Nevšední aukce nevšedních věcí na www.dobrocinna.aukce.cz

10. února 2002
Nová Java 2 verze 1.4
Dobročinná aukce on-line je dlouhodobým projektem Nadačního fondu Českého rozhlasu. Tento projekt vznikl na podporu mladých talentovaných hudebníků ze sociálně slabých rodin či mentálně nebo fyzicky handicapovaných.
Nevšední aukce nevšedních věcí na www.dobrocinna.aukce.cz

Praha únor 2002- V jejich prospěch se na internetových stránkách www.dobrocinna.aukce.cz pravidelně draží osobní předměty a různé kuriozity známých osobností.

 

Na co se lze těšit v měsíci únoru? Ještě několik málo dnů mají příznivci Marie Rottrové, Jana Svěráka, skupiny Čechomor, Ondřeje Soukupa, Jaroslava Duška a Jana Hřebejka možnost získat v dobročinné dražbě jejich osobní dary. O náklonnost návštěvníků dobročinné aukce se bude ucházet řada novinek. Herec Jiří Lábus se představí jako nadaný výtvarník. Dražit se bude jeho studie krajiny jižních Čech. Skutečnou kuriozitu nabídne salón dobročinné aukce v podobě daru od Richarda Krajča. Tento talentovaný herec a hudebník věnoval spolu s CD skupiny Kryštof i původní verzi písně Lolita, velkého hitu alba Magnetické vlny. Od Ondřeje Vetchého, jednoho z nejobsazovanějších filmových herců současnosti a zdatného sportovce mohou návštěvníci www.dobrocinna.aukce.cz získat kimono. Reportážní fotograf časopisu Reflex, iniciátor humanitárního projektu - Podejte ruce dětem ze Sierra Leone, Jan Šibík věnuje svou fotografii z cyklu Zlomená křídla, mapující neklidnou situaci v Albánii v polovině 90.tých let. Jiří Korn, zpěvák, tanečník, opora muzikálů Les Miserables, Dracula a nejnověji Monte Christo daruje svůj oblíbený dopravní prostředek, koloběžku. Dárek pocházející z „krajiny dětství“, olejomalbu Kašpara, lze získat od herečky Lindy Rybové. Virtuální dražební salón nabídne i  dary od známé rozhlasové a televizní moderátorky Kamily Moučkové, zpěvačky Jany Koubkové a houslisty, kytaristy a druhého zpěváka skupiny Čechomor, Karla Holase.

 

V měsíci lednu úspěšně skončily tři dražby. Repliku standardní gramodesky na 78 otáček od Ondřeje Havelky se podařilo vydražit za 2. 999,- Kč. Dva porcelánové šálky od Jany Paulové získal úspěšný dražitel za částku 1. 900,- Kč. Největšímu zájmu se těšila kytara zn. Star darovaná do aukce režisérem a scénáristou Petrem Zelenkou. Talentovaným a handicapovaným hudebníkům přispěla částkou  4. 001,- Kč . 

 

Ještě bychom chtěli upozornit na březnovou dražbu originálního výtvarně upraveného D.A.P. JukeBoxu s diskografií a autogramy skupiny Dire Straits. Chceme navázat na velký úspěch z loňského roku, kdy se digitální přehrávač D.A.P. JukeBox s podpisy skupiny Genesis a jejich kompletní diskografií vydražil za 25.010,- Kč.

 

Dobročinná aukce on-line je dlouhodobým projektem Nadačního fondu Českého rozhlasu pořádaným  ve spolupráci s největším českým aukčním serverem Aukce.cz a významným internetovým portálem Centrum.cz. Finanční prostředky získané prostřednictvím aukce budou rozděleny v otevřeném výběrovém řízení. Grantovou komisi jmenuje správní rada Nadačního fondu Českého rozhlasu a zasednou v ní odborníci z oblasti kultury a umění.

 

Martina Kaderková

ředitelka Nadačního fondu Českého rozhlasu

tel: 0604/866 366

 

Váš názor Další článek: Nová Java 2 verze 1.4

Témata článku: Genesis, Monte, Korn, Monty, Reflex, Lolita, Jukebox, Linda, Leon, Sierra


Určitě si přečtěte

10 věcí, které nás štvou na Windows 10 a bohužel asi jen tak nepřestanou

10 věcí, které nás štvou na Windows 10 a bohužel asi jen tak nepřestanou

** Windows 10 je na trhu 5 let, ale pořád má velké rezervy ** Ani desátá velká aktualizace, která vyjde na podzim, je nevyřeší ** Štvou nás Windows Update, Store, Nastavení atd.

Lukáš Václavík | 147

Epic chce rozbít monopol Play Storu a App Storu. Nastražil trik s hrou Fortnite a žaluje Google i Apple

Epic chce rozbít monopol Play Storu a App Storu. Nastražil trik s hrou Fortnite a žaluje Google i Apple

** Apple a Google odstranili z obchodů s aplikacemi hru Fortnite ** Její vývojáři nejprve přichystali parodické video ** V žalobách viní obě firmy z monopolního chování

Karel Kilián | 135

Nvidia představila grafické karty GeForce RTX 3090, RTX 3080 a RTX 3070. Známe české ceny

Nvidia představila grafické karty GeForce RTX 3090, RTX 3080 a RTX 3070. Známe české ceny

** Nvidia uvedla nové desktopové grafické karty GeForce RTX 3000 ** Jedná se o modely GeForce RTX 3070, 3080 a 3090 ** K výrobě se používá 8nm technologii od Samsungu

Karel Javůrek | 67

Jak se šíří Covid v Česku: Čerstvá data, mapy okresů a obcí. Každý den aktualizované grafy

Jak se šíří Covid v Česku: Čerstvá data, mapy okresů a obcí. Každý den aktualizované grafy

** Vývoj počtu nakažených onemocněním Covid-19 v Česku ** Mapa podle okresů, počty testovaných, přehled podle věku ** Průběžně aktualizované grafy

Marek Lutonský | 156


Aktuální číslo časopisu Computer

Megatest televizí do 25 000 Kč

Nejlepší herní klávesnice

Srovnání správců hesel

Jak upravit fotky pro tisk