Norton Ghost 6.0 snižuje čas potřebný na obnovu, instalaci a údržbu počítačů

26. září 1999
Změna úvodního loga systému
Centrální konzole pro vzdálenou správu a konfigurace po klonování počítačů činí Norton Ghost 6.0 prvním nástrojem pro obnovu PC, hardwarovou migraci a klonování PC.
Norton Ghost 6.0 snižuje čas potřebný na obnovu, instalaci a údržbu počítačů
Symantec dnes oznámil Norton Ghost 6.0, který byl navržen pro úsporu času tráveného systémovými administrátory nad obnovou, konfigurací nebo klonováním počítačů ve velkých počítačových sítích. Ve verzích Standard a Enterprise, Norton Ghost 6.0 zahrnuje aplikace Ghost a MultiCast Server a MultiCast Assist Wizard, Ghost Walker, Ghost Explorer a GDISK utility. Norton Ghost 6.0 Enterprise také zahrnuje Norton Ghost Console a Console Client pro vzdálené řízení a konfiguraci po klonování.

Podle výzkumu společnosti Gartner Group a Forrester Research, MIS oddělení tráví 50 % času instalací softwaru a upgradováním. Společnosti utratí přibližně $9 000 až $12 000 na uživatele za rok za udržování, konfiguraci a instalaci na nových počítačích. Norton Ghost je efektivní nástroj pro klonování vysokého množství počítačů uvnitř síťového prostředí - tím výrazně sníží tyto náklady. Ghost snižuje poplatky také tím, že zahrnuje vzdálené řízení a konfiguraci po klonování.

”S Norton Ghost 6.0 Symantec poskytuje velkým společnostem skvělou metodu instalování Windows 2000 na desktopy a mobilní počítače, přidáním flexibilního, rychlého a robustního nástroje do rodiny utilit již dostupných na migraci do Windows 2000,” řekl Tod Nielsen, více president vývojového marketingu ve společnosti Microsoft.

Používáním Norton Ghost 6.0 mohou administrátoři připravit jednoduchý počítač a klonovat standardní disk díky celé počítačové síti, zahrnující lokální, síťové systémy nebo laptopy. Nový Win32 klient podporuje serverové klonovací aktivity, které umožňují kompletní klonování a konfiguraci po klonování klientů z administrátorské konzole a snižuje potřebu administrátorů navštěvovat pracovní stanice uživatelů s bootovacím diskem. Nová funkce správy Tasks poskytuje jasnou proceduru směrnic, umožňující administrátorům specifikovat sekvence událostí jako je klonování, konfigurace po klonování nebo unikátní Windows NT SID generace. Při logování poskytuje ověření a varování. Po dokončení zadaného úkolu, je generováno nové logování, které zahrnuje obsah úkolů, který se shoduje s číslem klientů, ke kterým byl úkol přiložen a potom poznámky o výsledcích.

Kritická konfigurační data pracovní stanice jsou uložena v konzoli Norton Ghost, dovolující rychlé překonfigurování stroje po klonování. Ta zahrnuje taková data jako strojové jméno, pracovní skupinu, doménu, vstupní bránu, strojový popis a TCP/IP adresu. Nový možnost - Client Grouping zjednodušuje určování strojů tím, že systémovým administrátorům umožní zahrnout jisté klienty nebo řady skupin v obnově nebo upgrade počítače.

Ghost Explorer prochází disky a umožňuje výběr specifikovaných souborů či adresářů, což značně zjednodušuje používání. Navíc, rozšířená utilita GDISK zvyšuje výkon a zjednodušuje použití přidáním čistících a opravných funkcí pro disky vetší jak 8GB.

Norton Ghost 6.0 poskytuje robustnější operaci v širší řadě prostředí. Norton Ghost 6.0 podporuje EXT/2 souborový systém, a tím poskytuje klonování v Linuxu. Navíc, Norton Ghost 6.0 je Windows 2000 beta 3 ready, a to ho činí efektivním nástrojem pro rostoucí množství společností přecházejících na nový operační systém společnosti Microsoft.

Norton Ghost 6.0 Standard Edition je již nyní dostupná, Enterprise Edition bude dostupná během příštích týdnů.

Váš názor Další článek: Změna úvodního loga systému

Témata článku: Microsoft, Windows, Assist, Síťový nástroj, Walker, Wizard, Systémový disk, Ghost, Nielsen, Kompletní dokončení, Norton, Rostoucí skupina, Nový klient, Vzdálená instalace, Console


Určitě si přečtěte

Podívejte se, jak umírá váš laptop. Desítky na to mají mocný nástroj powercfg

Podívejte se, jak umírá váš laptop. Desítky na to mají mocný nástroj powercfg

** Hardware současných laptopů už tak rychle nestárne ** Tedy až na baterie – ty umírají děsivou rychlostí ** Ve Windows to můžete sledovat skoro v přímém přenosu

Jakub Čížek | 69

USA rozdávají chudým dotované telefony s Androidem. Jsou z Číny a plné virů

USA rozdávají chudým dotované telefony s Androidem. Jsou z Číny a plné virů

** Chudí Američané mohou dosáhnout na dotovaný mobil ** Jeden takový rozdává třeba tamní Virgin Mobile ** Má to jeden háček. Je prošpikovaný malwarem

Jakub Čížek | 42

Nejlepší příslušenství k počítači. Tipy na osvědčené klávesnice, tiskárny, routery…

Nejlepší příslušenství k počítači. Tipy na osvědčené klávesnice, tiskárny, routery…

** Tipy na klávesnice, myši, routery, tiskárny, sluchátka a další věci k počítačům ** Poradíme, s jakými produkty neuděláte chybu ** Vybíráme jak příslušenství na běžnou práci, tak na hraní her

David Polesný | 22Aktuální číslo časopisu Computer

Test 9 bezdrátových reproduktorů

Jak ovládnout Instagram

Test levných 27" herních monitorů

Jak se zbavit nepotřebných věcí na internetu