Norton ochrání i před novými hrozbami na Facebooku

15. prosince 2010
Novinky pro testování aplikací
Norton ochrání i před novými hrozbami na Facebooku

V posledních dnech se prostřednictvím Facebooku aktivně šíří nová hrozba. Jedná se o rafinovaný útok, který zneužívá lidské důvěřivosti a maskuje se za zprávu na chatu od přátel. Uživatel neodhalí, že odkaz, který láká na nové fotografie, není autentická zpráva od jeho "přítele", ale potenciální hrozba. Samotný odesílatel přitom nemá ani tušení, že podobné zprávy svým "přátelům" rozesílá. Uživatelé by proto měli být velmi obezřetní a neklikat automaticky na všechny zprávy, ani když přijdou od přátel. Pokud si nejsou jisti, je lepší si pravost zprávy ověřit s odesílatelem. Na každém kliku totiž záleží.

Nový bezpečnostní program Norton Internet Security 2011 tyto hrozby detekuje a automaticky zabrání v ohrožení počítače. Ilustrační obrázek naleznete v příloze.

Více informací o poduktech Norton je k dispozici na stránkáchhttp://cz.norton.com/a pro uživatele jsou připravené i stránky na Facebooku "Norton CZ - ochrana před počítačovou kriminalitou", kde je možné se odborníků týmu Norton zeptat na cokoli.

Témata článku: Samotný tým, Přítel

Aktuální číslo časopisu Computer

Otestovali jsme 5 HDR 4K televizorů

Jak natáčet video zrcadlovkou

Vytvořte si chytrou domácnost

Radíme s koupí počítačového zdroje