Nominace na konferenci Junior Internet uzavřeny

2. března 2001
Co dělat v březnu na Internetu
Přihlašování do nominačních soutěží na druhý ročník dětské konference bylo uzavřeno 15. února.
Nominace na konferenci Junior Internet uzavřeny
Přihlašování do nominačních soutěží na druhý ročník dětské konference bylo uzavřeno 15. února. Junior Internet proběhne 10. března v pražském Klubu Lávka pod záštitou České rady dětí a mládeže, Března - měsíce Internetu a za mediální podpory Studentských stránek (student.contactel.cz). Konference je určena dětem do 15 let a organizují ji samy děti - redaktoři dětského internetového časopisu Zavináč (www.ezavinac.cz).

Na konferenci Junior Internet se děti mohly dostat pomocí pěti nominačních soutěží. Patřily mezi ně slohová soutěž JuniorText, soutěž o nejlepší stránku JuniorWeb, o nejlepší reklamní proužek JuniorBanner, o nejlepší

počítačovou hudební nahrávku JuniorMusic a vědomostní soutěž Planeta Internetu. Uzávěrka prvních čtyř soutěží byla 15. února. K tomuto datu se přihlásilo téměř sto dětí. JuniorMusic byl kvůli malému zájmu zrušen.

Porotci nyní vyhodnocují jednotlivé práce z kterých vyberou finalisty. Jména těch nejúspěšnějších budou oznámena až v den konání konference a ti nejlepší představí svou práci během krátké prezentace. Pokud se někdo na konferenci nedostane, může sledovat přímý přenos z konference, který bude probíhat na Internetu a zajistí ho internetový portál MSN Atlas.

Letošní konferenci Junior Internet také provází Virtuální veletrh, který bude spuštěn příští týden na adrese www.juniorinternet.cz/veletrh. Vystavují v něm především firmy a organizace, které na konferenci vystupují a které vyvíjejí různé aktivity zaměřené na děti a mládež. Web veletrhu je pojat částečně jako opravdový veletrh. Po vstupu do budovy a vestibulu se můžete přenést výtahem do jednotlivých pater, kde jsou k dispozici prezentace vystavujících, odkazy a kontakty na ně. Návštěvník může také rovnou ze "stánku" poslat dotaz přímo vystavovateli. Předpokládáme, že výstava bude otevřena do konce března.

Studentské stránky (student.contactel.cz) jsou místem, kde student najde informace a služby, které mu pomáhají v dalším studiu. Uživatel může využít stále se rozšiřující počet služeb mezi které patří bazar učebnic a skript, denní zpravodajství či slevy pro studenty. V přípravě jsou mnohé další. Celou správu serveru zajišťují sami studenti, jejichž počet se stále rozšiřuje. Studentské stránky sponzorují společnosti Contactel, Česká informační agentura a Česká tisková kancelář. Během prvních tří měsíců provozu zaznamenal server více než 13 tisíc návštěvníků a v databázi bazaru je několik set inzerátů.

V Praze dne 1. března 2001

Váš názor Další článek: Co dělat v březnu na Internetu

Témata článku: Internet, Přímý vstup, První planeta, Junior, Česká tisková kancelář


Určitě si přečtěte

Windows 10 May 2020 Update je venku. Odstraňuje hesla a přináší Linux

Windows 10 May 2020 Update je venku. Odstraňuje hesla a přináší Linux

** Jarní aktualizace Desítek přináší dost novinek, jsou ale spíš menší ** Zlepšují se stabilita, rychlost i komfort ovládání ** Revoluce ve Windows 10 teprve přijde

Vladislav Kluska | 93

Windy je laboratoř na počasí: 12 tipů, jak se ve službě vyznat a využít ji naplno

Windy je laboratoř na počasí: 12 tipů, jak se ve službě vyznat a využít ji naplno

** Předpověď počasí Windy nabízí nepřebernou škálu funkcí ** Zorientovat se v nich nemusí být vždy snadné ** Proto přinášíme 12 užitečných tipů a triků

Karel Kilián | 9

Jak vlastně funguje Flightradar24: Posloucháme letadla nad celým Českem

Jak vlastně funguje Flightradar24: Posloucháme letadla nad celým Českem

** Flightradar24 zobrazuje polohu letadel v reálném čase ** Když mu pomůžete sbírat data, dostanete nejvyšší paušál zdarma ** Jak to vlastně celé funguje a co je k tomu potřeba?

Jakub Čížek | 30

Podívejte se na Windows z roku 1990. Před 30 lety přišly Windows 3.0 a líbily se nám

Podívejte se na Windows z roku 1990. Před 30 lety přišly Windows 3.0 a líbily se nám

** 22. května 1990 uvedl Microsoft Windows 3.0 ** Systém z Microsoftu definitivně udělal lídra na desktopu ** Tehdejší Windows byly vlastně grafickou nadstavbou nad MS-DOS

Jakub Čížek | 76


Aktuální číslo časopisu Computer

Megatest SSD s kapacitou 1 TB

Srovnávací test robotických vysavačů

Vybíráme nejlepší telefony na trhu

Jak zlepšit zvuk televize