzkoušeli jsme chytrou čínskou zásuvku Sonoff S26 za tři stovky. Nevyhořeli jsme

Vyzkoušeli jsme chytrou čínskou zásuvku Sonoff S26 za tři stovky. Nevyhořeli jsme

** Je sice z Aliexpressu, ale funguje ** Můžete ji ovládat hlasem přes Amazon Echo nebo Google Home ** Za tři stovky zautomatizuje menší 230V spotřebič

Jakub Čížek | 109

Hledá se způsob, jak uložit elektřinu. Možná pomohou obří gravitační baterie

Hledá se způsob, jak uložit elektřinu. Možná pomohou obří gravitační baterie

** Jak uložit elektřinu z fotovoltaiky a větrných turbín ** Pomohou třeba staré autobaterie, nebo setrvačníky ** A pak tu jsou bizarní gravitační akumulátory velikosti mrakodrapu

Jakub Čížek | 250

Google dosáhl revolučního milníku v kvantové nadvládě. IBM ale nesouhlasí

Google dosáhl revolučního milníku v kvantové nadvládě. IBM ale nesouhlasí

** Google představil nový kvantový čip s 53 qubity ** Oznámil, že díky němu lidstvo poprvé dosáhlo kvantové nadvlády ** IBM toto tvrzení zlehčuje

Karel Javůrek | 15


Aktuální číslo časopisu Computer

Megatest: 20 powerbank s USB-C

Test: mobily do 3 500 Kč

Radíme s výběrem routeru

Tipy na nejlepší vánoční dárky