Nokia se stala součástí indexové skupiny Dow Jones

5. prosince 2000
Inventor se naučil XGL
Společnost Nokia se stala součástí indexové skupiny Dow Jones, reprezentující společnosti prosazující trvale udržitelný rozvoj.
Nokia se stala součástí indexové skupiny Dow Jones
Společnost Nokia byla vybrána do indexové skupiny Dow Jones Sustainability Group Indexes (DJSGI), což je první skupina indexů na světě, sledující výkon předních světových společností, které se řídí zásadami trvale udržitelného růstu. Indexová skupina DJSGI zahrnuje celkem 236 společností z 61 odvětví v 27 zemích, jež představují nejlepších 10 % všech společností tohoto typu na světě. Celková tržní kapitalizace těchto společností je přibližně 5,5 biliónů dolarů (31. srpna 2000).

Společnost Nokia si uvědomuje svoji úlohu ve vývoji technologických řešení, která podporují udržitelný rozvoj jak z ekologického, tak ekonomického a sociálního hlediska. Závazek trvale udržitelného rozvoje je součástí podnikové kultury a hodnot. Společnost se v roce 1991 stala signatářem podnikatelské charty ICC, čímž se postavila za principy udržitelného rozvoje definované v tomto dokumentu. Sedm principů ekologické účinnosti, formulované Světovou obchodní radou pro trvale udržitelný rozvoj (World Business Council for Sustainable Development), spolu se snahou o maximální životnost produktů představuje hlavní body při vývoji, výrobě a marketingu produktů a řešení společnosti Nokia.

„Přizvání do skupiny DJSGI je veřejným uznáním vedoucí pozice společnosti ve strategické sociální, ekologické a hospodářské oblasti. Trvale udržitelný rozvoj firmy láká investory a další významné zainteresované osoby a subjekty, jako jsou zákonodárci, zákazníci a zaměstnanci, protože jeho cílem je tvorba dlouhodobých hodnot pro akcionáře cestou využívání příležitostí a řízení rizik spojených s ekonomickým, ekologickým a sociálním vývojem," řekl David E. Moran, prezident indexů Dow Jones.

Další informace o indexové skupině DJSGI

DJSGI je první skupina indexů na světě, sledující výkon předních světových společností, které se řídí zásadami trvale udržitelného růstu. Tato skupina vznikla díky partnerské spolupráci organizací Dow Jones Indexes, což je přední vyhlašovatel indexů, a curyšské SAM Sustainability Group, renomovaného průkopníka investic do trvale udržitelného rozvoje. Výběrový proces vychází z ratingu organizace SAM a výpočet a rozšiřování údajů zajišťuje newyorská organizace Dow Jones Indexes. Indexová skupina DJSGI je odvozována od globálních indexů Dow Jones Global Indexes a je s nimi plně integrována.

DJSGI zahrnuje jeden globální index, tři regionální indexy (Severní Amerika, Evropa, Tichomořská oblast) a jeden národní index (USA). Každý regionální index má čtyři další, úžeji specializované indexy zaměřené na společnosti prosazující trvale udržitelný rozvoj, v nichž nejsou výrobci alkoholu, hazardní hry či tabák a ostatní tři indexy.

Nokia je přední světovou společností v oblasti mobilních komunikací. Díky zkušenostem, inovacím a snadno ovladatelným a bezpečným řešením se stala předním výrobcem mobilních telefonů a předním dodavatelem mobilních a pevných telekomunikačních sítí a sítí založených na protokolu IP. Spojením mobility a internetu vytváří společnost Nokia nové možnosti pro společnosti a uživatele. Akcie společnosti Nokia jsou kótovány na šesti největších světových burzách.

Váš názor Další článek: Inventor se naučil XGL

Témata článku: Dow Jones, Sam, Index, David Jones, Renomovaný výrobce, Rating, Ekonomické hledisko


Určitě si přečtěte

HTTPS byl pouze první krok. Chrome zavádí DoH, tedy šifrované DNS. Dopady mohou být obrovské

HTTPS byl pouze první krok. Chrome zavádí DoH, tedy šifrované DNS. Dopady mohou být obrovské

** Šifrovaný web je dnes už samozřejmost ** Jeden díl skládačky ale ještě chybí – DNS ** Firefox už začal a teď se na šifrované DNS chystá i Chrome

Jakub Čížek | 96

Nejlepší příslušenství k počítači. Tipy na osvědčené klávesnice, tiskárny, routery…

Nejlepší příslušenství k počítači. Tipy na osvědčené klávesnice, tiskárny, routery…

** Tipy na klávesnice, myši, routery, tiskárny, sluchátka a další věci k počítačům ** Poradíme, s jakými produkty neuděláte chybu ** Vybíráme jak příslušenství na běžnou práci, tak na hraní her

David Polesný | 20

Už desítky let se pokoušíme odposlouchávat mozek. Rusům se podařil kousek, ze kterého vám spadne brada

Už desítky let se pokoušíme odposlouchávat mozek. Rusům se podařil kousek, ze kterého vám spadne brada

** K odposlechu mozků používáme EEG ** To má ale žalostné informační rozlišení ** Rusům pomohla počítačová neuronová síť

Jakub Čížek | 29

Co všechno se spouští se startem Windows a proč by vás to mělo zajímat

Co všechno se spouští se startem Windows a proč by vás to mělo zajímat

** Společně s operačním systémem se spouští řada aplikací a služeb ** Mohou mít negativní dopad na celkovou dobu startu Windows ** Jak získat kontrolu nad automaticky spouštěnými programy?

Karel Kilián | 57

Vybrali jsme 21 programovatelných hraček a stavebnic pro děti i jejich rodiče

Vybrali jsme 21 programovatelných hraček a stavebnic pro děti i jejich rodiče

** Získejte děti pro matematiku a základy techniky ** Kupte jim hračku nebo stavebnici, které vdechnou vlastní život ** Vybrali jsme 21 stavebnic pro malé caparty i budoucí experty na A.I.

Jakub Čížek | 10

10 mýtů a polopravd o bateriích, kterým možná ještě věříte

10 mýtů a polopravd o bateriích, kterým možná ještě věříte

** Kolem baterií a akumulátorů koluje řada mýtů, nepravd a polopravd ** Dnes vám devět z nich zkusíme vyvrátit na základě faktů ** Většina z nich totiž neplatí pro moderní lithiové baterie

Karel Kilián, David Polesný | 99


Aktuální číslo časopisu Computer

Megatest: 20 powerbank s USB-C

Test: mobily do 3 500 Kč

Radíme s výběrem routeru

Tipy na nejlepší vánoční dárky