NetScreen Secure Access SSL VPN Appliance verze 4.0 má certifikát ICSA

Zařízení NetScreen Secure Access SSL VPN Appliance verze 4.0 získalo certifikát laboratoří ICSA
NetScreen Secure Access SSL VPN Appliance verze 4.0 má certifikát ICSA

Zařízení NetScreen Secure Access SSL VPN Appliance verze 4.0 získalo certifikát laboratoří ICSA.

 

Produkty společnosti Juniper Technologies distribuuje na českém trhu výhradně firma VUMS DataCom, spol. s r. o.

 

Zařízení NetScreen Secure Access SSL VPN Appliance verze 4.0 získalo certifikát laboratoří ICSA

 

Při testování v nezávislých laboratořích ICSA dodavatel poskytuje své produkty k testování podle kritérií stanovených konsorciem dodavatelů zařízení SSL-TLS VPN, koncovými uživateli a laboratořemi ICSA. Certifikační kritéria použitá v programu SSL-TLS VPN jsou modulární – zahrnují  moduly Baseline, Server, SSL VPN Server a Client – a zaměřují se na analýzu protokolů SSL/TLS, implementace kryptografie, zpracování digitálního certifikátu X.509, autentizace, kontroly přístupu a protokolování. Pokud zařízení vyhoví testu SSL-TLS VPN vydá zprávu, která dokumentuje výsledky každé fáze testování.

 

Analytici laboratoří ICSA testují u produktu rozsah podporovaných SSL/TLS protokolů a podporu šifrování, přičemž minimálním požadavkem je podpora jedné ze sad šifrování uvedených v certifikačních kritériích. Zařízení NetScreen Secure Access SSL VPN v tomto směru vyhovělo požadavkům testů.

 

Další testy se týkají chování zařízení při výpadku elektrické energie a bezpečnosti. Požadavkem je, aby zařízení bylo schopno uchovat své nastavení i během ztráty napájení elektrickou energií. Test ukázal, že NetScreen-SA SSL VPN úspěšně zachoval všechny požadované konfigurační elementy. Z hlediska bezpečnosti musí zařízení umožnit provoz služeb, které jsou povoleny při konfiguraci bezpečnostní politiky a chránit před různými typy známých útoků. Při těchto testech se analytici laboratoří pokoušejí využít různé známé bezpečnostní chyby. Zařízení NetScreen-SA SSL VPN tento test absolvovalo také úspěšně.

 

 

Analytici ICSA rovněž provádějí množství testů, které jsou určeny ke stanovení schopnosti zařízení zpracovávat a ověřovat digitální certifikáty X.509. Ověřovány jsou možnosti správy certifikátů X.509 ve čtyřech specifických oblastech: instalace, obnovení, prohlížení a schopnost fungovat jako certifikační autorita. Výsledky potvrzují, že NetScreen-SA SSL VPN podporuje ověřování certifikátů, které jsou buď platné, nebo platné od nesprávné certifikační autority, nebo jejichž platnost již vypršela.

 

Důležitá je rovněž autentizace administrátora a možnosti kontroly relace. Serverové produkty SSL-TLS VPN musí poskytovat silnou (tzn. dvoufaktorovou) autentizaci pro přístup administrátora. Analytici laboratoří ICSA potvrdili, že zařízení podporuje jednu metodu silné autentizace administrátora. Testování kontroly relace odhalí, zda produkt nabízí automatický mechanismus pro ukončení probíhající uživatelské relace. Dále umožňuje automatické ukončení relace uživatele, které může být na celém zařízení definováno při konfiguraci rolí nebo při nastavení individuální relace. Lze také nezávisle nastavit nové vyžádání autentizace nebo odhlášení, pokud relace překročí maximální stanovenou délku atd. Ukončení relace má možnost provést manuálně rovněž administrátor.

 

Certifikační kritéria vyžadují možnost protokolování jistých událostí. Pro každou protokolovanou událost musí být navíc zaznamenány specifické údaje bez ohledu na typ události. Zařízení je testováno na schopnost zachycení protokolovacích údajů, mimo jiné i pro tyto události - úspěšné/neúspěšné SSL/TLS spojení, ukončení relace, úspěšná/neúspěšná autentizace uživatele atd.

 

Další kritéria se týkají poskytování autentizace a kontroly úrovně přístupu jednotlivých uživatelů. Na základě testování lze říci, že kontrola přístupu na straně NetScreen-SA SSL VPN umožňuje velmi podrobné rozlišení.

 

Zařízení NetScreen-SA SSL VPN splnilo všechna nutná kritéria pro moduly Baseline, Server, SSL/VPN Server a získalo certifikaci laboratoří ICSA.

 

Více informací najdete na Internetu na adrese:

 http://www.icsalabs.com/html/communities/ssl-tls/certification/ssl-vpn/index.shtml

 

 

O společnosti Juniper Networks: poskytuje řešení sítí založených na protokolu IP pro poskytovatele služeb, státní úřady a největší firmy na světě. V posledních osmi čtvrtletích neustále zvyšuje svůj podíl v příslušných tržních segmentech a je považována za hlavního konkurenta společnosti Cisco Systems v oblasti směrovačů.  Kontroluje třicet procent trhu se směrovači vyšší třídy a přes padesát procent trhu se zařízeními pro vzdálený přístup přes DSL. Více informací o produktech společnosti Juniper najdete na Internetu na adrese http://www.juniper.net.

 

 

O společnosti VUMS DataCom: VUMS DataCom, spol. s r. o., byla založena v roce 1993 a její působnost pokrývá celé území České republiky. VUMS DataCom, spol. s r. o., dodává na trh rozmanité výrobky celé řady špičkových společností, především firem ze skupiny RAD Group. Neustále rozšiřuje nabídku moderních a kvalitních komunikačních řešení a umožňuje svým zákazníkům budovat privátní podnikové i rozsáhlé veřejné datové, hlasové a multimediální sítě. Bližší informace o společnosti VUMS DataCom, spol. s r. o., najdete na Internetu na adrese http://www.datacom.cz.

 

 

VUMS DataCom, spol. s r. o.

 

Rozšířená 15

 

182 00 Praha 8

 

Tel.: +420 2 846 886 80

 

Fax: +420 2 846 886 65

 

http://www.datacom.cz, info@datacom.cz

 

 

Váš názor Další článek: Microsoft končí s licenčním plánem Upgrade Advantage

Témata článku: VPN, Inside, Roman


Určitě si přečtěte

Nejlepší notebooky do 10 000 korun: Co koupit a čemu se raději vyhnout

Nejlepší notebooky do 10 000 korun: Co koupit a čemu se raději vyhnout

** Do deseti tisíc korun lze dnes koupit slušné notebooky ** V nabídce ale i tak převládají zastaralé a pomalé modely ** Poradíme, jak dobře vybrat i s omezeným rozpočtem

David Polesný | 99

Šmírování kamerami Googlu: Koukněte, co šíleného se objevilo na Street View

Šmírování kamerami Googlu: Koukněte, co šíleného se objevilo na Street View

Google stále fotí celý svět do své služby Street View. A novodobou zábavou je hledat v mapách Googlu vtipné záběry. Podívejte se na výběr nejlepších!

redakce | 6

Google dosáhl revolučního milníku v kvantové nadvládě. IBM ale nesouhlasí

Google dosáhl revolučního milníku v kvantové nadvládě. IBM ale nesouhlasí

** Google představil nový kvantový čip s 53 qubity ** Oznámil, že díky němu lidstvo poprvé dosáhlo kvantové nadvlády ** IBM toto tvrzení zlehčuje

Karel Javůrek | 15


Aktuální číslo časopisu Computer

Megatest 20 procesorů

Srovnání 15 True Wireless sluchátek

Vyplatí se tisknout fotografie doma?

Vybíráme nejlepší základní desky