Nizozemská státní správa bude řídit zaměstnance přes SAP

Nizozemská státní správa bude řídit zaměstnance přes SAP

130 tisíc státních zaměstnanců bude napojeno na jediný HR portál

Státní organizace P-Direkt integrovala a zautomatizovala systémy pro řízení lidských zdrojů nizozemské státní správy za pomoci řešení SAP. Procesy na ministerstvech tak budou rychlejší, transparentnější a více kontrolovatelné. Implementace ušetří nizozemským daňovým poplatníkům 250 milionů Euro. Součástí projektu bude i HR portál, do kterého bude mít přístup 130 tisíc státních zaměstnanců.

„Než začala implementace, mělo každé ministerstvo svůj vlastní administrativní systém. Dohromady tak existovalo padesát velmi rozlišných architektonických struktur, které navíc byly na sobě zcela nezávislé. Toto řešení bylo velmi neefektivní, časově náročné a vyžadovalo mnoho papírování,“ vysvětluje Sylvia Bronmans, ředitelka státní organizace P-Direkt spadající pod nizozemské ministerstvo vnitra, která úřadům poskytuje personální služby.

V první fázi byly všechny osobní složky vládních zaměstnanců zdigitalizovány a byl zaveden nový systém pro výplaty, který začal obsluhovat 118 tisíc zaměstnanců. Dále byl vytvořen samoobslužný HR portál a zahájeno školení pracovníků ministerstev pro jeho používání. Již první fáze ušetřila daňovým poplatníkům 102 milionů Euro.

Druhá fáze v současné době probíhá a již polovina ministerstev je do projektu plně začleněna. V roce 2011 by mělo mít do HR portálu přístup všech 130 tisíc státních zaměstnanců, kteří již budou moci využívat všech jeho funkcí, například doplnit a opravit jejich osobní informace, vyplnit formuláře či přehledy o dovolených. Projekt se týká všech ministerstev s výjimkou ministerstva obrany. Implementace systému by měla být ukončena v roce 2012 a celkově by mělo být ušetřeno 250 milionů Euro.

Vybrané řešení SAP HCM, SAP interactive forms a SAP Flexible Benefits vzešlo z výběrového řízení na digitalizaci a automatizaci HR procesů. Společnost SAP splňovala všechny požadované nároky a spolu s implementačním partnerem Logica nabídla nejlepší cenu v poměru ke kvalitě a nabízenému balíčku řešení.

Témata článku: HR, Lidský pracovník, Lidský zaměstnanec, Zaměstnanci, Fáze, Náročné používání

Aktuální číslo časopisu Computer

Velký test NVMe a SATA SSD

Máte slabý signál
Wi-Fi? Poradíme!

Jak umělá inteligence opravuje fotky

Kupujete dron? Ty levné se nevyplatí