Nokia přináší do mobilního světa volně stahovatelné mapy

8. února 2007
Firefox: Chyba detekce phishingu
Espoo, Finsko / Praha 8. února 2007 – Společnost Nokia dnes zveřejnila informaci, že mapovou a navigační platformu smart2go lze zdarma stáhnout z webových stránek (www.smart2go.com). Miliony lidí tak budou moci využívat navigační aplikaci vytvořenou pro mobilní přístroje, jejíž mapy pokrývají nejrozsáhlejší území.
Nokia přináší do mobilního světa volně stahovatelné mapy

Platforma mapuje a nabízí navigaci pro více než 150 zemí a ve více než třiceti zemích podporuje navádění „krok za krokem” prostřednictvím satelitní navigace. Aplikace zcela zdarma ukáže uživatelům v mapě místo, na kterém se právě nacházejí, nabídne jim vyhledání turisticky zajímavých míst v okolí a poté je na tato místa zavede.

Nokia nejprve plánuje nabízet aplikaci smart2go zdarma pro vybrané přístroje Nokia založené na Nokia S60 a Windows Mobile 5.0 a později rozšířit podporu i pro další přístroje využívající nejrozšířenější platformy Nokia S60, Series 40, PocketPC, Linux a další přístroje Windows Mobile.

Nokia hodlá mapovou a navigační aplikaci smart2go implementovat do všech nových přístrojů z řady multimediálních počítačů Nokia Nseries pod názvem Nokia Maps. Stávající uživatelé přístrojů Nokia si Nokia Maps mohou do podporovaných přístrojů rovněž stáhnout. Když propojíte svůj mobilní přístroj bez GPS s bezdrátovým bluetooth GPS modulem LD-3W značky Nokia či jiným kompatibilním GPS modulem, můžete využívat skvělých navigačních schopností Nokia Maps.

Aplikace obsahuje více než 15 milionů turistických cílů, které pomohou lidem objevit nejzajímavější památky, restaurace či hotely v okolí. Zákazníci si mohou vybrat oblíbená místa a upozornit na ně své přátele prostřednictvím multimediální zprávy, bezdrátové technologie Bluetooth, infraportu či e-mailu. Také mohou posílat výňatky z mapy a trasy a ukládat je do galerie přístroje. Známé značky, jako například McDonalds, budou mít možnost umístit své ikony na celosvětové digitální mapy, které si následně miliony zákazníků stáhnou do svých mobilních přístrojů.

„Lidé budou mapy používat a spoléhat na ně, pokud je budou mít neustále při sobě. Aplikace smart2go nabízí uživatelům úplnou svobodu ve výběru map, které s sebou chtějí nosit. Možnost zdarma využívat služeb Nokia Maps a smart2go na vašem mobilním přístroji ruší cenovou bariéru pro všechny, kteří se chtějí těšit z pohodlí, jež přináší dostupnost mapy a navigace na každé cestě,” řekl Ralph Eric Kunz, vicepresident divize Multimedia společnosti Nokia. „Cílem společnosti Nokia je vytvoření nejkomplexnější platformy související s určováním polohy pro mobilní přístroje, která zároveň otevírá zajímavé příležitosti pro nově přicházející přístroje.“ 

smart2go je hybridní mapové řešení: Data map mohou být stažena přes bezdrátovou síť (např. GPRS/3G/WLAN) přímo z Tele-Atlas a Navteq a následně uložena v přístroji na paměťové kartě, pokud je to potřeba. Když jsou takto uložena všechna důležitá data, nepotřebujete už pro prohlížení map, vytváření trasy a navigaci síťové propojení. Pro správu stahování většího rozsahu je dostupný přídavný nástroj pro PC.

smart2go přichází s možností rozšíření na plnou navigaci „krok za krokem”. Prostřednictvím několika stisků klávesy mohou uživatelé zakoupením navigační licence změnit svůj přístroj v hlasový navigátor. Existuje několik druhů navigační licence: od jednotýdenní po tříletou. Když jedete do cizí země na dovolenou, je možné stáhnout si relevantní mapy v předstihu prostřednictvím PC a na dobu trvání dovolené si za dostupnou cenu předplatit navigační služby.

Témata článku: Windows, Hudba, filmy, seriály, Mapy, Zajímavé místo, Satelitní karty, Okolí, Přicházející zákazník, Mobil s GPS navigací, GPS mapy, Dostupné místo, Zajímavý krok, GPS navigace, Maps, Krok

Určitě si přečtěte

Tesla chce změnit nákladní dopravu. Její elektrický náklaďák má ohromující parametry

Tesla chce změnit nákladní dopravu. Její elektrický náklaďák má ohromující parametry

** Tesla představila elektrický kamion ** Má obdivuhodný výkon i dojezd ** Prodávat by se měl už za dva roky

Dnes | Vojtěch Malý | 121

30 počítačových brzd, které vám zpomalí Windows

30 počítačových brzd, které vám zpomalí Windows

Na webu najdete hromadu rad, jak zrychlit počítač a Windows. My jsme na to šli opačně a naopak jsme hledali činnosti, které ho nejvíce zpomalují. Toto je třicítka těch základních.

12.  11.  2017 | Jakub Čížek | 90

Elektronika, která nepotřebuje kabel ani baterii. Živí se rádiovým šumem

Elektronika, která nepotřebuje kabel ani baterii. Živí se rádiovým šumem

** Každá elektrická krabička má konektor pro napájení nebo baterii ** Jenže pozor, jednou by to tak nemuselo být ** Drobná elektronika se může živit rádiovými vlnami

14.  11.  2017 | Jakub Čížek | 15


Aktuální číslo časopisu Computer

Otestovali jsme 5 HDR 4K televizorů

Jak natáčet video zrcadlovkou

Vytvořte si chytrou domácnost

Radíme s koupí počítačového zdroje