NETGEAR® uvádí na trh první síťový produkt typu powerline

Novátorský produkt NETGEAR Wall-Plugged Ethernet Switch (XE104) nabízí až šestkrát vyšší propustnost než produkty typu powerline první generace a umožňuje snadné připojení více ethernetových zařízení do domácí sítě z kteréhokoli pokoje v digitální domácnosti.
NETGEAR® uvádí na trh první síťový produkt typu powerline

SANTA CLARA, Kalifornie – 15. listopadu 2005 — Společnost NETGEAR®, Inc. (Nasdaq: NTGR), celosvětový dodavatel technologicky vyspělých značkových síťových produktů a vedoucí firma na trhu se síťovými produkty typu powerline, dnes ohlásila uvedení nové řady vysokorychlostních produktů typu powerline nové generace na trh. První produkt svého druhu v odvětví – NETGEAR 85 Mbps Wall-Plugged Ethernet Switch (XE104) – nabízí až šestkrát vyšší propustnost než stávající produkty typu powerline – HomePlug® 1.0 – a navíc nabízí čtyři vestavěné porty pro souběžné připojení více zařízení navzájem propojených sítí. Tato jednotka, která je určena k zapojení do zdi, umožňuje vysoce kvalitní vysokorychlostní širokopásmové připojení kdekoliv v domácnosti, aniž by bylo nutná kabeláž mezi pokoji, a to dokonce i v takových oblastech, kde není dostupná bezdrátová síť. Díky změně elektrické zásuvky na čtyřportové připojení typu Fast Ethernet (10/100 megabitů za sekundu) prostřednictvím produktu 85 Mbps Wall-Plugged Ethernet Switch mohou zákazníci rychle a snadno získat síťové řešení disponující rychlostí a porty nezbytnými k podpoře rostoucího počtu síťových zařízení v digitální domácnosti.

 

Uživatelé mohou snadno rozšířit svou stávající síť v celém domě a jsou schopni v maximální míře využívat všechna zařízení, jako jsou osobní počítače, herní konzole, digitální videorekordéry, tiskové servery nebo zařízení NETGEAR Storage Central pro sdílení ukládání, souborů a tisku, pro zálohování, internetové hry a videostreaming. Wall-Plugged Ethernet Switch (XE104) poskytuje rychlost 85 megabitů za sekundu a šířku pásma, která je nezbytná k propojení digitální domácnosti a k bezpečnému a nepřerušovanému přenosu simultánních síťových připojení.

 

„Zařízení typu powerline nabízejí pro různá využití v digitální domácnosti užitečné alternativní síťové řešení vyznačující se zejména větší rychlostí (85 megabitů za sekundu), kterou nabízí tato technologie nové generace,“ uvedl Kartik Gada, manažer produktové řady NETGEAR. „Hráči počítačových her se nechtějí zabývat takovými problémy, jako je rušení signálu zpomalující jejich odezvu, k němuž dochází v důsledku toho, že do domácí sítě je připojeno a souběžně využíváno čím dál tím více zařízení. Novátorský produkt společnosti NETGEAR – 85 Mbps Wall-Plugged Ethernet Switch – umožňuje zákazníkům využívat širokopásmový obsah v kterémkoli pokoji v jejich domácnosti, poskytuje jim spolehlivost a rychlost, přičemž je zbavuje nepohodlí spojeného s instalací rozsáhlé a finančně nákladné nové domácí kabeláže.“

 

„V současné době se opět zvýšil zájem o produkty typu powerline za účelem zvládnutí a podpory vzrůstající poptávky zákazníků po širším dosahu sítě a spolehlivé propustnosti,“ sdělila Joyce Putscherová, hlavní analytička společnosti In-Stat, která se zabývá marketingovým průzkumem. „Aktuální produkty umožňují poskytovatelům služeb doplnit za nízkou cenu oblast domácích sítí o skutečně jednoduchou technologii plug-and-play, kterou pochopí všichni zákazníci. Očekáváme, že objem samostatných produktů podporujících HomePlug překročí v roce 2005 dva miliony jednotek a v několika dalších letech bude i nadále významně stoupat.“

 

Produkt 85 Mbps Wall-Plugged Ethernet Switch se vyznačuje snadným použitím, nevyžaduje žádnou instalaci softwaru. Je to stejně snadné jako zapojení dvou nebo více zařízení do elektrických zásuvek. To uživatelům umožňuje využívat výhod rychlejšího připojení do sítě a nižší režie spojené s instalací. Uživatelé připojí jeden produkt XE104 ke směrovači a pak jej přímo zapojí do zásuvky ve zdi. Druhý produkt XE104 připojí ke kterémukoliv zařízení (maximálně ke čtyřem zařízením) podporujícímu ethernet, což jim umožní přenášet data z pokoje do pokoje přes stávající elektrickou síť v domácnosti. Produkt 85 Mbps Wall-Plugged Ethernet Switch je ideální pro instalaci herní strany LAN v několika málo minutách, neboť pomocí pouhých dvou jednotek lze propojit až osm herních konzolí.

 

Úhledný nový design produktu 85 Mbps Wall-Plugged Ethernet Switch (XE104) od společnosti NETGEAR je zachován i při zapojení do obvyklé elektrické zásuvky, není nutná žádná přechodová komponenta a produkt nezabírá žádný prostor na pracovním stole. Produkt 85 Mbps Wall-Plugged Ethernet Switch pracuje se standardními dvouvidlicovými nebo třívidlicovými elektrickými zástrčkami pro USA (220 voltů v Evropě) a je kompatibilní s jakýmkoliv standardním ethernetovým zařízením (10/100 megabitů za sekundu). Přepínač dosahuje přenosové rychlosti až 85 megabitů za sekundu s dalšími zařízeními Powerline připojenými k XE104 a nezpůsobuje nárazový proud ani zvýšení spotřeby elektrické energie. Produkt je robustní a adaptivní, pokud jde o rychlost přenosu dat, minimalizuje rušení z jiných domácích přístrojů a automaticky vyhledává optimální rychlost přenosu dat, takže při surfování po internetu, hraní počítačových her nebo telekomunikaci nedochází k přerušení. Další výhodou je atraktivní kompaktní bílý design, který svým stylem velmi dobře zapadne do domácího prostředí.

 

Produkt 85 Mbps Wall-Plugged Ethernet Switch od společnosti NETGEAR zahrnuje technologii od společnosti Intellon, předního dodavatele integrovaných obvodů kompatibilních s HomePlug pro domácí sítě, pro zábavu po síti a propojené aplikace typu powerline. Produkt 85 Mbps Wall-Plugged Ethernet Switch je kompatibilní i s nižším standardem HomePlug 1.0, což je specifikace sítí powerline pro domácnosti, která je podporována ze strany HomePlug Powerline Alliance.

 

Na produkt 85 Mbps Wall-Plugged Ethernet Switch (XE104) od společnosti NETGEAR se vztahuje roční záruka a technická podpora 24 hodin denně, sedm dní v týdnu, která je dostupná v USA a v Evropě prostřednictvím špičkových maloobchodníků, přímých obchodníků, elektronického obchodování a prodejců s přidanou hodnotou. Výrobcem doporučená maloobchodní cena v USA je 99,99 USD.

 

O společnosti NETGEAR®, Inc.

NETGEAR® (Nasdaq: NTGR) navrhuje technologicky pokročilé značkové síťové produkty, které splňují specifické potřeby malých a středně velkých firem a domácích uživatelů. Nabídka produktů společnosti NETGEAR umožňuje uživatelům sdílet přístup k internetu, periferní zařízení, soubory, digitální multimediální obsah a aplikace v rámci většího počtu osobních počítačů a dalších zařízení podporujících internet. Sídlo společnosti NETGEAR se nachází v městě Santa Clara v Kalifornii. Další informace najdete na webových stránkách společnosti na adrese www.netgear.com nebo je získáte na telefonním čísle (408) 907-8000.

 

©2005 NETGEAR, Inc. NETGEAR® a logo NETGEAR jsou ochranné známky nebo registrované ochranné známky společnosti NETGEAR, Inc. ve Spojených státech anebo v jiných zemích. Jiná jména značek a produktů jsou ochranné známky nebo registrované ochranné známky příslušných vlastníků. Uvedené informace podléhají změnám bez předchozího upozornění. Všechna práva vyhrazena. Odkazy na rychlost přenosu dat uvádějí maximální rychlosti, kterých lze dosáhnout za optimálních provozních podmínek. Skutečné údaje týkající se propustnosti se mohou lišit. Podmínky týkající se sítě a faktory týkající se prostředí (včetně objemu síťového provozu, stavebních materiálů a konstrukce či přetížení sítě) snižují úroveň propustnosti dat.

 

Prohlášení společnosti NETGEAR, Inc. o dodržování principů Safe Harbor na základě zákona o vedení sporů v oblasti cenných papírů z roku 1995:

Tato tisková zpráva obsahuje výhledy do budoucnosti ve smyslu amerického zákona o vedení sporů v oblasti cenných papírů z roku 1995. Zejména prohlášení zahrnující 85 Mbps Wall-Plugged Ethernet Switch (XE104) a očekávané výkonové charakteristiky, specifikace, informace o přijetí na trhu, růstu trhu, specifickém využití, zpětné vazbě od uživatelů a pozici produktů a technologií společnosti NETGEAR na trhu představují výhledy do budoucnosti ve smyslu principů Save Harbor. Tyto výhledy jsou založeny na aktuálních očekáváních vedení společnosti a podléhají určitým rizikům a nejistotám včetně (mimo jiné) těchto: skutečná cena, výkon a jednoduchost používání produktů společnosti NETGEAR nemusí splňovat požadavky koncových uživatelů na cenu, výkon a jednoduchost používání; výkon produktů NETGEAR může být negativně ovlivněn skutečnými podmínkami týkajícími se celosvětové sítě, prostředí a provozu; schopnost společnosti NETGEAR nabízet a prodávat její produkty a technologii, včetně produktu 85 Mbps Wall-Plugged Ethernet Switch; vliv a ceny konkurenčních produktů; zavedení alternativních technologických řešení. Další informace o potenciálních rizikových faktorech, jež by mohly mít dopad na společnost NETGEAR a její obchodní činnost, jsou podrobně popsány v periodických zprávách pro Komisi pro burzy a cenné papíry včetně (mimo jiné) takových rizik a nejistot, jež jsou uvedeny v oddílu nazvaném „Rizikové faktory ovlivňující budoucí výsledky“ na str. 19 až 28 ve čtvrtletní zprávě společnosti na formuláři 10-Q pro fiskální čtvrtletí končící 3. říjnem 2005, podané u Komise pro burzy a cenné papíry dne 14. listopadu 2005. Společnost NETGEAR nepřebírá žádné závazky ohledně veřejného publikování jakýchkoliv revizí výhledů do budoucnosti uvedených v tomto dokumentu za účelem zohlednění událostí nebo okolností po datu vydání tohoto dokumentu nebo za účelem zohlednění výskytu nepředpokládaných událostí.

Váš názor Další článek: NOD32 ochrání proti rootkitu od Sony BMG

Témata článku: Stat, Propojené zařízení, Domácí síť, Ochranné pásmo, Powerline, Ethernet, Síťová jednotka, Zásuvka, Nový Switch, Riziková oblast, Switch, Produkt, Elektrická síť

Aktuální číslo časopisu Computer

Zachraňte nefunkční Windows

Jak nakupovat a prodávat kryptoměny

Otestovali jsme konvertibilní notebooky

Velký test 14 herních myší