Norské ozbrojené síly si pořídí integrovaný řídící systém od SAP za 48 milionů amerických dolarů

29. ledna 2007
ATI R600 v březnu
Praha – 26. ledna 2007. Společnost SAP, největší dodavatel informačních systémů pro podniky a organizace všech velikostí, dnes oznámila, že norské ozbrojené síly a IBM podepsaly minulý týden smlouvu na další rozvoj integrovaného řídícího informačního systému. Tak zvaný „Ekonomický projekt“ zahrnuje řešení pro finanční účetnictví, řízení a logistiku. Software dodá společnost SAP.
Norské ozbrojené síly si pořídí integrovaný řídící systém od SAP za 48 milionů amerických dolarů

Hodnota smlouvy je 48 milionů amerických dolarů včetně DPH. Norský parlament schválil všemi hlasy návrh vlády na zahájení projektu 15. prosince 2006. Projekt skončí za rok a do plného provozu bude systém spuštěn na začátku fiskálního roku 2008.

Ekonomický projekt je pokračováním dodávek systému SAP norské armádě. V roce 2003 IBM úspěšně dodala norské armádě řešení pro účetnictví a platby, přičemž dodržela původní harmonogram a rozpočet.

Ozbrojené síly začaly s integračním projektem v roce 2002 za účelem sjednocení rozvoje a implementace jednotného informačního systému pro všechny složky ozbrojených sil. Po dokončení bude mít norská armáda kompletní systém pro finanční řízení, personalistiku a logistiku.

Implementace společného integrovaného systému významně přispěje k vyšší efektivitě procesů, zjednodušení organizace a jednotné správy provozu.

“Dodávka Ekonomického projektu je pro naše ozbrojené  síly velmi důležitá. Je to bezpodmínečně nutné pro efektivní provoz, který nám umožňuje právě ucelený systém podporující naše řízení,” řekl armádní velitel, generálporučík Arne Bård Dalhaug.

„Je nám ctí, že máme možnost pomoci norské armádě dosáhnout jejích cílů díky implementaci efektivnějšího řídícího systému založeného na řešení od SAP. Tento projekt bude mít naši nejvyšší prioritu,“ řekl Morten Thorkildsen, generální ředitel IBM Norsko.

Témata článku: Software, Důležitá složka, Kompletní dokončení

Aktuální číslo časopisu Computer

Velký test NVMe a SATA SSD

Máte slabý signál
Wi-Fi? Poradíme!

Jak umělá inteligence opravuje fotky

Kupujete dron? Ty levné se nevyplatí