Nokia zrychluje navigaci s novou službou A-GPS

Nokia zrychluje navigaci s novou službou A-GPS

Espoo, Finsko/Praha 24. července 2007 – Nová asistovaná GPS navigační služba (A-GPS) pomáhá uživatelům aplikace Nokia Maps rychleji určit svou současnou polohu a najít cestu do požadované destinace prostřednictvím přístroje Nokia s vestavěným GPS.

Nokia má v plánu vybavit touto službou všechny své budoucí přístroje se zabudovaným GPS modulem. První přístroje, ve kterých bude služba fungovat, jsou modely Nokia 6110 Navigator, který se již prodává na vybraných trzích, a nejnovější softwarová verze multimediálního počítače Nokia N95.

Tato služba dokáže zkrátit časový úsek, který připojené mobilní zařízení s vestavěným GPS modulem potřebuje pro identifikaci své polohy – bývá znám pod termínem „time to first fix“ (TTFF). Zkrácení tohoto procesu zvyšuje výkon a zlepšuje využitelnost všech služeb Nokia, souvisejících s určováním polohy.

„Tím, že zkrátíme čas čekání na prvotní určení polohy, zvýšíme funkčnost, kterou aplikace Nokia Maps přináší,“ říká Ralph Eric Kunz, viceprezident divize Multimedia experiences společnosti Nokia. „Zákazníci si teď mohou užívat pohodlí rychlého prvotního určení polohy, které celkově vylepšuje uživatelskou zkušenost s Nokia Maps.“

Služba funguje ve spojení s technickým systémem, jenž umožňuje třetím stranám, jako jsou například operátoři či dodavatelé služeb, aby svým zákazníkům nabízeli vlastní regionální A-GPS služby, v některých oblastech dokonce s ještě rychlejším prvotním určením polohy.

Nokia Software Updater je bezplatná aplikace pro PC, která umožňuje uživatelům aktualizovat software v kompatibilních přístrojích Nokia. Nokia Software Updater je dostupný v téměř 40 odlišných jazykových verzích. Odkaz na Nokia Software Updater je rovněž dostupný v nejnovějších verzích programu Nokia PC Suite. Od doby, kdy byl Nokia Software Updater před necelým rokem představen, byl k aktualizaci softwaru zařízení Nokia použit již více než dvou milionkrát.

Témata článku: Software, Hudba, filmy, seriály, PC Suite, Maps, Fixy, Nokia PC Suite, Finsko, Budoucí plán, Nejnovější verze, Navigační software

Aktuální číslo časopisu Computer

Otestovali jsme 5 HDR 4K televizorů

Jak natáčet video zrcadlovkou

Vytvořte si chytrou domácnost

Radíme s koupí počítačového zdroje