NetZoom 2000 pro Actrix Technical 2000

Autodesk a Altima Technologies společně nabízejí řešení na dokumentaci a navrhování sítí
NetZoom 2000 pro Actrix Technical 2000
SAN RAFAEL, Kalifornie, 24. srpna 2000 – Společnosti Autodesk, Inc., a Altima Technologies, Inc., přední poskytovatel inovativních produktů a služeb, jež funkčně obohacují softwarové aplikace na navrhování a dokumentaci sítí, dnes oznámily okamžitou dostupnost softwaru NetZoom 2000® Enhancement for Actrix Technical 2000®, komplexního řešení na navrhování a dokumentaci IT sítí. Kombinace vyčerpávající knihovny obsahu firmy Altima a automatizovaného návrhářského prostředí Actrixu Technical umožňuje uživatelům rychle kreslit diagramy a vizualizovat komplexní počítačové sítě s využitím inteligentních prvků ActiveShapes®.

„Řešení NetZoom 2000 je ideálním příkladem toho, jak lze výkon a flexibilitu Actrixu Technical využít pro vytvoření zákaznických vertikálních řešení,“ řekl Dave Arsenault, ředitel produktového vývoje Actrixu. „Vrcholná technologie Actrixu ve spojení se špičkovou aplikací na dokumentaci sítí NetZoom 2000 poskytne počítačovým, síťovým a telekomunikačním profesionálům nejsofistikovanější, plně automatizované řešení na dokumentaci sítí.“

„Spojení aplikace Altima NetZoom 2000 s více než 32 000 inteligentními symboly síťových zařízení od 720 výrobců a s inteligentními kreslicími funkcemi Actrixu Technical 2000 stanovuje nový standard pro síťové diagramy,“ uvedl Bob Caron, senior produktový manažer Altima Technologies, Inc. „Výkon, snadnost použití a funkčnost tohoto řešení zdaleka předčí jakýkoli jiný současný produkt na dokumentaci sítí.“

Hlavní vlastnosti produktu NetZoom 2000 Enhancement for Actrix Technical 2000

Velikost a komplexnost sítí rychle roste. S rostoucím rozsahem a sofistikovaností sítí narůstá i množství hardwarového vybavení, počítačů, kabeláže, telekomunikací a dat. Navzdory rozvoji síťového hardwaru většina softwarových nástrojů, které se používají na správu, dokumentaci, navrhování a podporu těchto sítí, postrádá inteligentní funkce na vizuálně intuitivní vyjádření komplexních vztahů mezi síťovými prvky. NetZoom 2000 tento problém řeší, neboť poskytuje takovou inteligenci, výkon a snadnost použití, jakou nenajdete v žádném jiném konkurenčním produktu na dokumentaci sítí. Jeho nejdůležitějšími vlastnostmi jsou:

Vyčerpávající knihovna objektů obsahuje přes 32 000 síťových, telekomunikačních, kabelových a počítačových prvků, které jsou pravidelně aktualizovány.

Inteligence na úrovni portů uživatelům umožňuje vyvarovat se chyb v propojení. Software u všech síťových prvků sleduje atributy jako druh portu (datový, napájecí, atd.), typ konektoru (RJ45, DB9 atd.) a to, jestli je daný prvek samec nebo samice. Tyto informace se zobrazují v tabulkách a jako tipy při ukázání myší na port.

Podrobné a zákaznické vlastnosti každého objektu lze snadno integrovat do aplikací na správu aktiv, na elektronickou komerci, CRM, obnovu v případě pohrom, ERP, do řešení pro technickou podporu a do aplikací na automatizaci prodeje. Mezi vlastnostmi jsou fyzické rozměry, charakteristiky prostředí, výkonové atributy, konfigurační parametry a bezpečnostní vlastnosti.

Exportní funkce uživatelům umožňují exportovat data související s vybavením v síťovém diagramu do řady formátů jako CSV a MS Excel. Data pak lze importovat do aplikací na sledování inventáře, pro technickou podporu, správu konfigurací a pro řadu dalších účelů.

Automatic equipment rendering - umožňuje podstatně snížit velikost souborů, a tak zjednodušuje spolupráci po internetu.

Jedinečné možnosti palet dávají uživatelům pohotový přístup k různým pohledům, umožňují vyhledávat specifické vybavení na základě řady atributů, nebo si mohou vytvořit vlastní paletu.

Kompatibilita s Actrixem Technical 2000 přináší uživatelům výkonnou technologii Autodesku®, poskytuje jim plně automatizované kreslicí prostředí na vytváření přesných, profesně specifických diagramů, schémat a rozvržení. Actrix Technical 2000 nabízí bezkonkurenční snadnost použití a produktivní drag-and-drop práci, používá inteligentní objekty ActiveShapes, které se díky technologii Autodesku Plugs and Sockets™ automaticky přichycují k žádané pozici. Jako součást produktové rodiny Autodesku také Actrix Technical 2000 nabízí špičkovou interoperabilitu s AutoCADem® a dynamické sdílení dat návrhů.

„Vyčerpávající knihovna objektů plus možnost stahovat si z internetu aktualizace nového síťového vybavení umožňují našemu týmu rychle aktualizovat diagramy a dokumentaci našich permanentně se měnících sítí,“ řekl Chris Romes, prezident EMCconsulting, Inc. „Funkce pro update obsahu stanovuje nový standard, neboť zajišťuje přesnou vizualizaci sítě v reálném čase.“

Cena a dostupnost

NetZoom 2000 Enhancement for Actrix Technical 2000 je okamžitě k dispozici v angličtině za doporučenou cenu 99 USD. Je snadno přístupný na webu Altimy www.altimasystems.com. Víc informací o tomto produktu najdete na www.altimatech.com.

O Altima Systems

Altima Technologies, Inc., se věnuje vývoji inovativních produktů a služeb, které obohacují softwarové aplikace na navrhování a dokumentaci sítí. Rodina produktů NetZoom 2000 nastupuje jako standard mezi aplikacemi na navrhování a dokumentaci sítí. V současnosti je NetZoom 2000 k dispozici pro Actrix Technical 2000 a řadu dalších produktů na kreslení diagramů. Víc informací vám poskytne jakýkoli autorizovaný prodejce produktu NetZoom 2000 nebo se podívejte na www.altimatech.com.

O Autodesku

Autodesk® je přední světový dodavatel softwaru na navrhování a tvorbu digitálního obsahu. Internetové portály společnosti pomáhají zákazníkům efektivněji podnikat s využitím kvalitních návrhů. Jako jedna z největších softwarových společností na světě pomáhá Autodesk s realizací návrhů více než čtyř miliónů zákazníků ve více než 150 zemích. Víc informací můžete získat na telefonní infolince 0800/11 22 77 pro Českou republiku a Slovensko nebo na www.autodesk.com, případně www.autodesk.cz. Informace o produktech Discreet™ jsou k dispozici na www.discreet.com. Akcie Autodesku jsou obchodovány na trhu NASDAQ pod symbolem ADSK.

Váš názor Další článek: Seznam a Atlas se hádají, kdo z nich je větší

Témata článku: Software, Rj45, Přesná data, Inovativní technologie, Automatizovaná funkce, Jedinečný parametr, Softwarový produkt, Altima, Rafael, Přesná informace


Určitě si přečtěte


Aktuální číslo časopisu Computer

Megatest: 20 powerbank s USB-C

Test: mobily do 3 500 Kč

Radíme s výběrem routeru

Tipy na nejlepší vánoční dárky