NETGEAR rozšiřuje Wi-Fi pokrytí v domácnostech

NETGEAR rozšiřuje Wi-Fi pokrytí v domácnostech

Společnost NETGEAR, Inc. (NASDAQGM: NTGR), celosvětový dodavatel technologicky pokročilých značkových síťových řešení pro domácí uživatele, firemní sítě a poskytovatele služeb, dnes oznámila dostupnost univerzálního dvoupásmového Wi-Fi extenderu WN2500RP na českém a slovenském trhu. Prostřednictvím extenderu lze rozšířit dosah a zvýšit výkon Wi-Fi signálu ve kterékoli domácnosti nebo malé kanceláři.

Výrazný nárůst bezdrátových zařízení v domácnostech neustále zvyšuje nároky na pokrytí Wi-Fi signálem a vyžaduje vysokou úroveň kvality bezdrátové sítě, jejího dosahu i výkonu – nejen pro potřeby notebooků či stolních počítačů, ale také moderních mobilních zařízení, jakými jsou např. smartphony, iPady a ostatní tablety, multimediální centra, chytré TV či další spotřební elektronika.

Již žádné mrtvé Wi-Fi zóny

Extender NETGEAR WN2500RP zvyšuje Wi-Fi pokrytí ve dvou frekvenčních pásmech současně (2,4 GHz i 5 GHz), zajišťuje lepší dosah Wi-Fi signálu a přitom minimalizuje jeho případné nežádoucí rušení. Přístroj podporuje bezdrátové standardy 802.11 a/b/g/n, díky čemuž je kompatibilní s jakýmkoli domácím bezdrátovým síťovým zařízením. Jeho součástí je také technologie FastLane technologie, která umožňuje maximalizovat šířku pásma pro streamování HD videa a hraní online her – uživatelé si tak mohou vychutnat vysoké rychlosti Wi-Fi připojení na větší vzdálenosti.

NETGEAR WN2500RP podporuje až čtyři kabelová připojení a všem připojeným ethernetovým zařízením zároveň přidává podporu bezdrátové sítě, takže umožní Wi-Fi připojení Blu-ray přehrávačů, herních konzol, DVR zařízení či chytrých TV.

Klepněte pro větší obrázek

Kvalitnější signál

Překážky v podobě stěn nebo např. velkých kusů nábytku mohou vést ke značnému snížení síly Wi-Fi signálu nebo vzniku takzvaných hluchých míst na různých místech domácnosti. Nový extender NETGEAR tento problém vyřeší a dokonale pokryje okolní prostor stabilní bezdrátovou sítí; uživatelé se tak mohou bez problémů připojit k internetu, streamovat filmy bez neustálého sekání a opožděného načítání nebo kdekoli poslouchat internetová rádia – v ložnici ve vyšším patře, venku na terase nebo třeba v garáži.

Jedná se o ideální alternativu namísto koupě nového routeru, pokud uživatel potřebuje pouze zvýšit dosah Wi-Fi sítě a nevyžaduje nové funkce. NETGEAR WN2500RP je univerzální a kompatibilní s kterýmkoli standardním jedno- či dvoupásmovým Wi-Fi routerem nebo modem routerem.


Snadná instalace a nastavení

Zařízení WN2500RP vyniká snadnou instalací a úvodním nastavením bez nutnosti použití instalačního CD či ethernetového kabelu. K dispozici je zabezpečené připojení ke stávající Wi-Fi síti stisknutím jediného tlačítka, dynamické informační LED diody navíc umožňují uživatelům najít nejvhodnější umístění pro optimální sílu signálu a minimální rušení.

„Rozšíření mobilních zařízení v domácnostech – zejména notebooků, tabletů a smartphonů – vede mimo jiné k mnohem častějšímu odhalení nepříjemných mrtvých Wi-Fi zón,“ řekl Aleš Mudruňka, regionální ředitel společnosti NETGEAR pro Českou republiku, Slovensko a Maďarsko. „Extender NETGEAR WN2500RP tento problém rychle a spolehlivě odstraňuje, rozšiřuje dostupnost bezdrátové sítě i její celkový výkon, nabízí dostupnou cenu a minimální potřebu konfigurace.“

Cena a dostupnost

Univerzální dvoupásmový Wi-Fi extender NETGEAR WN2500RP je dostupný u všech obchodních partnerů společnosti NETGEAR za doporučenou cenu 2 190 Kč vč. DPH.

Více informací

Podrobnosti o univerzálním dvoupásmovém Wi-Fi extenderu WN2500RP jsou k dispozici na webových stránkách www.netgear.cz.

Další článek: Aspire M5: Nový ultrabook Aceru s Ivy Bridge a podsvícenou klávesnicí

Témata článku: Wi-Fi, Dostupný signál, Wi-fi síť, Vysoký dosah, Dostupné místo, Extender, Dosah, Wi-fi signál, Obchodní zóna, Zóna, Wi-Fi Router, Domácnost, LED TV, Celosvětové pokrytí, Signál, Chytrá LED, Značné snížení, Wi-fi extender

Aktuální číslo časopisu Computer

Zachraňte nefunkční Windows

Jak nakupovat a prodávat kryptoměny

Otestovali jsme konvertibilní notebooky

Velký test 14 herních myší