NewTek uvádí na trh Frame Factory

13. dubna 1999
Computer 7/99
Kompletní řešení pro digitální video a animaci pod Windows NT zahrnuje výkonný hardware a osvědčený software, vše od firmy NewTek.
NewTek uvádí na trh Frame Factory
Kompletní řešení pro digitální video a animaci pod Windows NT zahrnuje výkonný hardware a osvědčený software, vše od firmy NewTek.

Firma NewTek, průkopník v oblasti digitálního videa a kompletních řešení v oblasti 3D animačních systémů, představila veřejnosti Frame Factory, první profesionální hardwarově softwarové řešení pro zpracování digitálního videa, kresbu a animaci, optimalizované pro Windows NT. Frame Factory je první produkt s cenou pod 4000 USD, který v sobě zahrnuje řešení po hardwarové i softwarové stránce pro 3D animaci, digitalizování videa, 2D animaci, video paint a manipulaci s videem ve 2D i 3D.

"Velice jsme se těšili na okamžik, až představíme Frame Factory na letošním DCC a Newtek Expu v Los Angeles" řekl Tim Jenison, zakladatel a současně CEO firmy NewTek. "Newtek Expo bylo vždy místem, kam si lidé přicházeli prohlédnout současné trendy v oblasti digitálního videa, a tento rok dokázal, že tomu tak je. NewTek představil první cenově přijatelné hardwarově-softwarové řešení optimalizované pro Window NT".

Firma NewTek pokračuje ve vítězném tažení na poli digitálního videa se svým novým produktem Frame Factory. Jedná se o hardwarově softwarové řešení optimalizované pro Windows NT, které představuje nejlepší poměr cena/výkon na současném trhu. Za méně než 4000 dolarů obdrží zákazník hardware, který umožňuje práci s nekomprimovaným ITU-R-601 videem, Lightwave 3D a Auru - vše optimalizováno za účelem dosažení co nejvyššího výkonu, software upraven pro maximální využití všech výhod nabízeného hardwarového řešení a optimalizováno pro operační systém Windows NT. Produkt Frame Factory dává uživateli totální kontrolu nad svou prací, která zahrnuje vše od modelování, texturování, kreslení, animování, renderování, rotoscoping a kompozici až po finální výsledek, a to vše na jednom pracovišti.

Většinou jsou pracovníci v oblasti zpracování digitálního videa omezeni v možnosti kontroly nad svými projekty, když přichází ke slovu finální výstup jejich práce na jakékoli médium. Produkt Frame Factory dává uživatelům kontrolu, kterou vždy potřebovali - čistou kvalitu nekomprimovaného videa a nejprodávanější software na trhu - to vše za cenu, které se nevyrovná žádnému jinému v současnosti nabízenému řešení. Frame Factory je důkazem, že firma NewTek stále drží svůj slib a nabízí profesionální řešení za přijatelnou cenu.

Klíčové vlastnosti:
Digitalizování a přehrávání nekomprimovaného ITU-R-601 videa na jedné kartě o tříčtvrteční délce.

Balík Frame Factory obsahuje Lightwave 3D v5.6, modelovací a animační program plný nadstandardních funkcí, který je plně optimalizován pro provoz na dodávaném hardware pro import a export nekomprimovaného videa a práci s ním.

Nekomprimované video dovoluje kvalitu a kontinuitu při nahrávání, která byla zatím možná jen u high-end systémů. Tato technologie eliminuje spojování menších bloků při práci na větších projektech a zcela odstraňuje neduhy spojené s jakýmkoli způsobem komprese, což tento produkt odlišuje od všech typů karet na zpracování videa, které používají jakoukoli kompresi pro snížení datového toku při digitalizaci.

Speciální verze programu Aura optimalizovaná přímo na míru produktu Frame Factory. Jedná se o oceněný produkt pro 2D animaci, kreslení, kreslení na video, rotoscoping a kompozici. Plně využívá možností nekomprimovaného videa.

Frame Factory umožňuje export i import klipů z produktu Video Toaster/Flyer pro zachování kompatibility s tímto rozšířeným a stále populárním systémem.

Frame Factory podporuje tzv. „stripované“ disky pod operačním systémem Windows NT, čímž eliminuje nutnost použití RAID řadiče pro dosažení datového toku 21 MB/s. Frame Factory také plně podporuje NTFS filesystem operačního systému Windows NT, čímž odstraňuje dlouhotrvající problém 2GB limitu. Video výstupy jsou component (YUV), S-Video a composite s volitelným SDI.

Plně kompatibilní s hlavními grafickými formáty pro zachování kompatibility s ostatními systémy (IFF, JPG, TIFF, TGA, PIC, SUN, Alias, RAW, BMP, Cineon, Photoshop, RLA, SGI, YUV).

Cena a dostupnost
Frame Factory bylo v USA (NTSC verze) dostupné od konce roku 1998, v Evropě se prodej PAL verze o několik týdnů opozdil. Vzhledem k tomu, že NewTek na podzim vybudoval evropskou pobočku, jsou ceny uváděny od počátku roku pouze v měně EURO. Cena Frame Factory byla stanovena na 4.444 EURO a produkt je v současné době běžně k dispozici.

Komentujeme:
Firma NewTek tak po několika letech, kdy se profilovala téměř výhradně jako softwarová firma (Lightwave 3D, Inspire 3D, Aura) opět uvedla kus hardware. Navazuje tak na velmi úspěšnou historii, její produkt s názvem VideoToaster postavený na počítačích řady Amiga byl před několika lety skutečnou revolucí v digitálním videu a animaci. Frame Factory je však jen první předzvěstí celé řady nových produktů, hardwarových i softwarových, které budou v tomto roce uvedeny. Produkty firmy NewTek jsou velmi populární (zejména v Americe) a podílely se na řadě největších filmových trháků posledních měsíců (Men in Black, Titanic, Lost in Space, HBO's From Earth to the Moon, The Jackal…).

O firmě SYNTEX Praha:
Společnost Syntex Technologies dnes známá jako SYNTEX Praha byla založena v červnu roku 1994 s cílem dodávat zařízení pro profesionální přepis animací z počítače na video. Za tímto účelem byl navázán kontakt s kanadskou firmou DPS (Digital Processing Systems). Syntex Praha je od konce roku 1997 jediný a výhradní distributor produktů DPS na českém trhu. Dále zastupuje výrobce jako eyeon (kompoziční software pod Windows NT), NewTek (profesionální animační software), in:sync (střihový program Speed Razor), Scala (multimediální prezentace, informační kanály) a několik dalších. Syntex patřil k prvním specialistům na Windows NT v oboru a na této platformě buduje svou komplexní nabídku pro multimédia, digitální video a audio, animaci i postprodukci. Reference: Česká televize, TV Galaxie, QQ Studio Ostrava, Mirage...
Váš názor Další článek: Computer 7/99

Témata článku: Video, Hardware, Expo, Finální karta, Softwarový produkt, Aurum, Inspire, Mirage, Hardwarová oblast, Nadstandardní kvalita, Profesionální verze, Moon, Aura, Populární video, Toaster, Program televize hbo, NTSC, HBO


Určitě si přečtěte

Bývalý zaměstnanec Nokie vysvětluje, proč telefony s Windows Phone neuspěly

Bývalý zaměstnanec Nokie vysvětluje, proč telefony s Windows Phone neuspěly

** Za neúspěchem Microsoftu v mobilech stojí i Windows 8 ** Microsoft pozdě naskočil do rozjetého vlaku ** Uživatelé neměli zásadní důvody, proč přejít

Karel Kilián | 138

Google dosáhl revolučního milníku v kvantové nadvládě. IBM ale nesouhlasí

Google dosáhl revolučního milníku v kvantové nadvládě. IBM ale nesouhlasí

** Google představil nový kvantový čip s 53 qubity ** Oznámil, že díky němu lidstvo poprvé dosáhlo kvantové nadvlády ** IBM toto tvrzení zlehčuje

Karel Javůrek | 15

Vyzkoušeli jsme chytrou čínskou zásuvku Sonoff S26 za tři stovky. Nevyhořeli jsme

Vyzkoušeli jsme chytrou čínskou zásuvku Sonoff S26 za tři stovky. Nevyhořeli jsme

** Je sice z Aliexpressu, ale funguje ** Můžete ji ovládat hlasem přes Amazon Echo nebo Google Home ** Za tři stovky zautomatizuje menší 230V spotřebič

Jakub Čížek | 103

Jak funguje kontroverzní program, který ženám krade plavky. Mají se čeho bát?

Jak funguje kontroverzní program, který ženám krade plavky. Mají se čeho bát?

** Strojové učení ještě nepřitáhlo takový zájem jako na začátku prázdnin ** Ne, umělá inteligence nenašla lék na rakovinu ** Naučila se svlékat ženy nejen z plavek

Jakub Čížek | 35

Google Coral: Raspberry Pi s čipem, který zpracuje 4 biliony operací za sekundu

Google Coral: Raspberry Pi s čipem, který zpracuje 4 biliony operací za sekundu

** Je to velké jako Raspberry Pi ** Ale je to až o několik řádů rychlejší ** Dorazil nám exotický Google Coral s akcelerátorem Edge TPU

Jakub Čížek | 18


Aktuální číslo časopisu Computer

Megatest 20 procesorů

Srovnání 15 True Wireless sluchátek

Vyplatí se tisknout fotografie doma?

Vybíráme nejlepší základní desky