Nižší energetické náklady díky řešení od Schneider Electric

Nižší energetické náklady díky řešení od Schneider Electric

Schneider Electric, světový specialista v energetickém managementu, představil nový systém zvaný EnergySTEP@Work, který umožňuje v kombinaci se softwarem StruxureWare lépe ohlídat spotřebu energií všech IT zařízení. Navíc při využití s Cisco EnergyWise technologií je systém schopen kontrolovat a redukovat energetické výdaje i u všech dalších zařízení zapojených do sítě – tedy tiskárny, telefony, osvětlení a další. Dosažené úspory na energiích pak dosahují až 40 %, přičemž systém umožňuje online kontrolovat spotřebu každého wattu.

„Dnešní pracoviště se mění, stále více zaměstnanců si přináší svá vlastní zařízení, která různě zapojují v kanceláři. EnergySTEP@Work od Schneider Electric nabízí zákazníkům možnost monitorovat a kontrolovat veškerá drobná zařízení zapojená do sítě. Ta totiž v konečném důsledku mohou navýšit spotřebu energie budovy až o 40 procent,“ vysvětlil Barry Coflan, Senior Viceprezident Schneider Electric. „Tato malá zařízení často pracují zcela nepovšimnuta, ale díky využití technologie Cisco EnergyWise a našemu softwaruStruxureWare je možné veškerá do sítě zapojená zařízení odhalit a poskytnout propojení mezi budovou, kanceláří a IT prostředím. IT a facility manažeři tak dostávají do rukou nástroj, který jim pomůže čelit energetickým výzvám současnosti,“ dodal Coflan.

Schneider Electric se rovněž může pochlubit novinkou Rack PDU AP8958 kompatibilní s Cisco EnergyWise. Jedná se o řešení určené pro StruxureWare a s ním spojenou správu datacenter. Tento software sbírá a spravuje informace o datacentru. Pokud se již pracuje s EnergySTEP@Work, může Cisco EnergyWise s PDU zvýšit energetické úspory napříč vedením malých IT prostor, jakými jsou například elektrické skříně v budovách.

Díky integraci technologie Cisco EnergyWise poskytuje Rack PDU AP8958 reporting energetické spotřeby. Zákazníci rovněž mohou využít EnergyWise ke konfiguraci PDU tak, aby zastřešila energetickou zátěž způsobenou energetickými výpadky a ušetřila záložní energii pro ty výpadky, které mohou být kritické, a to jak v datacentru, tak ve vzdálených kancelářích.

Témata článku: Work, Schneider, Facility

Aktuální číslo časopisu Computer

Otestovali jsme 5 HDR 4K televizorů

Jak natáčet video zrcadlovkou

Vytvořte si chytrou domácnost

Radíme s koupí počítačového zdroje