NETGEAR představuje nejlevnější Wi-Fi router JNR1010

NETGEAR představuje nejlevnější Wi-Fi router JNR1010

Společnost NETGEAR, Inc. (NASDAQGM: NTGR), celosvětový dodavatel technologicky pokročilých značkových síťových řešení pro domácí uživatele, firemní sítě a poskytovatele služeb, dnes oficiálně uvedla na český a slovenský trh Wi-Fi router JNR1010 s externí 5dBi anténou, vysokou úrovní zabezpečení, výrazně sníženou spotřebou energie a jednoduchým použitím včetně instalace bez CD.

Mezi stěžejní funkce routeru NETGEAR JNR1010 patří:

·Výborné pokrytí s externí 5dBi anténou.

·Integrovaný 10/100Mbit/s přepínač se čtyřmi LAN porty.

·České a slovenské grafické uživatelské rozhraní.

·Jednoduchá a rychlá instalace pro počítače i mobilní zařízení typu Apple iPad či dalších tabletů a smartphonů prostřednictvím utility NETGEAR Genie (bez nutnosti použití CD). Utilita Genie zároveň zajistí snadnou správu, monitoring a opravy nastavení celé sítě.

·„Rodičovská kontrola“ Live Parental Controls (LPC) pro blokování nevhodných stránek podle časového plánu či dalších parametrů. Lze také blokovat celé služby, nastavit upozorňování e-mailem či aktivovat zasílání logů.

·Softwarové WPS tlačítko pro snadné a bezpečné připojení jiných Wi-Fi zařízení – pro připojení jiných zařízení Wi-Fi stačí jediné jeho stisknutí, není nutné zadávat a pamatovat si složitá hesla.

·Tlačítko pro vypínání celého přístroje.

·Softwarové tlačítko pro vyhrazení šířky pásma zvolenému počítači.

·Podpora Wireless Distribution System (WDS) – funkce repeateru.

·Pokročilý QoS.

·Dvojitý firewall (SPI a NAT).

·Minimální spotřeba včetně automatického řízení spotřeby elektrické energie v závislosti na délce kabelu a vzdálenosti Wi-Fi klienta.

·Ochrana proti DoS útokům.

·Pokročilé Wi-Fi zabezpečení WEP, WPA/WPA2.

·Měření objemu stažených dat.

·Guest networks – vícenásobné sítě pro návštěvníky.

·Podpora IPv6 Pass-Through.

Klepněte pro větší obrázek

Bezdrátový router NETGEAR JNR1010 je univerzální zařízení s výborným výkonem i dosahem, určené pro široké potřeby domácích uživatelů. Díky kompatibilitě s Wireless-N150 standardem poskytuje rychlost až 150 Mbit/s pro zajištění spolehlivého souběžného stahování dat, streamování videa a hudby, hraní on-line her či třeba VoIP komunikaci. Router dokáže výrazně potlačit ztráty při přenosu dat na větší vzdálenosti a přes překážky. V případě potřeby mohou uživatelé snadno upřednostnit provoz konkrétního počítače a zajistit mu optimální „porci“ síťového výkonu; tuto funkci lze aktivovat v administraci routeru.

Bohatá výbava za skvělou cenu

Router nabízí ucelenou výbavu, která uspokojí i náročnější uživatele. Základem je bezpečnost přenášených dat: ve výčtu bezpečnostních protokolů nechybí kromě obligátního WEP ani mnohem modernější a bezpečnější WPA i WPA2 včetně PSK. Zařízení podporuje funkci rychlého nastavení zabezpečení Wi-Fi Protected Setup (WPS), díky níž stačí pouhé stisknutí jediného softwarového tlačítka pro okamžité a automatické nastavení zabezpečeného bezdrátového připojení. Tento způsob je mnohem rychlejší oproti ručnímu nastavení zabezpečení, a také mnohem pohodlnější, protože si nemusíte pamatovat žádné heslo. Model JNR1010 ochrání domácí síť i proti útokům z internetu – díky SPI a NAT firewallu a ochraně proti útokům DoS (Denial-of-service).

První kroky s routerem zvládne bez problému každý uživatel prostřednictvím NETGEAR Genie instalace bez CD, která automaticky provede veškeré potřebné konfigurační procesy – JNR1010 tedy jednoduše stačí pouze zapojit a začít používat. Utilita Genie zároveň zajistí snadnou správu, monitoring a opravy nastavení celé sítě a je samozřejmě lokalizována do češtiny i slovenštiny. Rodiče nebo třeba IT administrátoři mohou využívat užitečnou funkci Live Parental Controls pro blokování zvoleného internetového obsahu či aplikací a získání přehledu o aktivitách dětí nebo zaměstnanců na internetu. Nechybí ani zajištění kvality služeb QoS na bázi WMM či možnost vypnutí celého přístroje samostatným tlačítkem.

Integrovaný přepínač nabízí možnost připojení až čtyř různých zařízení prostřednictvím ethernetového kabelu. Inteligentní funkce routeru navíc automaticky přizpůsobují spotřebu elektrické energie v závislosti na délce kabelu – stejně jako podle vzdálenosti Wi-Fi klienta. Nechybí ani tzv. Guest networks, tedy vícenásobné sítě pro návštěvníky, jejichž prostřednictvím se mohou návštěvy připojit k internetu, aniž by měly přístup k dalším zařízením či souborům umístěným v domácí síti.

Cena a dostupnost

Wi-Fi router NETGEAR JNR1010 je v prodeji v sítí všech obchodních partnerů společnosti NETGEAR za doporučenou koncovou cenu 590 Kč s DPH.

Další článek: Lenovo míří k softwaru a cloudu, kupuje firmu Stoneware

Témata článku: Wi-Fi, Monitoring, Okamžité vypnutí, Wi-Fi Router, Jediný kabel, Jediná síť, Vzdálenost, Rychlé připojení, Jednoduchá oprava, Složité heslo, Pass, Celosvětové pokrytí, Pokročilý uživatel, Celá síť, Genius, Domácí síť, Domácí použití, Wi-fi síť, Elektrická síť, Síťové kabely, Bohatý výčet, Pokročilá funkce, Apple tablety na Mall.cz


Určitě si přečtěte

Už desítky let se pokoušíme odposlouchávat mozek. Rusům se podařil kousek, ze kterého vám spadne brada

Už desítky let se pokoušíme odposlouchávat mozek. Rusům se podařil kousek, ze kterého vám spadne brada

** K odposlechu mozků používáme EEG ** To má ale žalostné informační rozlišení ** Rusům pomohla počítačová neuronová síť

Jakub Čížek | 29

Nejlepší příslušenství k počítači. Tipy na osvědčené klávesnice, tiskárny, routery…

Nejlepší příslušenství k počítači. Tipy na osvědčené klávesnice, tiskárny, routery…

** Tipy na klávesnice, myši, routery, tiskárny, sluchátka a další věci k počítačům ** Poradíme, s jakými produkty neuděláte chybu ** Vybíráme jak příslušenství na běžnou práci, tak na hraní her

David Polesný | 22Aktuální číslo časopisu Computer

Test 9 bezdrátových reproduktorů

Jak ovládnout Instagram

Test levných 27" herních monitorů

Jak se zbavit nepotřebných věcí na internetu