Nominovaní na osobnost roku české informatiky a telekomunikací 2006

Výsledky prvního kola 13. ročníku ankety „Osobnost roku české informatiky a telekomunikací 2006“. Anketa je každoročně vyhlašována při příležitosti konání veletrhu informačních a komunikačních technologií INVEX.
Nominovaní na osobnost roku české informatiky a telekomunikací 2006

Anketa Osobnost roku české informatiky a telekomunikací si klade za cíl stát se platformou hodnotící nejlepší osobnosti a nejlepší činy, mající vliv na trh informačních a komunikačních technologií. Napomáhá tak prezentaci přínosů informačních a komunikačních technologií a přispívá k rozvoji informační společnosti. Anketa je nezisková a nezávislá na sponzorských příspěvcích. Hodnocení je dvoukolové.

 

Navrhovateli prvního kola jsou členové SPIS - Sdružení pro informační společnost, APVTS - Asociace provozovatelů veřejných telekomunikačních sítí, CACIO - České asociace manažerů úseků informačních technologií, ČSSI - České společnosti pro systémovou integraci, Asociace digitálních TV, APKTS - Asociace provozovatelů kabelových telekomunikačních sítí v ČR, ČAT- České asociace telekomunikací, ČAKK – České asociace kompetitivních komunikací, Tuesday Business Network, FIRST Innovation Park a vystavovatelé veletrhů INVEX – DIGITEX.

 

K ocenění byli pomocí anketních formulářů navrženi přední odborníci, vědeckopedagogičtí pracovníci, novináři, podnikatelé a manažeři firem, kteří významným způsobem ovlivnili trh oboru v daném roce. Deset kandidátů dle nejvyššího množství obdržených bodů bylo po uzávěrce hlasování seřazeno v rámci nominačního seznamu a předloženo k notářskému ověření. „Nominované osobnosti roku“ jsou v abecedním pořadí.

 

  

Nominované Osobnosti roku české informatiky a telekomunikací 2006:

 

  • Bartoň Václav
  • Bérová Dana
  • Grigar Martin
  • Kučera Aleš
  • Pavlíček Petr
  • Peterka Jiří
  • Polák Jiří
  • Sameš Milan
  • Šimák Boris
  • Toman Petr

 

Rozhodovacím orgánem pro druhé kolo je Akademie ankety Osobnost roku české informatiky a telekomunikací ve složení: Milan Rusnák, Jan Mühlfeit, Ondřej Felix, Petr Koubský, Pavel Kalášek a Miroslav Řihák. Jedná se o osobnosti, které nejméně dvakrát získaly ocenění v dřívějších kategoriích Osobnost roku české informatiky - manažer, Osobnost roku českých telekomunikací - manažer a Osobnost roku české informatiky a telekomunikací – publicista, nebo se staly vítězi ankety od roku 2005 včetně. Tato Akademie se sejde v předvečer zahájení veletrhů Invex a Digitex a z nominovaných vybere vítěze.

 

Vyhlášení Osobnosti roku české informatiky a telekomunikací 2006 proběhne 9. 10. 2006 v průběhu slavnostního večera v den zahájení veletrhů Invex a Digitex.

 

 

 

Mezinárodní veletrhy informačních technologií a spotřební elektroniky proběhnou na brněnském Výstavišti 09. – 13.10. 2006. Jejich součástí jsou dva veletrhy: Mezinárodní veletrh informačních a komunikačních technologií INVEX a Mezinárodní veletrh spotřební elektroniky a digitální zábavy DIGITEX. Oba veletrhy jsou doplněny konferenčním programem pod souhrnným názvem Conferences & Events. Invex je veletrhem číslo jedna v nových členských zemích EU a čtvrté největší oborové setkání na světě. Součástí veletrhů INVEX – DIGITEX jsou i dva velké projekty pro odborníky - Dny krajů, měst a obcí a největší přehlídka franchisingových příležitostí Franchise Meeting Point. Veletrhy Invex a Digitex navštívilo v roce 2005 103 tisíc lidí z 38 zemí světa. Počet vystavovatelů dosáhl 604 z 19 zemí.

Váš názor Další článek: Rozhovor s Petrem Ondráškem, Veletrhy Brno: Má dnes Invex vůbec smysl?

Témata článku: Ankety, Felix, Boris

Aktuální číslo časopisu Computer

Zachraňte nefunkční Windows

Jak nakupovat a prodávat kryptoměny

Otestovali jsme konvertibilní notebooky

Velký test 14 herních myší