Nominace do ankety Křišťálová Lupa 2010 spuštěny

Nominace do ankety Křišťálová Lupa 2010 spuštěny

Tento týden začala první fáze hlasování v již pátém ročníku ankety Křišťálová Lupa 2010. Široká veřejnost může nominovat to nejlepší z českého Internetu v celkem jedenácti kategoriích. Ty nejoblíbenější projekty a služby pak postoupí do finálního hlasování. Hlasující mají zároveň příležitost vyhrát od generálního partnera, společnosti Nokia, mobilní telefon Nokia N97 mini. Pořadatelem ankety je server Lupa.cz.

Své tipy do ankety Křišťálová Lupa 2010 - Cena českého Internetu mohou internetoví uživatelé posílat prostřednictvím nominačního formuláře na stránkách www.kristalova-lupa.cz/nominace/, a to až do úterý 31. srpna 2010. Poté vybere expertní panel, složený z odborných novinářů, publicistů a blogerů, pět až deset nejčastěji nominovaných projektů a služeb, resp. osobností v každé kategorii a ty pak budou zařazeny do finálního hlasování veřejnosti. V loňském ročníku se hlasování zúčastnilo na 82 tisíc internetových uživatelů.

Kategorie ankety zaznamenaly letos opět několik změn, které jsou reakcí na proměňující se zájmy internetových uživatelů. Jde především o nové kategorie Mobilní služba (projekty či služby podporující přístup z mobilních zařízení) a Dobrej nápad (netradiční, kreativní, praktické, užitečné, hezké nebo inspirativní řešení), ale také možnost nominovat v kategoriích Média a Mobilní služba více než jeden projekt. Podrobnosti o pravidlech soutěže jsou k dispozici na stránkách ankety.

Přehled kategorií v roce 2010:

 • Vyhledávače a databáze
 • Komunikační služby
 • Sociální sítě
 • Publikační platformy
 • Internetové obchodování
 • Média
 • Mobilní služba
 • Dobrej nápad
 • Osobnost roku
 • Anticena
 • Projekt roku

 

 

 

„Každým rokem se do naší ankety zapojuje stále více hlasujících. Velice si vážíme široké podpory napříč internetovým mediálním trhem, díky které je současné povědomí o anketě opravdu výrazné. Je to ale i odrazem skutečnosti, že stále větší podíl lidí v České republice internet aktivně využívá a zajímá se o něj,“ komentuje Ján Simkanič, výkonný ředitel společnosti Internet Info, a dodává: „Věříme, že letos zájem o anketu opět vzroste a do hlasování se zapojí ještě více lidí než loni.“

Všichni hlasující, kteří se zapojí do nominační fáze, budou zařazeni do slosování o ceny, které poskytli partneři, mediální partneři a pořadatel ankety. Hlavní výhrou je mobilní telefon Nokia N97 mini, mezi dalšími cenami je například vstup na slavnostní vyhlášení ankety, které se uskuteční 25. listopadu 2010 v Divadle Archa. Večerem bude provázet již podruhé Tomáš Hanák, hosté se pak mohou těšit na vystoupení skupiny Vltava.

Pro provozovatele webových projektů je připravena série propagačních upoutávek, upozorňujících čtenáře na možnost podpory jejich služeb v nominační fázi ankety. Provozovatelé služeb je najdou ve formě připravených kódů, které si mohou volně stáhnout.

Odborná konference Czech Internet Forum 2010, mapující aktuální trendy na české internetové scéně a jejich využití v byznysu, která je s anketou Křišťálová Lupa již tradičně spjata, se letos uskuteční 11. listopadu 2010.

Další článek: Google pod tlakem Bingu: chová se nelogicky a panikaří

Témata článku: Široká veřejnost, Odborná veřejnost, Možnost reakcí, Nokia N97, Mobilní telefony mini, Archon, Inspirativní projekt, Arch

Aktuální číslo časopisu Computer

Zachraňte nefunkční Windows

Jak nakupovat a prodávat kryptoměny

Otestovali jsme konvertibilní notebooky

Velký test 14 herních myší