Netgear rozšiřuje úspěšnou řadu úložných zařízení ReadyNAS o model NVX

Netgear rozšiřuje úspěšnou řadu úložných zařízení ReadyNAS o model NVX

 NETGEAR, Inc. (NASDAQGM: NTGR), celosvětový dodavatel technologicky pokročilých značkových síťových řešení, oznámil uvedení nových čtyřpozicových úložných zařízení, která rozšíří stávající úspěšnou modelovou řadu ReadyNAS určenou pro malé a středně velké firmy (SMB).

ReadyNAS NVX, navržený hlavně pro domácí kanceláře, pracovní skupiny a malé společnosti, nabízí dvojnásobný výkon oproti předchozí generaci úložišť NV+, podporuje souborové služby (NAS) a aplikační služby (iSCSI SAN) pro operační systémy Windows, UNIX / Linux a Mac, včetně podpory Time Machine operačního systému Mac X v 10.5 Leopard. Uživatelé nového NAS řešení mohou bezpečně ukládat, sdílet a chránit citlivá data napříč LAN nebo WAN sítěmi. ReadyNAS NVX zároveň nabízí ochranu dat v případě selhání disku a možnost plynulého rozšíření úložné kapacity za běžného provozu, kdykoli je to nutné. Stejně jako všechna předchozí zařízení ReadyNAS je i nový model NVX extrémně rychlý, snadno spravovatelný a cenově dostupný.

„NETGEAR dlouhodobě nabízí špičková síťová úložná řešení pro SMB trh a široké spektrum aplikací, které vyhovují mnoha rozdílným požadavkům na úložnou kapacitu a optimální IT rozpočet,” řekl Paul Tien, viceprezident a generální manager síťových úložných zařízení pro firmy společnosti NETGEAR. „Velkým benefitem nového modelu NVX je rovněž podpora iSCSI – můžeme tak poskytovat jednotné NAS + iSCSI nastavení ve velmi kompaktní desktopové formě za dostupnou cenu.”

Klepněte pro větší obrázek 
plná velikost
 

Výkonné ukládání, sdílení i ochrana dat

NETGEAR ReadyNAS NVX je díky podpoře NAS a iSCSI ideálním desktopovým úložným systémem pro domácí kanceláře, pracovní skupiny i malé společnosti. Zákazníci mohou s jeho pomocí centralizovat data z lokálních systémů do jediného zařízení a vyřešit tak problém s růstem úložné kapacity, vzdáleným přístupem, bezpečným zálohováním i snadnou obnovou poškozených dat bez odborných IT znalostí. ReadyNAS NVX zvládá souběžné sdílení složek v systémech Windows, UNIX / Linux i Mac a zároveň průběžně ukládá data serverových aplikací, typicky emailů, databází či virtualizovaných jednotek.

Zásluhou nového operačního systému ReadyNAS RAIDiator dokáže model NVX pracovat s Time Machine operačního systému Mac X Leopard. NETGEAR ReadyNAS NVX pokračuje v podpoře protokolu Apple Filing (AFP) umožňujícího pracovat se složkami OS Mac bez omezení nebo nutnosti převodů, i softwarové technologie Apple Bonjour pro automatické vyhledávání zařízení napříč LAN sítěmi. Uživatelé Mac OS mohou pomocí Time Machine propojit více systémů Mac do jediné oblasti a velmi jednoduše obnovovat případná poškozená data bez další odborné pomoci. Součástí přístroje je i displej zobrazující aktuální stavové informace.

„Podpora Time Machine v nové generaci přístrojů ReadyNAS NVX nabízí cenné rozšíření funkcionality všem nadšencům systému Mac i věrným zákazníkům firem NETGEAR a Apple,” řekl Drew Meyer, ředitel úložných síťových řešení společnosti NETGEAR. „Majitelé zařízení Mac tak nyní mohou pro archivaci i sdílení multimediálního obsahu naplno využívat výhody zcela kompatibilních síťových úložných zařízení NETGEAR.”

Stejně jako starší modely ReadyNAS obsahuje model NVX několikavrstevnou ochranu dat zahrnující prevenci chyb disku „drive fault tolerance“ (RAID), USB zálohování z externích zdrojů, online zálohování (snapshots) a bezpečnou offsite replikaci dat na jiné ReadyNAS systémy. Navíc mohou uživatelé využít ojedinělou službu ReadyNAS Vault, automatickou součást každého ReadyNAS zařízení, které přináší možnost automaticky archivovat data do internetového datacentra a obnovovat je kdykoli a odkudkoli prostřednictvím webového prohlížeče.

Na zařízení ReadyNAS NVX se vztahuje prodloužená pětiletá záruka a je již v prodeji prostřednictvím autorizovaných obchodních partnerů společnosti NETGEAR za doporučenou koncovou cenu, která se liší v závislosti na kapacitě úložného prostoru a začíná na 39 490 Kč vč. DPH v případě modelu s 2TB úložnou kapacitou. V ceně přístroje je rovněž 30denní trial verze webové zálohovací služby ReadyNAS Vault; měsíční cena služby začíná na 5,95 USD pro koncové uživatele a 19,95 USD pro firmy. Více informací je k dispozici na webu www.readynas.com.

Další článek: Maďarsko touží po open source Oracle po Sun

Témata článku: Snadná obnova, Malé úložiště, Síťová data, Rozšířená záruka, Pětiletá záruka, Domácí NAS, Tolerance, Předchozí model, Rozdílná velikost, Benefit, Leopard, Time, Bonjour, Koncová cena, Koncové zařízení, Malá skupina


Určitě si přečtěte

Zapomeňte na kometu, české nebe každý den křižují mnohem zajímavější kousky

Zapomeňte na kometu, české nebe každý den křižují mnohem zajímavější kousky

** České nebe každý den křižuje hromada exotických letounů ** Na populární mapě Flightradar24 je ale nenajdete ** Jsou to vojenské letouny USA, UK a NATO

Jakub Čížek | 37

Zahodil jsem Windows, přešel na Linux a nezbláznil se z toho

Zahodil jsem Windows, přešel na Linux a nezbláznil se z toho

** Měsíc jsem se nedotkl Windows a byl závislý jen na Linuxu ** Jaká byla pozitiva a negativa přechodu? ** Se kterými aplikacemi jsem (ne)zápasil a které bych doporučil?

Lukáš Václavík | 233

Podívejte se na Windows z roku 1990. Před 30 lety přišly Windows 3.0 a líbily se nám

Podívejte se na Windows z roku 1990. Před 30 lety přišly Windows 3.0 a líbily se nám

** 22. května 1990 uvedl Microsoft Windows 3.0 ** Systém z Microsoftu definitivně udělal lídra na desktopu ** Tehdejší Windows byly vlastně grafickou nadstavbou nad MS-DOS

Jakub Čížek | 75

WindowsFX: Nainstalujte to mamce a taťkovi. Ani nepoznají, že to je Linux

WindowsFX: Nainstalujte to mamce a taťkovi. Ani nepoznají, že to je Linux

** Po dvou měsících tu máme další linuxovou kopii ** Tentokrát jde o imitaci Desítek ** Sestavili ji brazilští geekové nad Ubuntu

Jakub Čížek | 135

Nejlepší aplikace na předpověď počasí: Kde nejlépe zjistit, co zrovna chcete vědět

Nejlepší aplikace na předpověď počasí: Kde nejlépe zjistit, co zrovna chcete vědět

Obecných aplikací na předpověď počasí je nespočet, jenže často skončí jen u základní informace o počasí a nenabídnou odpovědi na řadu praktických otázek. A tak jsme si položili právě několik takových otázek a hledali aplikace či meteoslužby, které nám nejlépe odpoví.

Karel Kilián | 4

Apple má šanci definitivně se uzamknout. macOS byl na jeho poměry až příliš otevřený

Apple má šanci definitivně se uzamknout. macOS byl na jeho poměry až příliš otevřený

** Apple, vývojáře i uživatele rozhodně nečekají dva roky prázdnin ** macOS se může uzavřít podobně jako iOS a iPadOS ** Přechod na Arm znamená stopku pro hackintoshe

Lukáš Václavík | 105


Aktuální číslo časopisu Computer

Megatest: nejlepší notebooky do 20 000 Kč

Test 8 levných IP kamer

Jak vybrat bezdrátová sluchátka

Testujeme Android 11