Network Associates a Texas Instruments oznámily partnerství

25. února 2003
Windows Media Player 9 v češtině
Network Associates a Texas Instruments oznámily partnerství za účelem poskytování bezpečnostních řešení pro bezdrátová zařízení
Network Associates a Texas Instruments oznámily partnerství

McAfee(R) Security bude podporovat platformu OMAP firmy TI pro ochranu bezdrátových zařízení antivirovými programy a softwarem pro zabezpečení obsahu

 

Praha, Francie (Cannes), 24. února, 2003 - 3GSM WORLD CONGRESS, CANNES: Společnost Network Associates, Inc. (NYSE: NET), lídr v oblasti bezpečnosti sítí a řešení dostupnosti, a společnost Texas Instruments Incorporated (TI) (NYSE: TXN), přední světový dodavatel bezdrátových integrovaných obvodů, oznámily na světovém kongresu 3GSM, že budou spolupracovat za účelem poskytování bezdrátového bezpečnostního řešení pro aplikační procesory OMAP(TM), které jsou určeny pro bezdrátové telefony 2,5. a 3. generace a další mobilní zařízení. Toto spojení dokazuje důležitost, jakou tyto firmy přikládají poskytování nezbytných bezpečnostních řešení pro rostoucí průmysl bezdrátových zařízení včetně mobilních operátorů, poskytovatelů platforem a výrobců zařízení a která se odráží v nedávné bezpečnostní iniciativě firmy Network Associates(R) týkající se bezdrátových zařízení a ve skutečnosti, že firma TI uvedla na trh nové procesory OMAP a kompletní GSM/GPRS čipsety s prvním čipovým bezpečnostním hardwarem v oboru.


Diky spolupráci s TI budou produkty firmy Network Associates McAfee(R) Security schopné komunikovat na nižší úrovni, než je aplikační vrstva zařízení, a tím zajistí ochranu telefonů používajících procesory OMAP firmy TI před úmyslně škodlivými programy.

   

Toto spojení přinese technologické pokroky v ochraně obsahu nezbytné pro ochranu budoucích uživatelů a operátorů bezdrátových zařízení před negativními vlivy úmyslně škodlivých programů a spamu. Díky využití osvědčených zkušeností firmy TI v oboru bezdrátových komunikací a čipového hardwarového zabezpečení spolu s všestranností procesorů OMAP může společnost Network Associates vytvářet bezpečnostní software, který využívá účinnou kombinaci zpracovávání v reálném čase a nízké spotřeby energie, potřebný pro zařízení další generace.


"Jelikož narušování bezpečnosti v bezdrátových komunikacích bude podle odhadu nedávného výzkumu společnosti Mercer Management Consulting stát v roce 2005 mobilní operátory více než 30 procent jejich příjmů, podnikla firma Network Associates další preventivní krok ve vývoji zabezpečení potřebného pro ochranu citlivých dat při současné minimalizaci budoucích hrozeb ve vyvíjejícím se prostředí bezdrátových technologií," prohlásil Arvind Narain, senior viceprezident firmy McAfee Security. "Network Associates spolu se skupinou OMAP firmy TI dává výkonnou kombinaci pro zlepšení bezpečnosti bezdrátových zařízení a aplikací zítřka pomocí inovací ve vícevrstvé bezpečnostní technologii další generace."


Network Associates je členem OMAP(TM) Developer Network firmy TI, skupiny předních softwarových vývojářů, která portuje pokročilé aplikace na vysoce výkonné, energeticky hospodárné procesory OMAP společnosti TI. Výrobci telefonních přístrojů, kteří volí zařízení na platformě OMAP, využívají možnosti rychlého nasazení zajímavých bezdrátových aplikací - včetně streaming audia a videa, multimediálních zpráv, her, bezpečnostních aplikací, rozpoznávání řeči, lokálních služeb a mobilní komerce - na všech hlavních operačních systémech. Služby integrace na úrovni systémů jsou celosvětově poskytovány i nezávislými technologickými centry OMAP. Platformu OMAP si zvolili přední výrobci, například Nokia, Palm, NEC, Fujitsu, LG Electronics, Panasonic, HTC a mnoho dalších, pro svá bezdrátová zařízení 2,5. a 3. generace. Pro více informací navštivte, prosím, www.omap.com.

TI nabízí výrobcům telefonních přístrojů první čipové hardwarové zabezpečení umožňující nejvyšší bezpečnost bezdrátových aplikací. Jedná se o pět nových zařízení OMAP spolu se dvěma kompletními GSM/GPRS čipsety, které nabízejí řešení poskytující kompletní bezdrátové hardwarové zabezpečení, a zajišťují tak silnější ochranu a rychlejší bezpečnostní služby pro ochranu vlastnických práv ke kreativnímu obsahu nebo softwaru, ochranu důvěrných informací a zabezpečení přenosu citlivých informací. Bezpečnostní algoritmy jsou na procesorech OMAP firmy TI zpracovávány až 90krát rychleji při současném snížení spotřeby energie díky hardwarovým akcelerátorům platformy OMAP. Více informací naleznete na adrese http://www.omap.com/.


 

 

POZNÁMKA:  Network Associates, AVERT, ePolicy Orchestrator, Magic Solutions, McAfee, McAfee.com; Sniffer a VirusScan jsou buď registrované ochranné známky, nebo ochranné známky společnosti Network Associates, Inc. a/nebo jejich dceřiných společností v USA a/nebo jiných zemích. Produkty značky Sniffer(R) jsou vyráběny výhradně společností Network Associates, Inc. Všechny další registrované a neregistrované ochranné známky v tomto dokumentu jsou výhradním vlastnictvím jejich příslušných vlastníků.

 

 

 

 

Informace o McAfee Security       

McAfee Security je výrobní jednotkou firmy Network Associates, Inc., která chrání podniky před narušováním bezpečnosti, virovými útoky a kombinovanými hrozbami. McAfee Security poskytuje kompletní ochranu sítí pomocí špičkového antivirového softwaru, šifrování, desktopového firewallu, detekce průniků, vyhodnocování zranitelnosti viry a on-line spravovaných služeb. Všechny výrobky a služby McAfee Security mají podporu přední světové antivirové výzkumné organizace, AVERT(TM) (Anti-Virus Emergency Response Team), týmu, který stojí za léčebnými prostředky pro takové široce rozšířené viry, jako byly LoveLetter, CodeRed a Nimda. Pro více informací lze kontaktovat McAfee Security na internetu na adrese http://www.mcafeesecurity.com/.

 

 

Informace o Texas Instruments Incorporated

Texas Instruments Incorporated poskytuje inovační DSP a analogové technologie, které splňují požadavky zákazníků na zpracovávání reálných signálů. Kromě polovodičů zahrnují aktivity této společnosti i senzory a řídicí prvky a řešení pro vzdělávání a produktivitu. Firma TI má sídlo v Dallasu ve státě Texas a vlastní výrobní, konstrukční a obchodní podniky ve více než 25 zemích.Texas Instruments se obchoduje na newyorské burze pod symbolem TXN. Více informací na internetové adrese www.ti.com.

 

 

 

 

 

Informace o společnosti Network Associates, Inc.               
Společnost Network Associates, Inc. s ústředím v Santa Clara v Kalifornii je předním dodavatelem řešení pro zabezpečení a dostupnost sítí. Network Associates zahrnuje tři produktové skupiny: McAfee Security, dodávající antivirové a bezpečnostní produkty světové úrovně; Sniffer Technologies, přední firmu v oblasti dostupnosti sítí a bezpečnosti systémů; a Magic Solutions, přední firmu v oblasti novátorských řešení pro řízení služeb. Pro více informací lze kontaktovat Network Associates na internetové adrese http://www.networkassociates.com.

 

   

ZDROJ  Network Associates, Inc.; Texas Instruments Incorporated /Web site:  http://www.nai.com /

 


 Pro další informace kontaktujte:

                       

PR Agentura:

MediaTrust Communications, spol. s r.o.

Alžběta Žbánková                                            

Na Šafránce 43
101 00  Praha 10

Tel.: +420/271 736 890
Fax: +420/267 312 557

E-Mail: azbankova@mediatrust.cz

 

 

 

 

 

 

 

Váš názor Další článek: Windows Media Player 9 v češtině

Témata článku: Cannes, Dallas, Kompletní řešení, Emergency, Network, Texas, Negativní PR, Antivirová firma, Mobilní telefony htc


Určitě si přečtěte

Windows 10 podle našich čtenářů: Poslali jste nám skoro 300 nápadů, jak je vylepšit

Windows 10 podle našich čtenářů: Poslali jste nám skoro 300 nápadů, jak je vylepšit

** Microsoft aktualizuje Windows 10 dvakrát ročně ** Jenže praktických novinek už není tolik jako dříve ** Poslali jste nám skoro 300 tipů, co by se měly Desítky ještě naučit

Jakub Čížek | 134

Zranitelnost platebních karet Visa umožňuje zločincům obejít limit při bezkontaktních platbách

Zranitelnost platebních karet Visa umožňuje zločincům obejít limit při bezkontaktních platbách

** Odborníci přišli na to, jak obejít limit bezkontaktních plateb ** Stačí zařízení, ovlivňující komunikaci mezi kartou a terminálem ** Stahují se nad bezkontaktními platbami mračna?

Karel Kilián | 79

Kdyby měli železničáři tento superpočítač za 99 dolarů, nepotřebovali by lasery

Kdyby měli železničáři tento superpočítač za 99 dolarů, nepotřebovali by lasery

** Nejmodernější český železniční tunel je prošpikovaný technologiemi ** Za tři tisíce koupíte počítač, který je překoná ** Seznamte se s Nvidia Jetson Nano

Jakub Čížek | 50

Jak funguje kontroverzní program, který ženám krade plavky. Mají se čeho bát?

Jak funguje kontroverzní program, který ženám krade plavky. Mají se čeho bát?

** Strojové učení ještě nepřitáhlo takový zájem jako na začátku prázdnin ** Ne, umělá inteligence nenašla lék na rakovinu ** Naučila se svlékat ženy nejen z plavek

Jakub Čížek | 34

Vyzkoušeli jsme chytrou čínskou zásuvku Sonoff S26 za tři stovky. Nevyhořeli jsme

Vyzkoušeli jsme chytrou čínskou zásuvku Sonoff S26 za tři stovky. Nevyhořeli jsme

** Je sice z Aliexpressu, ale funguje ** Můžete ji ovládat hlasem přes Amazon Echo nebo Google Home ** Za tři stovky zautomatizuje menší 230V spotřebič

Jakub Čížek | 96Aktuální číslo časopisu Computer

Speciál o přechodu na DVB-T2

Velký test herních myší

Super fotky i z levného mobilu

Jak snadno upravit PDF