NETGEAR uvádí na trh první cenově vysoce dostupné desetigigabitové přepínače

NETGEAR uvádí na trh první cenově vysoce dostupné desetigigabitové přepínače

Společnost NETGEAR®, Inc. (NASDAQGM: NTGR), globální dodavatel inovativních síťových produktů pro koncové uživatele, firmy a poskytovatele služeb, nastavila novou laťku pro segment desetigigabitových (10GbE) přepínačů.Nové modely XS708E, XS712T a XSM7224 přinášejí revolučně nízkou cenu, začínající již na 1 400 dolarech, a velmi bohatou funkční výbavu. Maximální 10GbE rychlost lze přitom využívat jak po optických kabelech v kombinaci s SFP+ moduly, tak i přes tradiční porty RJ45, u nichž je možné udržet maximální 10GbE výkon až do vzdálenosti 100 metrů se standardními metalickými kabely Cat6A (tzv. kroucená dvojlinka „twisted pair“) či Cat7.

Nové modely 10GbE přepínačů určené do prostředí malých a středních firem, organizací státní správy, školských zařízení a dalších typů sítí nejrůznějších velikostí jsou navrženy pro bezproblémový provoz v nejnáročnějších podmínkách. Výkonnostní rezerva je připravena pro souběžnou práci více než 500 uživatelů. Cena za port přitom začíná už na 125 dolarech a u nejvyššího modelu činí pouhých 250 dolarů; konkurenční 10GbE řešení na trhu přitom mohou vyjít na 415 dolarů za port – či ještě více.

Přepínačové novinky významně upevňují pozici společnosti NETGEAR coby dodavatele nadčasových síťových technologií ve světě 10GbE přepínačů, a doplňují stohovatelný řiditelný model XSM7224S, který vstoupil na trh v průběhu roku 2011. Přepínač XSM7224S nabízí 10GbE optické připojení umožňující vysokorychlostní výměnu dat s datovými centry za výhodnou cenu a s minimální složitostí. Díky uvedení nových 10GbE přepínačů se NETGEAR stává prvním dodavatelem síťových řešení, který nabízí cenově dostupné 10GbE modely s podporou více než 500 síťových uživatelů; i menší společnosti si tak nyní mohou dovolit investovat do přístrojů, které odstraní slabá místa sítě a poskytnou rychlé, transparentní odezvy při neočekávaném zvýšení požadavků na šířku pásma. Současná nabídka společnosti NETGEAR nyní obsahuje komplexní portfolio cenově výhodných 10GbE kabelových a optických přepínačů pro pokrytí potřeb od nejmenších sítí s jednotkami uživatelů až po středně velká firemní prostředí, vzdálené pobočky či školní sítě.

Podle Crehan Research, společnosti specializující se na výzkum trhu a konzultační služby v oblasti přepínačů pro datová centra, servery a síťová úložiště, se v příštích pěti letech zvýší prodeje 10GbE přepínačů až čtyřicetkrát. „Dosud bylo rozšiřování 10GbE přepínačů na trhu relativně nízké, nicméně s příchodem cenově dostupných a energeticky méně náročných modelů se rozšíření 10GbE technologií výrazně navýší,“ řekl Seamus Crehan, prezident Crehan Research.

Za zvýšenou poptávkou po 10GbE řešeních stojí zejména úzká hrdla celkového síťového výkonu, která jsou způsobena vzrůstajícími nároky na šířku pásma generovanými novými náročnými aplikacemi, rozšiřováním zájmu o replikaci dat a výrazně rostoucím nasazováním virtualizačních technologií v malých či středně velkých sítích. Technologie 10GbE, podobně jako tradiční gigabitové sítě, využívá standardní RJ45 ethernetové porty, typické nejen pro přepínače, ale také servery, pracovní stanice či běžná PC. Desetigigabitové připojení přes RJ45 porty lze s maximálním výkonem využívat až do vzdálenosti 100 metrů se standardními kabely Cat6A (tzv. kroucená dvojlinka „twisted pair“) a nejnověji také s kabely Cat7, které mnohem lépe spolupracují s optickým připojením 10GbE. Technologie 10GbE je zpětně kompatibilní s tradičním gigabitem a podporuje automatické upravení vyšších a nižších rychlostí, takže není třeba současně provést celkový upgrade sítě.

Vzhledem k předpovědi Crehan Research, která odhaduje, že počet serverů s 10GbE porty bude již v roce 2014 představovat většinu prodaných kusů, se 10GbE technologie brzy stane klíčovým parametrem zákazníků pro výběr serverů. Nezbytný krok pro další rozšiřování ovšem představuje lepší cenová dostupnost, aby se 10GbE technologie mohly více objevovat i v menších a středně velkých firemních sítích, organizacích státní správy, pobočkách firem či školských zařízeních, kde neustále stoupají síťové nároky.

„10GbE přepínače pro malé a středně velké sítě byly dosud pouze nedosažitelným snem, zejména kvůli vysoké pořizovací ceně. Nyní však přinášíme 10GbE technologie, které si mohou dovolit koupit i menší firmy, aniž by to zruinovalo jejich IT rozpočet nebo narušilo stávající investice do hardwarového vybavení. Tento kompromis mezi cenou a požadavky na výkon představuje ideální řešení pro rostoucí firmy a další moderní organizace,“ řekl Peter Newton, senior ředitel společnosti NETGEAR pro správu produktů v komerčním sektoru.

Peter Newton dále dodal: „Přepínače NETGEAR s 10GbE konektivitou kombinují nejnovější poznatky z návrhu hardwaru a vývoje softwaru, díky čemuž poskytují vyšší dostupnost, rychlejší odezvu, nižší spotřebu a lepší zabezpečení za bezkonkurenční cenu. Naše novinky doplnily komplexní portfolio 10GbE řešení, určených pro uživatele z prostředí od malých sítí až pro velké a páteřní sítě. NETGEAR se již stal špičkovým dodavatelem neřiditelných a smart přepínačů, nyní tuto svou pozici potvrzuje i v oblasti 10GbE technologií.“

10GbE pro střední a velké firemní sítě

Model NETGEAR ProSafe 24-Port 10 Gigabit Copper M7100 series Managed Switch (XSM7224) představuje světově unikátní cenově dostupné 10GbE řešení. Produktová řada M7100 (XSM7224) je ideální pro instalaci vyžadující spolehlivé, cenově výhodné a jednoduché 10GbE řešení v rámci racku ve firemních a školních sítích, stejně tak pro maximálně výkonnou 10GbE agregaci s vysokou hustotou. Rodina M7100 (XSM7224) zahrnuje plně řiditelné kabelové přepínače se 24 porty 10GbE (RJ45) s podporou 100Mb/s/1GbE/10GbE rychlosti pro servery, úložiště a upgrade síťových technologií, stejně jako čtyři SFP+porty pro rozšíření 10GbE konektivity o 1GbE/10GbE optické uplinky a další DAC připojení.

Stejně jako všechny další produkty společnosti NETGEAR přinášejí také modely M7100 (XSM7224) vyšší funkcionalitu se snazším použitím, jako například auto-iSCSI optimalizaci, či privátní VLAN a lokální proxy ARP usnadňují poskytování služeb virtualizovaným serverům a 10GbE infrastrukturám. Modely M7100 (XSM7224) nabízejí přímý line-rate výkon pro virtualizaci v racku či konvergenci bez nutnosti platit vysoké částky za řešení ostatních síťových dodavatelů.

10GbE pro malé a středně velké sítě

Díky společnosti NETGEAR mají nyní malé a středně velké firmy, organizace státní správy či např. školská zařízení k dispozici 10GbE přepínače za velmi lákavou cenu. Model NETGEAR ProSafe 12-Port 10 Gigabit Smart Switch (XS712T) poskytuje uživatelům dvanáct 10GbE kabelových portů, dva sdílené 10GbE optické SFP+ porty a k tomu i rozšířené spektrum síťových funkcí pro 2. vrstvu (Layer 2) prostřednictvím snadno použitelného administračního rozhraní ve webovém prohlížeči, které je k dispozici u všech přepínačů NETGEAR kategorie Smart Switches. Přístroj podporuje VLAN pro segmentaci provozu, QoS pro jeho prioritizaci, pokročilé zabezpečení a IGMP snooping, díky čemuž nabízí vylepšené možnosti v podobě dynamického VLAN přiřazení, dvojitého VLAN značkování, ACL, statického routování či MLP snoopingu. V malých a středně velkých sítích může být model XS712T použit jako základní přepínač podporující 10GbE připojení k serverům a úložným zařízením. Ve středních až velkých sítích pak může novinka XS712T zastávat funkci agregačního přepínače, umožňujícího využívat připojení k řiditelnému přepínači ProSafe M7100 (XSM7224).

10GbE pro malé sítě

Přetížení sítě nepředstavuje problém pouze ve velkých organizacích a sítích využívajících aplikace generující obrovské objemy dat, ale i v malých firmách. Pro tyto malé sítě je určen model NETGEAR ProSafe 8-Port 10 Gigabit Plus Switch (XS708E) s osmi 10GbE porty a jedním sdíleným 10GbE optickým SFP+ portem, který nabízí mnohem dostupnější cenu oproti tradičním podnikovým přepínačům. 10GbE technologii mohou zákazníci využívat prostřednictvím standardních RJ45 ethernetových portů a Cat6 / Cat7 metalických kabelů, s nimiž ve svých sítích standardně pracují. Rychlost gigabitové sítě může být díky 10GbE technologii zvýšena s minimálními změnami síťové infrastruktury až desetinásobně. Přepínače NETGEAR ProSafe Plus Switch včetně 10GbE modelů nabízejí bohatou funkční výbavu, jako např. podporu VLAN, QoS, IGMP snooping, port trunky, omezení přenosu či sledování přenosů. Přepínače XS708E se ideálně hodí pro menší sítě (v rámci firem, úřadů státní správy nebo školských zařízení), požadující jednoduchou, cenově dostupnou 10GbE konektivitu pro 10GbE servery a úložná zařízení.

Cena a dostupnost

·NETGEAR XSM7224 je celosvětově dostupný za doporučenou cenu od 7 990 dolarů.

·NETGEAR XS712T bude dostupný na konci Q1 za cenu začínající na 2 500 dolarech.

·NETGEAR XS708E je celosvětově dostupný za doporučenou cenu od 1 400 dolarů.

Všechny přepínače NETGEAR nabízejí prvotřídní spolehlivost a špičkovou záruku ProSafe Lifetime Hardware Warranty. Modely ProSafe M7100 také obsahují ProSupport Lifetime 24x7 Advanced Technical Support v kombinaci s tříletou službou Next Business Day Onsite Hardware Replacement.

Další článek: BitTorrent představil Sync, Dropbox bez úložiště

Témata článku: Newton, Nízká odezva, Dodavatel technologií, Port, Malé úložiště, Náročný uživatel, Maximální vzdálenost, Síťové kabely, Střední vzdálenost, Velký výkon, Velká společnost, Standardní gigabit, Pokročilá předpověď, Model, Switch, MLP, Dostupná síť, Model S, Rj45, Porta, Gigabit, Malá dostupnost


Určitě si přečtěte

Proč byste měli rozmazávat SPZ aut na fotkách, které vystavujete na web

Proč byste měli rozmazávat SPZ aut na fotkách, které vystavujete na web

** Na fotkách aut nahraných na web je dobré rozmazat SPZ ** Značku dokáže z obrázku přečíst Google i Facebook ** SPZ může naplnit podstatu osobního údaje

Karel Kilián | 67

Chyba roku 2038 způsobí problémy, počítače dnes totiž stárnou příliš pomalu

Chyba roku 2038 způsobí problémy, počítače dnes totiž stárnou příliš pomalu

** Loni ajťáky vystrašilo přetečení GPS čítače týdnů ** Nemělo se stát vůbec nic, ale svět opět nebyl připravený ** Za 18 let nás ale čeká ještě něco mnohem většího

Jakub Čížek | 68

Nový Edge je opravdu Chrome! Prohnali jsme prohlížeče benchmarky i vlastním unikátním testem

Nový Edge je opravdu Chrome! Prohnali jsme prohlížeče benchmarky i vlastním unikátním testem

** Nový Edge je postavený na Chromiu ** Prohnali jsme ho benchmarky a srovnali s ostatními ** Potvrdily nám, že je prakticky stejný jako Chrome a Opera

Jakub Čížek | 66

Windows 10X už si můžete vyzkoušet. Novému systému Microsoft zjevně věří

Windows 10X už si můžete vyzkoušet. Novému systému Microsoft zjevně věří

** Windows 10X přijdou již ke konci roku ** Microsoft vydal emulátor, kde systém ukázal ** Vývojáři musí upravit své aplikace

Vladislav Kluska | 62Aktuální číslo časopisu Computer

Velký test autokamer

Test ATX skříní

Jak surfovat pohodlně

Sportovní aplikace

Jak funguje procesor