Nominace ankety Czech Open Source 2010 spuštěny

Nominace ankety Czech Open Source 2010 spuštěny

Pátý ročník ankety Czech Open Source 2010, oceňující nejlepší linuxové počiny za uplynulý rok, byl dnes odstartován nominační fází. Čtenáři mají necelý měsíc na to, aby nominovali své favority v šesti kategoriích. Pořadatelem ankety je server o Linuxu a open source Root.cz.

Anketa serveru Root.cz Czech Open Source 2010 (http://cos.root.cz/), v níž odborná porota a internetová veřejnost vybírají nejoblíbenější projekty z prostředí českého svobodného softwaru, vstupuje do pátého ročníku, a to nominační fází.

Od 15. března až do 4. dubna mohou uživatelé navrhnout ty nejlepší projekty, které mají postoupit do finálového hlasování. To bude probíhat v období od 12. dubna do 16. května 2010 na stránkách serveru Root.cz. Cílem ankety je popularizace myšlenky open source a ocenění konkrétních tuzemských projektů, které si zaslouží pozornost uživatelů.

Stejně jako v předchozích ročnících je vyhlášeno šest kategorií: Akce, Osobnost, Projekt, Software, Firma a Blog. Do finále postoupí vždy deset nejčastěji nominovaných projektů v každé kategorii. O vítězích v jednotlivých kategoriích pak rozhodnou jak čtenáři, tak v samostatném hlasování také odborná porota.

„Letošní vyhlášení výsledků bude probíhat poměrně netradičně. Bude totiž součástí programu konference Internet a Technologie 2010, kterou pořádá společnost CZ.NIC, partner ankety. Spojíme tak popularizační aktivitu, kterou pro oblast open source dlouhodobě děláme, s odbornou dvoudenní konferencí,“ dodává Petr Krčmář, šéfredaktor serveru Root.cz.

Další článek: Čína: Snahy Googlu o vyjednávání jsou k smíchu

Témata článku: Source

Aktuální číslo časopisu Computer

Zachraňte nefunkční Windows

Jak nakupovat a prodávat kryptoměny

Otestovali jsme konvertibilní notebooky

Velký test 14 herních myší