Nexans představuje nový osmicestný vysokorychlostní konektor Cat. 7 do tištěných spojů

Nexans představuje nový osmicestný vysokorychlostní konektor Cat. 7 do tištěných spojů

Praha, 10. září 2007 - Společnost Nexans, přední světový výrobce kabelových systémů, oznámila uvedení nového osmicestného konektoru kategorie 7 GG45 určeného pro tištěné spoje.

GG45-8C je pravoúhlý konektor typu F, který lze montovat na tištěné spoje pro vysokorychlostní přenos dat, vysokorychlostní zkušební zařízení, patch panely Cat7 a křížové konektory. Nabízí mimořádnou výkonnost pro vysokorychlostní datové přenosy po měděných kabelech s plnou zpětnou kompatibilitou.

Jak je již zvykem u všech výrobků Nexans řady GG45, vnější rozměry nového osmicestného konektoru jsou totožné se stávajícím široce používaným konektorem RJ45 pro ethernetové připojení. Díky tomu mohou výrobci i po přechodu na nový výkonný konektor používat stávající pláště a uspořádání.

Vzhledem k tomu, že kmitočtový rozsah konektoru GG45-8C PCB vzroste na 1500 MHz, což překročí specifikaci Cat7A IEC61076-3-110 o 500 MHz, a díky mimořádnému odstupu signálu od šumu je velmi pravděpodobné, že se stane novým standardem pro oblast využívání měděné kabeláže. Nový konektor doplňuje rozsáhlou nabídku výrobků kategorie 7 a zpočátku bude dodáván v podobě jednoportového konektoru montovaného na tištěné spoje.

Současný 12cestný konektor Nexans GG45 byl nezávislou německou zkušebnou GHMT AG otestován a schválen jako plně kompatibilní s normami IEC pro generickou kabeláž do šířky pásma 1000 MHz pro zákaznické prostory. Zahrnuje přepínač, s jehož pomocí lze zvolit buď vysokorychlostní režim (600 MHz), nebo středněrychlostní režim (250 MHz).

Nová řada GG45 8C bude mít pouze osm kontaktů a bude fungovat jen při vysokorychlostním režimu, avšak při kanálovém výkonu až 1500 MHz. Dodatečný přepínač pro pomalejší frekvence nebude dodáván.

Váš názor Další článek: MediaDefenderu unikly e-maily odkrývající roušku nad nastrčeným trackerem

Témata článku: Patch panely, Rj45, Tištěný spoj, Datový signál, Konektor, Kabeláž

Aktuální číslo časopisu Computer

Zachraňte nefunkční Windows

Jak nakupovat a prodávat kryptoměny

Otestovali jsme konvertibilní notebooky

Velký test 14 herních myší