Norton Ghost for NetWare snižuje celkové náklady vlastnictví Netware serverů

16. prosince 1999
Windows 2000 jdou do výroby
Kvalitní nástroj na správu a klonování disků snižuje náklady na správu NetWare serverů a udržuje je v běhu
Norton Ghost for NetWare snižuje celkové náklady vlastnictví Netware serverů
Symantec oznámil Norton Ghost for NetWare 2.0, nejrychlejší NetWare řešení pro migraci hardware a správu PC. Norton Ghost for NetWare snižuje celkové náklady vlastnictví minimalizováním času tráveného administrátory na nastavování, klonování, upgrade a obnovování NetWare serverů. Norton Ghost for NetWare je kvalitní nástroj na kopírování a udržbu serverů, který může snížit náklady a dobu po kterou není server v provozu

Podle zpráv z agentur Gartner Group a Forrester Research, MIS oddělení stráví 50 procent svého času instalováním software a upgradováním, čítajícím podstatnou část celkových nákladů vlastnictví PC/server. Společnosti utratí přibližně $9 000 až $ 12 000 za uživatele za rok instalacemi, konfigurováním, a laděním nových serverů, a stejně tak pravidelným nastavováním existujících serverů a infrastruktury sítě. Norton Ghost for NetWare může systémovým administrátorům pomoci podstatně snížit síťové náklady poskytnutím efektivního nástroje, který klonuje veškeré NetWare disky, partitions, volumes, volume segment a soubory.

“S Norton Ghost for NetWare jsme byli schopni konvertovat náš hlavní enterprise server – více než 22GB dat, která podporuje více než 10 000 zaměstnanců – za méně než sedm hodin,” řekl Mike Christiansen, senior síťový analyzátor, Baptist St. Vincent. “Tímto jsme ušetřili více než 20 hodin a několik tisíc dolarů v laboratoři díky použití Norton Ghost for NetWare.”

Manuálně instalovat NetWare server může zabrat několik hodin a manuálně instalovat několik NetWare serverů může znamenat dny a týdny. Norton Ghost for NetWare umožňuje administrátorům nastavit NetWare server, vytvořit disk image a rozšířit jej díky síťovému prostředí. S Norton Ghost for NetWare mohou systémoví administrátoři instalovat jeden server za 15 minut a několik serverů v jednom dni.

Použít Norton Ghost for NetWare na migraci hardware, znamená ještě větší úspory. Protože NetWare neumí rozpoznat doplněné disky umístěné na serveru, manuální metody upgrade typicky obsahují multi-step proces vyžadující dva až tři dny na jeden server. Náklady se hromadí, pokud upgrade vyžaduje více než jeden server. Například manuální upgrade 20 serverů zabere 50 hodin na jednom serveru. S touto jedinečnou schopností změnit NetWare partitions a rozšířit NetWare volumes, Norton Ghost for NetWare obejde kompletní přeuložení NetWare na nový hardware, a proto snižuje námahu ze dnů na hodiny.

Norton Ghost for NetWare je také efektivní obnovující nástroj při problémech. Obvykle, když NetWare server spadne, IS musí přeinstalovat NetWare, nahrát zálohu a přiřazené disky a obnovit server. Tento proces zabere asi 15 hodin. Ghost for NetWare může obnovit NetWare server za méně než 30 minut přetažením originálního zobrazení a konfigurace serveru z bezpečného media, jako z dalšího serveru, CD-ROM, JAZ disku, SCSI tape nebo ZIP disku.

O společnosti Symantec
Symantec je světový lídr v oblasti softwarových utilit pro podnikové a osobní využití. Produkty a řešení Symantecu pomáhají zvyšovat uživatelskou produktivitu tím, že udržují jejich počítače v bezpečném a spolehlivém provozu, kdekoli a kdykoli. Symantec nabízí širokou škálu řešení a je vyhlášen spokojeností svých zákazníků a oblíbeností svých značek. Akcie Symantecu jsou obchodovány na burze Nasdaq pod symbolem SYMC. Informace o společnosti a jejích produktech jsou přístupné na webovské adrese www.symantec.com.
Diskuze (2) Další článek: Windows 2000 jdou do výroby

Témata článku: Hardware, Systémový disk, Migrace, Forum, Tape, Step, Norton, Server, Vincent, Nejrychlejší proces, Upgrade, Celkový čas, Síťový nástroj, Ghost, Mika, Celkové náklady


Určitě si přečtěte

Co je TikTok: Svérázná sociální síť chytla mladé uživatele, už jich má už 1,5 miliardy

Co je TikTok: Svérázná sociální síť chytla mladé uživatele, už jich má už 1,5 miliardy

** Sociální síť TikTok získala stamiliony uživatelů a stále roste ** Jaký obsah na ní najdete a co můžete v jejím rámci čekat? ** Je to zábava pro mladé, nebo platforma pro úchyláky?

Karel Kilián | 37

Nejlepší příslušenství k počítači. Tipy na osvědčené klávesnice, tiskárny, routery…

Nejlepší příslušenství k počítači. Tipy na osvědčené klávesnice, tiskárny, routery…

** Tipy na klávesnice, myši, routery, tiskárny, sluchátka a další věci k počítačům ** Poradíme, s jakými produkty neuděláte chybu ** Vybíráme jak příslušenství na běžnou práci, tak na hraní her

David Polesný | 22

Pozor, na Česko v těchto dnech útočí falešné Tesco, Penny Market a Lidl

Pozor, na Česko v těchto dnech útočí falešné Tesco, Penny Market a Lidl

** Máme tu další českou phishingovou vlnu ** Podle průzkumů máme stále problém s kybernetickou gramotností ** Nebezpečím jsou děti, které opouštějí rodiče

Jakub Čížek | 37Aktuální číslo časopisu Computer

Test 9 bezdrátových reproduktorů

Jak ovládnout Instagram

Test levných 27" herních monitorů

Jak se zbavit nepotřebných věcí na internetu