Netgear rozšiřuje řadu prémiových Wi-Fi routerů pro domácnosti a kanceláře

Netgear rozšiřuje řadu prémiových Wi-Fi routerů pro domácnosti a kanceláře

Společnost NETGEAR, Inc. (NASDAQGM: NTGR), celosvětový dodavatel technologicky pokročilých značkových síťových řešení pro domácí uživatele, firemní sítě a poskytovatele služeb, uvádí na trh bezdrátový gigabitový dvoupásmový Wireless-N750 router WNDR4300 Premium Edition. Kombinuje bohatou sadu funkcí s vysokou rychlostí dvoupásmové Wi-Fi sítě 750 Mb/s (300 Mb/s + 450 Mb/s), podporou privátního cloudu NETGEAR ReadySHARE Cloud, zálohováním Mac počítačů Apple Time Machine, bezdrátovým tiskem a snadnou instalací bez CD prostřednictvím rozhraní NETGEAR Genie. Model WNDR4300 představuje cenově efektivní router s českým a slovenským rozhraním včetně lokalizované nápovědy, umožňující vytvářet rychlejší, spolehlivější a snáze spravovatelnou síť v různorodém prostředí od menších bytů až po velké domy či kanceláře.

Router NETGEAR WNDR4300 spojuje nejlepší funkce dříve uvedených modelů WNDR3700, WNDR3800 a WNDR4000 a zjednodušuje tak výběr novým uživatelům. Mezi jeho stěžejní funkce patří:

 • ReadySHARE Cloud – možnost vytvořit z pevného nebo flash disku připojeného do USB portu privátní cloud pro bezpečný přístup, editaci či sdílení souborů v rámci domácí sítě či kdekoli v dosahu internetu.
 • ReadySHARE Printer – USB tiskárny a multifunkce připojené k routeru mohou být zpřístupněny z jakéhokoli počítače připojeného k domácí síti. Pro bezdrátový tisk tedy není nutné kupovat tiskárnu se zabudovaným Wi-Fi rozhraním.
 • Jednoduchá a rychlá instalace pro počítače i mobilní zařízení typu Apple iPad či dalších tabletů a smartphonů prostřednictvím utility NETGEAR Genie (bez nutnosti použití CD). Utilita Genie je dostupná zdarma a dokáže rovněž odhalit spoustu informací o domácí síti i okolních Wi-Fi sítích. Funguje s routery všech značek, pomůže zvýšit bezpečnost a dosáhnout nejlepšího pokrytí Wi-Fi sítě.
 • NETGEAR MyMedia – funkce pro rychlénalezení a přehrávání multimediálních souborů dostupných kdekoli v domácí síti.
 • Rodičovská kontrola Live Parental Controls – centralizovaná, flexibilní a spolehlivá cesta, jak mohou rodiče (nebo firemní administrátoři) určit, které webové stránky mají pro jejich děti (či zaměstnance) nevhodný obsah a nebudou se k nim moci připojit, případně v jakých hodinách se vůbec půjde připojit k internetu. Spolupracuje se všemi zařízeními v síti, včetně počítačů s Windows, Mac, chytrých telefonů nebo třeba tabletů.
 • Síť pro neautorizované (tzv. guest) uživatele – umožňuje návštěvníkům připojit se k vybraným počítačům, tiskárnám, úložištím nebo jiným zařízením domácí sítě bez přiděleného síťového hesla; majitel routeru má samozřejmě možnost nastavení úrovně omezení přístupu.
 • Certifikace DLNA – router podporuje standard DLNA zaručující bezproblémové streamování multimédií do DLNA kompatibilních televizorů, Blu-ray™ přehrávačů či herních konzol.
 • Automatická kvalita služby (QoS) – zaručuje nejlepší možné podmínky např. pro sledování videa na internetu díky upřednostnění odpovídajícího síťového provozu před jinými přenosy v rámci domácí sítě.
 • Rychlá Wi-Fi síť – dvoupásmová bezdrátová Wi-Fi síť nabízí souběžnou přenosovou rychlost dosahující až na hranici 750 Mb/s, rozdělenou na max. 300 Mb/s ve 2,4GHz, resp. 450 Mb/s v 5GHz frekvenčním pásmu.
 • Rychlé kabelové připojení – router obsahuje čtyři gigabitové ethernetové porty.
 • Automatické zabezpečení Wi-Fi sítě – router již ve výchozím továrním nastavení využívá zabezpečené bezdrátové přenosy, takže je domácí Wi-Fi síť chráněna od prvního okamžiku.
 • Maximální bezpečnost přenášených dat – router podporuje bezpečnostní protokoly WEP, WPA, WPA2 včetně PSK, rychlé nastavení zabezpečení Wi-Fi Protected Setup (WPS), nabízí SPI a NAT firewall a ochranu proti útokům DoS (Denial-of-service).

Privátní cloud pro každého uživatele

Stěžejní funkcí nového routeru WNDR4300 je možnost aktivně využívat výhod moderního cloudu. Prostřednictvím funkce ReadySHARE Cloud lze vytvořit z pevného nebo flash disku připojeného do USB portu routeru WNDR4300 privátní cloud pro bezpečný přístup, editaci či sdílení souborů v rámci domácí sítě či kdekoli v dosahu internetu. Není třeba zdlouhavě vybírat veřejné úložiště a nahrávat jednotlivé soubory, stejně tak odpadají obavy o nastavení soukromí nebo nenadálý výpadek dané veřejné služby. ReadySHARE Cloud pracuje v intuitivním režimu „drag and drop“ a umožňuje snadno určit, které soubory a složky na USB disku mohou být sdíleny; tyto sdílené soubory jsou poté dostupné z kteréhokoli počítače připojeného k internetu, stejně jako prostřednictvím stejnojmenné aplikace společnosti NETGEAR určené pro iPhone, iPad, iPod Touch a chytré telefony či tablety se systémem Android.

Klepněte pro větší obrázek

Do USB rozhraní routeru lze kromě externích USB disků připojit i tiskárnu či multifunkci (MFP) a díky funkci NETGEAR ReadySHARE Printer pohodlně bezdrátově tisknout z každého počítače připojeného v domácí síti. Navíc je podporována i funkce Apple AirPrint, takže bezdrátový tisk není zapovězen ani zařízením Apple iPad či iPhone.

Pro majitele počítačů Mac nabízí router WNDR4300 kompatibilitu s nástrojem Apple Time Machine, který umožňuje automatické bezdrátové zálohování jejich obsahu na připojený externí USB pevný disk. Simultánní dvoupásmový provoz v pásmech 2,4 GHz a 5,0 GHz zajistí spolehlivé souběžné stahování dat, streamování videa a hudby, hraní on-line her či třeba VoIP komunikaci v nejvyšší kvalitě.

Rychlá, výkonná i maximálně bezpečná síť

Integrovaný čtyřportový přepínač gigabitového ethernetu eliminuje omezenou neprůchodnost sítě při přenosu dat mezi 1000Mbit/s kabelovým připojením a bezdrátovým připojením 802.11n, častou u levnějších modelů směrovačů, takže všechny prováděné operace jsou rychlejší, efektivnější a uživatelé mohou sdílet velké soubory (typu např. HD videa) maximální možnou rychlostí. Připojení k internetu lze realizovat pomocí gigabitového WAN portu.

Router nabízí komplexní výbavu i v oblasti bezpečnosti přenášených dat; ve výčtu bezpečnostních protokolů nechybí WEP, WPA ani WPA2 včetně PSK. Zařízení podporuje funkci rychlého nastavení zabezpečení Wi-Fi Protected Setup (WPS), díky níž stačí pouhé stisknutí jediného tlačítka pro okamžité a automatické nastavení zabezpečeného bezdrátového připojení. Model WNDR4300 zabezpečí domácí síť i proti útokům z internetu – díky SPI a NAT firewallu a ochraně proti útokům DoS (Denial-of-service).

První kroky s routerem zvládne bez problému každý uživatel prostřednictvím NETGEAR Genie instalace bez CD, která automaticky provede veškeré potřebné konfigurační procesy – WNDR4300 tedy jednoduše stačí pouze zapojit a začít používat. Není třeba používat instalační CD, protože router může být konfigurován pomocí jednoduchého rozhraní přímo ve webovém prohlížeči na platformách PC, Mac, v chytrých telefonech, tabletech iPad a dalších zařízeních.

Rodiče nebo třeba IT administrátoři mohou využívat užitečnou funkci Live Parental Controls pro blokování zvoleného internetového obsahu či aplikací a získání přehledu o aktivitách dětí nebo zaměstnanců na internetu. Nechybí ani zajištění kvality služeb QoS či možnost vypnutí bezdrátové části zařízení i celého přístroje samostatným tlačítkem. Router je připraven i pro nové možnosti adresování díky podpoře IPv6.

Prémiový model WNDR4300 obsahuje výkonný 680MHz procesor společně se 128 MB flash paměti a 128 MB RAM.

„Router WNDR4300 Premium Edition nabízí domácím sítím nadprůměrnou porci funkcí za dostupnou cenu,“ řekl Aleš Mudruňka, regionální ředitel společnosti NETGEAR pro Českou republiku, Slovensko a Maďarsko. „Důraz na bezpečnostní funkce tohoto pokročilého routeru činí bezdrátové připojení ještě více spolehlivé, maximálně zjednodušuje sdílení souborů v cloudu a nabízí mnohem více – přitom lze router velmi snadno zprovoznit a spravovat prostřednictvím utility Genie.“

Cena a dostupnost

Router WNDR4300 je v prodeji v síti autorizovaných distributorů a obchodních partnerů společnosti NETGEAR za doporučenou cenu 3 200 Kč vč. DPH.

Témata článku: Wi-Fi, Apple iPod Touch, DLNA, Genius, Wi-Fi Router, Editace videa, Tiskárny k počítači, Nejlepší síť, Sdílený soubor, Okamžité vypnutí, Domácí síť, Celosvětové pokrytí, Dostupná síť, Wi-fi síť, Chytrý model, Dostupný soubor, Rychlý internet, Rychlé připojení, Rychlý port, USB Wi-fi, Chytrá funkce, Bezdrátový internet, Dostupné funkce, Nejlepší rychlost

Určitě si přečtěte

Jak se dostat do Windows, když neznáte heslo nebo nejste administrátor

Jak se dostat do Windows, když neznáte heslo nebo nejste administrátor

** S instalačním diskem Windows a znalostí pár příkazů odemknete téměř každý počítač s Windows. ** Poradíme i jak se tomu bránit

24.  7.  2017 | Tomáš Holčík | 38

Nový solární článek dokáže zachytit téměř veškerou energii světelného spektra ze Slunce

Nový solární článek dokáže zachytit téměř veškerou energii světelného spektra ze Slunce

** Vědci vytvořili nový typ solárního článku, který se pyšní neuvěřitelnou efektivitou ** Speciální trojrozměrná struktura dokáže zachytit téměř všechny vlnové délky světla ze Slunce ** Systém solárního článku využívá koncentrátorových čoček pro světlo

22.  7.  2017 | Karel Javůrek | 20

Prolomí tanec tří mrtvých hvězd teorii relativity?

Prolomí tanec tří mrtvých hvězd teorii relativity?

** Einsteinova obecná teorie relativity je jedním z hlavních pilířů dnešní fyziky ** To ale vědcům nebrání, aby se ji neustále nepokoušeli sesadit z trůnu ** Tentokrát k jejímu testování využili systém pulzaru PSR J0337+1715

26.  7.  2017 | Stanislav Mihulka

Konec kabelové změti na stole i za ním. Tyhle doplňky vám ji pomohou zkrotit

Konec kabelové změti na stole i za ním. Tyhle doplňky vám ji pomohou zkrotit

** Vybrali jsme doplňky pro organizaci kabelů či nabíječek ** Často používané kabely lze zavěsit na magnetický držák ** Pro opletení kabelů se bude hodit husí krk i textilní rukávy

25.  7.  2017 | Stanislav Janů | 23


Aktuální číslo časopisu Computer

Velký test NVMe a SATA SSD

Máte slabý signál
Wi-Fi? Poradíme!

Jak umělá inteligence opravuje fotky

Kupujete dron? Ty levné se nevyplatí