NETGEAR uvádí první plně vybavený inteligentní bezdrátový přepínač

NETGEAR uvádí první plně vybavený inteligentní bezdrátový přepínač

Praha, 25. září 2007 – Společnost NETGEAR Inc. (NASDAQGM: NTGR), světový dodavatel technologicky vyspělých značkových síťových zařízení, uvedla zařízení NETGEAR ProSafe Smart Wireless Switch (WFS709TP), vůbec první plně vybavený bezdrátový přepínač na trhu, při jehož vývoji se počítalo s nároky bezdrátové infrastruktury rostoucích malých a středních firem. ProSafe Smart Wireless Switch je bohatě vybavený bezdrátový přepínač, který poskytuje konektivitu podnikové třídy a funkčnost zabezpečené bezdrátové sítě a umožňuje malým a středním firmám konfigurovat, řídit a spravovat až 48 bezdrátových přístupových bodů napříč celou bezdrátovou infrastrukturou.

ProSafe Smart Wireless Switch kromě zabudované podpory napájení po ethernetu podporuje hladký a bezpečný roaming bezdrátových zařízení v rámci celé bezdrátové sítě. Vyspělé bezpečnostní funkce umožňují bezdrátovým zařízením bezpečně komunikovat v síti. Pomocí zabudovaného nástroje RF Planning umožňuje ProSafe Smart Wireless Switch správcům sítí zadat parametry budovy a pracoviště pro výpočet rádiových charakteristik budovy a vytvoření mapy optimálního rozmístění přístupových bodů. Dále bezdrátový přepínač podporuje technologii IntelliFi RF Management, která automaticky nakonfiguruje parametry rádia včetně výkonu vysílání, kanálu, vyvažování zátěže a předcházení interferencím a zajistí tak nepřetržité a konzistentní bezdrátové pokrytí. NETGEAR ProSafe Smart Wireless Switch obsahuje bezpečnostní funkce podnikové třídy včetně podpory protokolu RADIUS a serveru AAA, jež umožňuje společnostem plně sjednotit pevnou a bezdrátovou síť.

Řešení NETGEAR ProSafe Smart Wireless Solution tvoří přepínač ProSafe Smart Wireless Switch (WFS709TP) a bezdrátové přístupové body NETGEAR ProSafe 802.11g Light Wireless Access Point (WGL102) a NETGEAR ProSafe Dual Band Light Wireless Access Point (WAGL102).

„Možnosti rozšiřování bezdrátové infrastruktury v malých a středních firmách byly až do nynějška velice omezené – firmy si musely poradit s několika nezávislými přístupovými body, které samostatně spravovaly a konfigurovaly. Rozšiřování bezdrátové infrastruktury nasazováním dalších nezávislých přístupových bodů ze samotné podstaty věci vytváří provozní a bezpečnostní problém. Protože každý přístupový bod musí být spravován zvlášť, taková implementace zásadně omezuje škálovatelnost bezdrátové infrastruktury v průběhu čau a zároveň pochopitelně zvyšuje provozní náklady,“ vysvětluje Vivek Chugh, senior manažer produktové řady ve společnosti NETGEAR. „Řešení ProSafe Smart Wireless umožňuje malým a středním firmám snadno a s nízkými náklady nasadit škálovatelnou, bezpečnou a funkčně bohatou bezdrátovou síť, která se dokonale spojí se stávající metalickou infrastrukturou. Funkce podnikové třídy umožňují správcům sítí rozmístit a předvídat pokrytí každého jednotlivého přístupového bodu, centrálně spravovat a prosazovat zásady zabezpečení sítě a zajistit hladký roaming na celém pracovišti. To vše přispěje k vyšší produktivitě zaměstnanců a omezí komplikovanost sítě na minimum.“

NETGEAR ProSafe Smart Wireless Switch (WFS709TP) je bezdrátový přepínač, který umožňuje malým a středním firmám nasadit centralizovanou architekturu bezdrátové místní sítě pro řízení a správu většího množství bezdrátových přístupových bodů na pracovišti.

Koncovým uživatelům poskytuje robustní funkčnost včetně možnosti hladkého roamingu mezi několika přístupovými body, centralizovaného zabezpečení a správy, zabudovaného nástroje pro plánování a správu rádiového pokrytí a sledování míst. Osm portů 10/100 ethernetu podporuje napájení po ethernetu, což usnadňuje nasazení přístupových bodů. Pro připojení k dalším přepínačům s podporou napájení po ethernetu, jež umožní nasadit větší množství bezdrátových přístupových bodů, a pro připojení k páteřní síti, obsahuje 10/100/1000 uplink port. Kromě vyspělé sady bezpečnostních funkcí včetně podpory protokolů 802.1x, EAP-PEAP, EAP-TLS, EAP-TTLS, 802.11i, filtrování adres MAC, SSID a ověřování na základě pozice také zařízení WFS709TP obsahuje bezpečnostní funkce podnikové třídy jako RADIUS a podporu serveru AAA založenou na adresáři LDAP, jež umožňují společnostem sjednotit drátový a bezdrátový přístup bez ohrožení zabezpečení.

Samostatný přepínač WFS709TP může podpořit až 16 bezdrátových přístupových bodů a 256 uživatelů na přepínač. Celé řešení ProSafe Smart Wireless může sjednotit až tři přepínače Smart Wireless Switch nakonfigurované pro podporu až 48 přístupových bodů NETGEAR ProSafe 802.11a/g Dual Band Light Wireless Access Point (WAGL102), ProSafe 802.11g Light Wireless Access Point (WGL102) nebo ProSafe Dual Band Wireless Access Point (WAG102).

K zajištění maximálního výkonu a účinnosti bezdrátové infrastruktury přispěje zabudovaný nástroj IntelliFi RF Management v přepínači WFS709TP, jenž automaticky nakonfiguruje všechny parametry vysílače pro zajištění nepřetržitého bezdrátového pokrytí a podpory mobility. Díky možnosti zadat snímky plánů podlaží, počet podlaží, rozměry budovy, požadované pokrytí, faktor překrytí a toleranci poruch mohou správci sítí pomocí zabudovaného plánovacího nástroje předpovědět rádiové charakteristiky budovy a vytisknout mapu optimálního rozmístění přístupových bodů spolu se znázorněním projektovaného pokrytí.

Pro zajištění odolnosti sítě na ochranu důležitých podnikových aplikací podporuje WFS709TP standardizovanou redundanci bezdrátových přepínačů N+1 a prokládání přístupových bodů. Umožňuje tak postavit bezdrátovou síť, jež zaručuje nejvyšší možnou dostupnost bez jediného bodu selhání.

Zařízení NETGEAR ProSafe 802.11a/g Dual Band Light Wireless Access Point je všestranný bezdrátový přístupový bod podnikové třídy, který může být spravován přístrojem NETGEAR ProSafe Smart Wireless Switch (WFS709TP) a poskytuje bezpečný, spolehlivý a výkonný bezdrátový přístup v pásmech 5 GHz a 2,4 GHz rychlostí 54 Mb/s.

NETGEAR ProSafe 802.11g Light Wireless Access Point je všestranný bezdrátový přístupový bod podnikové třídy, který může být spravován přístrojem NETGEAR ProSafe Smart Wireless Switch (WFS709TP) a poskytuje bezpečný, spolehlivý a výkonný bezdrátový přístup v pásmu 2,4 GHz rychlostí 54 Mb/s.

Váš názor Další článek: Seznam kupuje (významný) podíl ve službě Stream.cz

Témata článku: Dual, Body, Budova, Switch, Point, Access, Roaming, Wireless, Podniková funkce, Smart, Radius, Tolerance, Light, Band, Aaa, Střední třída, Ethernet


Určitě si přečtěte

Starý smartphone nemusí skončit v koši. 10 způsobů, jak ho ještě můžete využít

Starý smartphone nemusí skončit v koši. 10 způsobů, jak ho ještě můžete využít

** Co dělat s vysloužilým chytrým telefonem? Neházejte ho do koše! ** Našli jsme pro vás deset možností, jak ho prakticky využít ** I stará zařízení tak mohou být užitečná

Karel Kilián | 47

Windows 10 podle našich čtenářů: Poslali jste nám skoro 300 nápadů, jak je vylepšit

Windows 10 podle našich čtenářů: Poslali jste nám skoro 300 nápadů, jak je vylepšit

** Microsoft aktualizuje Windows 10 dvakrát ročně ** Jenže praktických novinek už není tolik jako dříve ** Poslali jste nám skoro 300 tipů, co by se měly Desítky ještě naučit

Jakub Čížek | 138

Vyzkoušeli jsme chytrou čínskou zásuvku Sonoff S26 za tři stovky. Nevyhořeli jsme

Vyzkoušeli jsme chytrou čínskou zásuvku Sonoff S26 za tři stovky. Nevyhořeli jsme

** Je sice z Aliexpressu, ale funguje ** Můžete ji ovládat hlasem přes Amazon Echo nebo Google Home ** Za tři stovky zautomatizuje menší 230V spotřebič

Jakub Čížek | 96Aktuální číslo časopisu Computer

Speciál o přechodu na DVB-T2

Velký test herních myší

Super fotky i z levného mobilu

Jak snadno upravit PDF