NETGEAR představuje novou kategorii konfigurovatelných přepínačů pro malé firmy

NETGEAR představuje novou kategorii konfigurovatelných přepínačů pro malé firmy

Společnost NETGEAR®, Inc. (NASDAQGM: NTGR), celosvětový dodavatel technologicky pokročilých a inovativních značkových síťových řešení, představila zcela novou kategorii přepínačů navržených specificky pro malé firmy s rostoucími síťovými potřebami. Nová skupina přepínačů ProSafeUnmanaged Plus přináší i uživatelům s menší technickou orientací zcela srozumitelnou formou řadu nových funkcí pro monitoring a konfiguraci sítí. Pomůže jim tak vybudovat malou firemní síť, v níž bude možné využívat stejné funkce, jako v případě sítí ve velkých podnicích.

Nová skupina přepínačů obsahuje tři modely. Dva jsou určeny pro nasazení v tradičních 100Mb/s sítích – 16-portový desktopový přepínač FS116E a 24-portový přepínač JFS524E pro montáž do stojanu, třetí model GS105E v desktopovém provedení pak pracuje s pěticí gigabitových portů. Za minimální příplatek oproti běžným neřiditelným přepínačům nabízí přepínač Unmanaged Plus monitoring sítě, testování kabelů, priorizování provozu a segmentaci sítě pro rychlejší odstraňování případných problémů, lepší zabezpečení i přiřazování zdrojů, díky čemuž je tak ve své kategorii zdaleka nejvýkonnějším přepínačem pro malé firmy. Navíc všechny tři novinky obsahují rovněž funkci Green Ethernet – výrazně snižují množství energie potřebné pro jejich provoz, čímž šetří peníze uživatelů i životní prostředí.

„Malé firmy vyžadují zejména jednoduché používání a vysokou spolehlivost svých sítí, aby mohly bez problémů pracovat s dalšími síťovými prvky a aplikacemi, jako např. VoIP, emailovými klienty, sdílenými kalendáři či firemním intranetem,“ řekl Aleš Mudruňka, regionální ředitel společnosti NETGEAR pro Českou republiku, Slovensko a Maďarsko. „Naše nové přepínače tento trend stoprocentně podporují i naplňují. Přepínače Unmanaged Plus jakožto jednoduchý upgrade za tradiční neřízené přepínače nabízejí zákazníkům ze sektoru malých firem cenné síťové funkce jako např. zvýšené zabezpečení, rychlejší a snazší odstraňování problémů, priorizování provozu, segmentaci či monitoring sítě a to za velmi přijatelnou cenu.“

Podnikové funkce i pro malé firmy

Přepínače řady Unmanaged Plus umožňují využívat podnikové funkce pomocí konfiguračních nástrojů se snadným používáním. Díky grafickým nástrojům lze nyní spravovat i provoz sítě, což bylo v této kategorii přepínačů doposud nevídané. Funkce pro zajištění kvality služeb (Quality of Service) dává uživatelům možnost přiřazovat priority provozu na základě fyzicky propojených portů nebo priorizovat provoz podle typu dat, tedy např. streaming multimédií, či přenos videa a hlasu při VoIP. Díky podpoře VLAN pro síťovou segmentaci a zabezpečení mohou uživatelé zřizovat síťové skupiny, aby zvýšili celkové zabezpečení a efektivnější využívání síťových zdrojů. Trojice přepínačů řady Unmanaged Plus dále nabízí funkci pro testování kabelů, která dokáže vyřešit řadu problémů s konektivitou; samostatný nástroj pro diagnostiku sítě s funkcí testování kabelů stojí obvykle tisíce až desetitisíce korun, nové přepínače mají ovšem kabelovou diagnostiku zahrnutu už přímo v ceně.

Novinky byly navrženy tak, aby se daly především snadno používat. Jejich nasazení do ostrého provozu tedy probíhá naprosto intuitivně metodou plug-and-play, kdy nejsou třeba jakákoli nastavení, nebo je lze rychle nakonfigurovat pomocí jednoduché utility na PC. Přepínače neobsahují větrák, díky čemuž je jejich provoz velmi tichý a nic nebrání jejich umístění ani na otevřených pracovních plochách. Modely GS105E a FS116E se dodávají v kompaktním odolném kovovém pouzdře, vhodném i pro umístění na pracovním stole, zatímco JFS524E je předurčen typicky pro montáž do standardních 19" stojanů.

Ochrana životního prostředí

Podobně jako současná řada ekologických přepínačů společnosti NETGEAR, která obsahuje mimo jiné rovněž inteligentní přepínače GS716T a GS724T, mají nové přepínače řady Unmanaged Plus až o 70 procent nižší spotřebu energie, než jejich neřízené ekvivalenty. Modely FS116E a JFS524E jsou zároveň prvními 100Mb/s přepínači, které podporují dvě nové technologie pro snižování energetické spotřeby:

oAuto Power-down – tento mód snižuje spotřebu energie v čipech řídících jednotlivé ethernetové porty, kdykoli měděným vodičem neprochází signál. Kdykoli však dojde k detekci datového signálu, dokážou se okamžitě „vrátit“ do běžného – plného – provozu.

oAuto Cable Length Detection – díky této funkci mohou přepínače odebírat menší množství energie, nacházejí-li se připojená zařízení ve vzdálenost menší než deset metrů od přepínačů.

Podobně jako většina zařízení NETGEAR pro domácnosti a SMB firmy jsou i nové přepínače distribuovány v obalech vyrobených přinejmenším z 80% recyklovaného materiálu.

Cena a dostupnost

Přepínače NETGEAR ProSafe Unmanaged Plus (FS116E, JFS524E a GS105E) nabízejí malým firmám výkonný nástroj k maximální kontrole a funkcionalitě jejich sítí. Všechny tři přepínače řady Unmanaged Plus jsou na českém trhu již oficiálně v prodeji prostřednictvím autorizovaných distributorů, resellerů a obchodních partnerů společnosti NETGEAR za doporučenou koncovou cenu 1 690 Kč vč. DPH (GS105E), 2 190 Kč vč. DPH (FS116E) a 2 690 Kč vč. DPH (JFS524E). Všechny výrobky řady ProSafe nabízejí doživotní záruku společnosti NETGEAR.

Další článek: Definitivně: Internet Explorer nebude ve Windows

Témata článku: Síťové kabely, Síťový provoz, Tichý provoz, Síťový nástroj, Malá skupina, Monitoring, Nová řada, Nová funkce, Cable, Podnikové nasazení, Jednoduchý nástroj, Malá spolehlivost, Datový vodič, 6 Plus, Nové auto, Montáž, Tradiční nástroj, Pracovní stůl, Plus


Určitě si přečtěte

Hesla jsou zlo. Hackeři napáchali tolik škody právě proto, že vůbec existují

Hesla jsou zlo. Hackeři napáchali tolik škody právě proto, že vůbec existují

** Nikdo si je nepamatuje ** Žádné není zcela bezpečné ** Nejlepší by bylo je prostě zrušit

Jakub Čížek | 59

Kdyby měli železničáři tento superpočítač za 99 dolarů, nepotřebovali by lasery

Kdyby měli železničáři tento superpočítač za 99 dolarů, nepotřebovali by lasery

** Nejmodernější český železniční tunel je prošpikovaný technologiemi ** Za tři tisíce koupíte počítač, který je překoná ** Seznamte se s Nvidia Jetson Nano

Jakub Čížek | 50

Už desítky let se pokoušíme odposlouchávat mozek. Rusům se podařil kousek, ze kterého vám spadne brada

Už desítky let se pokoušíme odposlouchávat mozek. Rusům se podařil kousek, ze kterého vám spadne brada

** K odposlechu mozků používáme EEG ** To má ale žalostné informační rozlišení ** Rusům pomohla počítačová neuronová síť

Jakub Čížek | 28

Windows 10 podle našich čtenářů: Poslali jste nám skoro 300 nápadů, jak je vylepšit

Windows 10 podle našich čtenářů: Poslali jste nám skoro 300 nápadů, jak je vylepšit

** Microsoft aktualizuje Windows 10 dvakrát ročně ** Jenže praktických novinek už není tolik jako dříve ** Poslali jste nám skoro 300 tipů, co by se měly Desítky ještě naučit

Jakub Čížek | 139

Biblická potopa Česka: Jak bychom dopadli, kdyby nás zatopil oceán

Biblická potopa Česka: Jak bychom dopadli, kdyby nás zatopil oceán

** Představte si biblickou potopu ** Nejprve zaniknou Děčín a Břeclav, pak i Brno a Praha ** Hlavním městem se stane Jihlava a zbytky Čechů přežijí na Kvildě

Jakub Čížek | 92


Aktuální číslo časopisu Computer

Megatest 20 procesorů

Srovnání 15 True Wireless sluchátek

Vyplatí se tisknout fotografie doma?

Vybíráme nejlepší základní desky