NetWare nové generace

NetWare nové generace má sehrát významnou roli v oblastech ukládání dat v sítích a hostování softwaru pro služby Sítě.
NetWare nové generace
Praha 29. srpna 2000 – Společnost Novell, přední poskytovatel softwaru pro služby Sítě, oznámila novou generaci platformy NetWare, která má hrát významnou roli při plnění požadavků po ukládání stále větších objemů dat v počítačových sítích. Tento NetWare další generace bude integrovat heterogenní firemní sítě do jedné, která bude sloužit nastupující síťové ekonomice, jakmile firmy dokončí svůj přechod na eBusiness. Další verze NetWare je postavena na ověřené spolehlivosti a bezpečnosti a nabízí nové klíčové možnosti pro management ukládání dat v sítích, které integrují ukládací prostor pro soubory, předávání zpráv, databáze a adresáře pro webově založená řešení v jedné Síti. Kromě toho nový systém podporuje vysoce odolná clusterovaná serverová pole o velikosti až 32 serverů, což z něj činí optimální platformu pro nasazování softwaru pro služby Sítě.

“Budoucnost a hodnota systému NetWare v řešeních jedné Sítě je jednoznačná,” zdůrazňuje Eric Schmidt, předseda a CEO Novellu. “Učinili jsme z něj klíčový prvek hostovací platformy služeb Sítě, který Síť zabezpečuje a zjednodušuje a akceleruje přechod na řešení elektronického podnikání. Významné je, že NetWare další generace mění management ukládání informací v síti na internetový model, který zároveň zjednodušuje řízení přístupu k souborům a zdrojům pro Windows, UNIX, Linux a další desktopové operační systémy v rámci řešení jedné Sítě. Nikdo jiný zatím nemůže poskytnout takovou úroveň multiplatformní integrace, kterou díky tomuto produktu přineseme my.”

Novell nabídne tři konfigurace NetWare, které zajistí snadnou implementaci softwaru pro služby Sítě, jak je vyžadují velká datová centra, firmy středních velikostí nebo menší organizace. Všechny se budou dodávat s NDS eDirectory, tedy s přední adresářovou službou poskytující management identit a zdrojů v jedné Síti. NetWare 6 bude hostovat síťové služby datových center a přinese nové schopnosti, které učiní tento produkt ještě výkonnější a použitelnější v multisystémových prostředích v organizacích všech velikostí. Kromě toho budou na trhu i nadále dostupné produkty NetWare 5.1 a Novell Small Business Suite 5.1.

NetWare 6 má hostovat software pro služby Sítě při škálovatelnosti od velkých datových center až po malé firmy

NetWare 6 se zaměřuje na stěžejní instalace, které zajišťují chod obchodních požadavků velkých datových center i malých firem, a orientuje se na základní požadavky zákazníků v prostředí elektronického podnikání: integraci velkých a rozličných typů ukládání (soubory, předávání zpráv, databáze a adresáře), které jsou v e-byznysu potřebné. Mezi další klíčové funkce NetWare 6 patří:

schopnost vytvářet clustery až 32 systémů, které poskytují plnou funkčnost 24 h denně, tedy přesně podle požadavků internetového podnikání

symetrický multiprocessing (SMP), který uživatelům umožňuje využít výkon všech 32 procesorů, což opět přináší další zdroj, který firmám umožní efektivně zvládnout exponenciální nárůst požadavků e-byznysu.

Služby Novell Storage Services (NSS) se vyznačují komplexní škálou služeb, které zpracují jakékoli požadavky na ukládání díky tomu, že podporují miliardy svazků a adresářů, přitom každý svazek je schopen udržovat miliardy souborů, každý až o velikosti osmi terabajtů. Tyto služby rovněž využívají výhod všech procesorů dostupných v serveru.

“Vynikající schopnosti systému NetWare v oblasti ukládání, tisku, adresářových služeb a managementu samozřejmě doplňuje velmi vysoká spolehlivost celého řešení,” zdůrazňuje Gary Light, hlavní technologický ředitel Capital Region HealthCare, jeden z uživatelů tohoto produktu. “Spolehlivost a bezpečnost se v síťovém operačním systému očekávají na všech úrovních. Krosplatformní strategie Novellu to zajišťuje a umožňuje nám využívat ty nejlepší produkty, které odpovídají našim současným potřebám i potřebám v budoucnu, jak se bude naše organizace rozvíjet a měnit.”

Obchodní cíle firmy Novell pro NetWare 6 zahrnují pokračující zvýšení nasazení NetWare u velkých zákazníků. Prodeje NetWare typu site-license ze strany Novellu a jeho obchodních partnerů vzrostly za prvních devět měsíců fiskálního roku 2000 o 5 procent. Za tento rok pak tyto licence představují finanční objem 362 milionů dolarů.

Ceny, dostupnost a podpora eLearning

NetWare 6 se v současné době nachází v uzavřené beta-verzi a bude dostupný v první polovině roku 2001. Cena bude oznámena později. Ceny a další prodejní informace pro NetWare 5.1 a Novell Small Business Suite 5.1 najdete na http://www.novell.com/products/netware a http://www.novell.com/products/smallbiz. Pro podporu nových zákazníků pracujících se systémem NetWare uvedl Novell balík nepřetržitě dostupných školicích služeb vystavěných na webu, včetně online fór, laboratoří a instruktáží. Více informací najdete na http://education.novell.com.

O společnosti Novell

Novell, Inc. (NASDAQ: NOVL) je předním poskytovatelem softwaru pro služby Sítě, který zajišťuje služby pro zabezpečení a výkon všech typů sítí – Internetu, intranetů a extranetů, kabelových i bezdrátových, firemních i veřejných – pracujících na všech předních operačních systémech. Software pro služby Sítě Novellu poskytuje základnu pro jednotnou Síť – jednu celosvětovou síť, která podporuje nové aplikace a formy podnikání. Celosvětové programy pro prodejní kanály, konzultace, vzdělávání a technickou podporu, společně se strategickými aliancemi, spojují software pro služby Sítě pocházející od firmy Novell s produkty a službami jiných dodavatelů, a tak vytvářejí pro zákazníky ucelená síťová řešení. Pro Českou republiku zajišťuje aktivity na místním trhu pobočka Novell Praha, pro Slovenskou republiku pak Novell Slovensko se sídlem v Bratislavě.

Přesné informace o veškerých produktech a službách společnosti Novell se dozvíte v Centru podpory zákazníků (NCCC) v ČR na tel.: 02-21 85 69 99 a v SR na tel.: 07-44 25 66 24, na českých webových stránkách http://www.novell.cz nebo amerických http://www.novell.com. Tiskové informace pro novináře lze nalézt v češtině na informačním novinářském serveru www.PRnet.cz, v originále pak na adrese www.novell.com/pressroom. Detailní porovnání produktů Novellu a jiných konkurenčních produktů najdete v angličtině na adrese http://www.novell.com/advantage.

.

Váš názor Další článek: Seznam a Atlas se hádají, kdo z nich je větší

Témata článku: Software, Dostupná informace, Ukládání, Nový management, Stěžejní cíl, Dostupný soubor, Dostupná síť, NSS, Velký soubor, Malý objem, Velký objem, Velký byznys, Malá spolehlivost


Určitě si přečtěte

Jak funguje kontroverzní program, který ženám krade plavky. Mají se čeho bát?

Jak funguje kontroverzní program, který ženám krade plavky. Mají se čeho bát?

** Strojové učení ještě nepřitáhlo takový zájem jako na začátku prázdnin ** Ne, umělá inteligence nenašla lék na rakovinu ** Naučila se svlékat ženy nejen z plavek

Jakub Čížek | 35

Podívejte se, jak vypadá mikrofon nebo blecha pod elektronovým mikroskopem

Podívejte se, jak vypadá mikrofon nebo blecha pod elektronovým mikroskopem

** Z Brna pochází třetina světové produkce elektronových mikroskopů ** První československý kus vyrobila Tesla už v 50. letech ** Dnes na ni navazuje třeba brněnský Tescan

Jakub Čížek | 19

Vyzkoušeli jsme chytrou čínskou zásuvku Sonoff S26 za tři stovky. Nevyhořeli jsme

Vyzkoušeli jsme chytrou čínskou zásuvku Sonoff S26 za tři stovky. Nevyhořeli jsme

** Je sice z Aliexpressu, ale funguje ** Můžete ji ovládat hlasem přes Amazon Echo nebo Google Home ** Za tři stovky zautomatizuje menší 230V spotřebič

Jakub Čížek | 109

Biblická potopa Česka: Jak bychom dopadli, kdyby nás zatopil oceán

Biblická potopa Česka: Jak bychom dopadli, kdyby nás zatopil oceán

** Představte si biblickou potopu ** Nejprve zaniknou Děčín a Břeclav, pak i Brno a Praha ** Hlavním městem se stane Jihlava a zbytky Čechů přežijí na Kvildě

Jakub Čížek | 93

Už desítky let se pokoušíme odposlouchávat mozek. Rusům se podařil kousek, ze kterého vám spadne brada

Už desítky let se pokoušíme odposlouchávat mozek. Rusům se podařil kousek, ze kterého vám spadne brada

** K odposlechu mozků používáme EEG ** To má ale žalostné informační rozlišení ** Rusům pomohla počítačová neuronová síť

Jakub Čížek | 29


Aktuální číslo časopisu Computer

Megatest: 20 powerbank s USB-C

Test: mobily do 3 500 Kč

Radíme s výběrem routeru

Tipy na nejlepší vánoční dárky