NETGEAR představuje levný univerzální router JNR3210

NETGEAR představuje levný univerzální router JNR3210

Společnost NETGEAR, Inc. (NASDAQGM: NTGR), celosvětový dodavatel technologicky pokročilých značkových síťových řešení pro domácí uživatele, firemní sítě a poskytovatele služeb, dnes oficiálně uvedl na český a slovenský trh nový výkonný gigabitový router JNR3210 s dvěma odnímatelnými 2dBi anténami, procesorem 620 MHz, pamětí 8/128 MB, USB portem pro sdílení datových médií, tiskáren či multifunkcí a hudby, a bohatou funkční výbavou. Hardwarová platforma routeru přináší vynikající výkon, odezvu a paměť i pro budoucí rozšíření funkcí.

Mezi největší přednosti routeru NETGEAR JNR3210 patří:

·Dvě odnímatelné 2dBi antény.

·Gigabitová LAN se čtyřmi porty.

·USB rozhraní pro připojení tiskárny nebo multifunkce (ReadySHARE Printer), externího datového úložiště (ReadySHARE Storage), nebo reproduktoru (ReadySHARE Music) pro centralizované přehrávání hudby odkudkoli v dosahu domácí sítě.

·České a slovenské uživatelské rozhraní.

·Jednoduchá a rychlá instalace pro počítače i mobilní zařízení typu Apple iPad či dalších tabletů a smartphonů prostřednictvím utility NETGEAR Genie (bez nutnosti použití CD). Utilita Genie zároveň zajistí snadnou správu celé sítě.

·„Rodičovská kontrola“ Live Parental Controls (LPC).

·Funkce opakovače (repeateru).

·NETGEAR Fast Lane – mikrotlačítko pro vyhrazení šířky pásma zvolenému počítači.

·Mikrotlačítka pro vypínání Wi-Fi sítě i celého přístroje.

·Tlačítko WPS pro rychlé a bezpečné připojení jiných Wi-Fi zařízení.

·Pokročilý QoS.

·Měření objemu stažených dat.

·NETGEAR Downloader – stahování souborů z internetu bez použití PC (BitTorent funkce, HTTP, FTP).

·Guest network (síť pro návštěvníky).

Bezdrátový router NETGEAR JNR3210 je vysoce univerzální zařízení s výborným výkonem i dosahem, které uspokojí náročné uživatele v kancelářích i domácnostech. Díky kompatibilitě s Wireless-N300 standardem poskytuje rychlost až 300 Mbit/s pro zajištění spolehlivého souběžného stahování dat, streamování videa a hudby, hraní on-line her či třeba VoIP komunikaci. Router dokáže výrazně potlačit ztráty při přenosu dat na velké vzdálenosti a přes překážky a navíc lze rovněž snadno prodloužit dosah bezdrátové sítě – obě antény jsou totiž odnímatelné, takže je stačí nahradit výkonnějšími modely.

Díky funkci NETGEAR Fast Lane mohou uživatelé v případě potřeby snadno upřednostnit provoz konkrétního počítače a zajistit mu optimální „porci“ síťového výkonu; tuto funkci lze aktivovat jak v administraci routeru, tak i vůbec poprvé samostatným tlačítkem přímo na těle routeru.

Klepněte pro větší obrázek

Bohaté možnosti využití USB portu

Model JNR3210 je vybaven i USB portem, jehož prostřednictvím lze připojit externí USB datová úložiště k síti a pohodlně sdílet data mezi všemi uživateli sítě, případně zapojit do USB rozhraní tiskárnu či multifunkci (MFP) a pohodlně bezdrátově tisknout. Uživatelé mají možnost připojit do USB rozhraní routeru dokonce i USB reproduktory a přehrávat jejich prostřednictvím oblíbené písničky z jakéhokoli zařízení připojeného v síti.

Zejména pro příznivce stahování souborů z internetu je určena skupina funkcí NETGEAR Downloader. Jejich prostřednictvím lze stahovat soubory z internetu bez použití PC; podporovány jsou kanály BitTorrent, HTTP i FTP. Výhodou tohoto systému je především mnohem nižší spotřeba energie routeru oproti tradičnímu počítači a podpora až 3MB/s stahování dat – tato rychlost představuje nejvyšší hodnotu ve své třídě.

Integrovaný čtyřportový přepínač gigabitového ethernetu eliminuje omezenou neprůchodnost sítě při přenosu dat mezi 100Mbit/s kabelovým připojením a bezdrátovým připojením 802.11n, častou u standardních směrovačů, takže všechny prováděné operace jsou rychlejší, efektivnější a uživatelé mohou sdílet velké soubory (typu např. HD videa) maximální možnou rychlostí. Připojení k internetu lze realizovat pomocí gigabitového WAN portu.

Router nabízí ucelenou výbavu i pro bezpečnost přenášených dat. Ve výčtu bezpečnostních protokolů nechybí kromě obligátního WEP ani mnohem modernější a bezpečnější WPA i WPA2 včetně PSK. Zařízení podporuje funkci rychlého nastavení zabezpečení Wi-Fi Protected Setup (WPS), díky níž stačí pouhé stisknutí jediného tlačítka pro okamžité a automatické nastavení zabezpečeného bezdrátového připojení. Tento způsob je mnohem rychlejší oproti ručnímu nastavení zabezpečení, a také mnohem pohodlnější, protože si nemusíte pamatovat žádné heslo. S modelem JNR3210 je domácí síť chráněna i proti útokům z internetu – díky SPI a NAT firewallu a ochraně proti útokům DoS (Denial-of-service).

První kroky s routerem zvládne bez problému každý uživatel prostřednictvím NETGEAR Genie instalace bez CD, která automaticky provede veškeré potřebné konfigurační procesy – JNR3210 tedy jednoduše stačí pouze zapojit a začít používat. Rodiče nebo třeba IT administrátoři mohou využívat užitečnou funkci Live Parental Controls pro blokování zvoleného internetového obsahu či aplikací a získání přehledu o aktivitách dětí nebo zaměstnanců na internetu. Nechybí ani zajištění kvality služeb QoS na bázi WMM či možnost vypnutí bezdrátové části zařízení i celého přístroje samostatným tlačítkem.

„Síťová zařízení NETGEAR představují naprostou technologickou špičku současnosti,“ řekl Aleš Mudruňka, regionální ředitel společnosti NETGEAR pro Českou Republiku, Slovensko a Maďarsko. „Naše novinka JNR3210 je určena velmi širokému spektru uživatelů, kteří očekávají nejen výkonný přístroj, ale také maximální cenovou dostupnost, které je běžně obvyklá pouze pro neznačkové přístroje z asijské produkce.“

Kromě modelu JNR3210 s odnímatelnými anténami mají zákazníci nově k dispozici rovněž Wi-Fi router NETGEAR JNR3000, který se liší pouze integrovanými anténami a neobsahuje USB rozhraní.

Cena a dostupnost

Gigabitový Wi-Fi router NETGEAR JNR3210 je již v prodeji v sítí všech obchodních partnerů společnosti NETGEAR, stejně jako model JNR3000. Doporučená koncová cena je stanovena na 1 600 Kč s DPH v případě routeru JNR3210, resp. 1 250 Kč s DPH v případě modelu JNR3000.

Další článek: Intel bude mít při uvedení Windows 8 svůj čip ve 20 tabletech

Témata článku: Rychlé úložiště, Maximální vzdálenost, Bittorent, Pokročilá funkce, Video Downloader, Dosah, Rychlé připojení, Downloader, Wi-Fi Router, Tiskárny k počítači, Genius, Bezdrátový internet, Domácí použití, Domácí síť, Rychlý internet, Rychlý port, USB Wi-fi, Bohatý výčet, Wi-fi síť, Okamžité vypnutí, Pokročilý uživatel, Připojení tiskárny k pc, Apple tablety na Mall.cz


Určitě si přečtěte

20 tipů a triků pro Gmail: Užitečné maličkosti, které zefektivní práci s e-maily

20 tipů a triků pro Gmail: Užitečné maličkosti, které zefektivní práci s e-maily

** V Gmailu je řada užitečných funkcí, které možná všechny neznáte ** Odeslání mailu můžete například pozdržet či naplánovat na později ** Nad Gmailem můžete mít s několika triky daleko lepší kontrolu

Karel Kilián | 25

Bývalý zaměstnanec Nokie vysvětluje, proč telefony s Windows Phone neuspěly

Bývalý zaměstnanec Nokie vysvětluje, proč telefony s Windows Phone neuspěly

** Za neúspěchem Microsoftu v mobilech stojí i Windows 8 ** Microsoft pozdě naskočil do rozjetého vlaku ** Uživatelé neměli zásadní důvody, proč přejít

Karel Kilián | 138

Jak funguje kontroverzní program, který ženám krade plavky. Mají se čeho bát?

Jak funguje kontroverzní program, který ženám krade plavky. Mají se čeho bát?

** Strojové učení ještě nepřitáhlo takový zájem jako na začátku prázdnin ** Ne, umělá inteligence nenašla lék na rakovinu ** Naučila se svlékat ženy nejen z plavek

Jakub Čížek | 35

Že by konečně revoluce? Nové chytré hodinky od Garminu mají průhledný solární panel

Že by konečně revoluce? Nové chytré hodinky od Garminu mají průhledný solární panel

** Chytré hodinky mají relativně malou výdrž ** Sportovní fénixy od Garminu jsou na tom ale lépe ** Poslední verze nabízí dokonce transparentní solární panel

Jakub Čížek | 56

Google Coral: Raspberry Pi s čipem, který zpracuje 4 biliony operací za sekundu

Google Coral: Raspberry Pi s čipem, který zpracuje 4 biliony operací za sekundu

** Je to velké jako Raspberry Pi ** Ale je to až o několik řádů rychlejší ** Dorazil nám exotický Google Coral s akcelerátorem Edge TPU

Jakub Čížek | 18


Aktuální číslo časopisu Computer

Megatest 20 procesorů

Srovnání 15 True Wireless sluchátek

Vyplatí se tisknout fotografie doma?

Vybíráme nejlepší základní desky