NETGEAR představil první plně bezdrátovou bezpečnostní kameru

NETGEAR představil první plně bezdrátovou bezpečnostní kameru

Společnost NETGEAR, Inc. (NASDAQGM: NTGR), globální dodavatel inovativních síťových produktů pro koncové uživatele, firmy a poskytovatele služeb, představila průlomový produkt z oblasti bezpečnostních kamer pro domácnosti: Arlo Smart Home Security Camera (www.Arlo.com).

Arlo je první a jedinou 100% bezdrátovou Wi-Fi bezpečnostní kamerou s vynikající kvalitou obrazu ve vysokém rozlišení. Díky outdoorové kameře Arlo mohou uživatelé sledovat své domovy ze všech možných úhlů, zvenčí i zevnitř, a díky výkonným čidlům pro noční vidění nepřetržitě během celého dne. Kombinace snadné instalace, provozu na baterie, plně bezdrátového režimu a konstrukce odolné proti povětrnostním vlivům poskytuje uživatelům naprostou volnost při rozhodování o umístění kamery, bez obav o dostupnost elektrické zásuvky nebo ukrývání nepohodlných napájecích kabelů. Kamera Arlo má velmi kompaktní rozměry, menší než běžná mýdlová kostka, a zabírá tak naprosto minimální prostor; díky tomu ji lze snadno a diskrétně umístit, kamkoli bude třeba – do dětského pokoje, na kmen stromu před domem nebo třeba na plot na dvorku.

Klepněte pro větší obrázek

Kamera Arlo dokáže posílat konfigurovatelné notifikace v reálném čase, což uživatelům dává jistotu, že jejich domovy, děti, domácí zvířata, auta, rekreační objekty, kanceláře či jakákoli jiná důležitá místa jsou spolehlivě monitorována. Notifikace jsou doručovány formou e-mailu nebo zpráv z doprovodné aplikace pro smartphony nebo tablety s nejlepším cloudovým přístupem ve své třídě. Intuitivní a zdarma dostupná aplikace Arlo umožňuje sledovat živě streamovaná či již natočená videa, stejně jako záznamy okolí kamery pořízené při zaznamenání pohybu. Senzory pro snímání pohybu lze příp. vypnout; pro natáčení videa není vyžadována jejich trvalá aktivace, pokud např. kamery fungují jen přes den nebo v dobrých světelných podmínkách. Arlo odesílá upozornění na nastavené typy událostí okamžitě, jakmile k nim dojde; navíc lze v jednom okamžiku využívat až čtyři souběžné datové proudy, takže obraz z kamer mohou uživatelé sledovat současně z počítače, notebooku i mobilních zařízení. Kamery Arlo pohlídají, zda děti přišly bezpečně domů, pošta byla doručena podle plánu, garážová vrata nezůstala otevřená, nebo třeba odhalí, co (nebo kdo) v noci prohrabuje popelnice před domem.

Kamery Arlo budou distribuovány v prodejním balení VMS3230, které zahrnuje:

 • Dvě venkovní HD kamery vybavené pohybovými čidly a nočním viděním.
 • Inteligentní domácí základnovou stanici, která dokáže komunikovat i kamerami Arlo i s jinými připojenými zařízeními.
 • Čtyři magnetické úchyty – dva pro připevnění kamer na konkrétních místech, a dva držáky pro snadné přenášení kamer po domácnosti.
 • 200 MB volného prostoru pro ukládání videa ve cloudovém úložišti.
 • Bezplatnou aplikaci pro zobrazení či správu kamery a videa z iOS či Android smartphonů a tabletů.
 • Přístup prostřednictvím webových prohlížečů na počítačích se systémy Windows a Mac.

„Raketový růst a brzké přijetí Internetu věcí (Internet of Things, IoT) zvedá vlnu zájmu spotřebitelů o inteligentní zařízení, která dokážou pomoci sledovat jejich majetek a blízké osoby,“ řekl Pat Collins, viceprezident divize inteligentních domácích produktů NETGEAR. „Většina spotřebitelů ovšem nepotřebuje drahé zabezpečovací systémy s nejvýkonnějším provozem, 24/7 dohledem a dojezdovými kontrolami, lidé navíc chtějí umístit kamery do míst, kde bývá často problém s dostupností elektrických zásuvek. Arlo je jediná kamera, která nabízí bezpečné sledování obrazu v HD a naprostou nezávislost na elektrické síti – díky vestavěné baterii ji lze umístit kamkoli v okruhu přibližně 45 metrů od základnové stanice. Pro její inicializaci pak stačí jediné stisknutí tlačítka, takže celé nastavení už nemůže být jednodušší.“

Kamery Arlo nabízejí řadu užitečných funkcí a technologií, které umožňují bezproblémovou dálkovou kontrolu ve dne i v noci, v interiéru i exteriéru, jako například:

 • Patentované 100% bezkabelové provedení pro snadné umístění či pohodlné přenášení.
 • Velké HD detaily (rozlišení 720p) a široké 130° zorné pole.
 • Noční vidění pro vynikající obraz i ve tmě.
 • Robustní dvojité pouzdro odolné proti povětrnostním vlivům – pro maximální ochranu před sluncem, větrem, deštěm, sněhem nebo zvědavými domácími zvířaty a dětmi.
 • Pohybová čidla generující přizpůsobitelné výstrahy, které mohou být odesílány formou e-mailů nebo zpráv doprovodné aplikace – v reálném čase.
 • Snadné a rychlé umístění na požadované místo díky magnetickým úchytům.
 • Kompaktní provedení umožňující nenápadné umístění kdekoli v interiéru či exteriéru.
 • Velmi nízká spotřeba energie a dlouhá životnost vestavěné baterie – až 6 měsíců.*
 • Bezpečné ukládání dat do cloudového úložiště a až čtyři souběžné streamy z jedné kamery pro zobrazení v mobilních i desktopových prohlížečích.
 • Zdarma dostupná aplikace pro iOS / Android smartphony, tablety a čtečky Kindle, v nichž lze sledovat živě streamovaná či již natočené videa.

Kamery Arlo jsou navrženy tak, aby umožnily nejen spolehlivou komunikaci mezi sebou navzájem, ale dokonce i mezi dalšími připojenými zařízeními. NETGEAR spolupracuje s inovativními výrobci IoT zařízení na dalším rozvoji možností využití Arlo kamer – za tímto účelem vytvořil partnerství např. se společností LiFX (LiFX.co), dodavatelem unikátních LED žárovek ovladatelných ze smartphonů a tabletů prostřednictvím sítě Wi-Fi. Integrace LiFX žárovek přinese uživatelům takřka neomezené možnosti manipulace s domácím osvětlením. Další informace o tomto partnerství budou oznámeny na začátku roku 2015.

Cena a dostupnost

Prodejní balení NETGEAR Arlo Smart Home Security Kit se dvěma kamerami (VMS3230) vstoupí do prodeje v lednu 2015 za doporučenou koncovou cenu 349,99 USD. Další samostatné „add-on“ kamery (VMC3030) jako rozšíření kitu NETGEAR VMS3230 bude možné dokoupit za doporučenou koncovou cenu 169,99 USD.

Další článek: Finální verze Oculus Rift vyjde už za „několik“ měsíců

Témata článku: Smart Home, Blízké partnerství, Bezpečnostní kamera, Rekreační oblast, Brzké rozšíření, Žárovka, Vestavěná kamera, Světelná vlna, Plot, Notifikace, Pohybová energie, Outdoorová kamera, Drahé úložiště, Tablety na Mall.cz


Určitě si přečtěte

Vyzkoušeli jsme eObčanku a přihlásili se s ní na weby úřadů. Vážně to funguje!

Vyzkoušeli jsme eObčanku a přihlásili se s ní na weby úřadů. Vážně to funguje!

** Máme eObčanku, máme čtečku, vyzkoušeli jsme přihlášení na weby úřadů. ** Objevily se drobné problémy, podařilo se nám je vyřešit. ** Používání eObčanky pro online identifikaci je velmi pohodlné.

Marek Lutonský | 38

Při tragické nehodě Tesly Model 3 byl zapnutý autopilot. Neudělal nic, ukázalo vyšetřování

Při tragické nehodě Tesly Model 3 byl zapnutý autopilot. Neudělal nic, ukázalo vyšetřování

** V březnu došlo k tragické nehodě Tesly Model 3 ** NTSB vydala předběžnou vyšetřovací zprávu ** V okamžiku havárie jel vůz v režimu Autopilota

Karel Kilián | 120Aktuální číslo časopisu Computer

Velký test Wi-Fi mesh

Nejlepší hodinky pro všechny aktivity

Důležité aplikace na cesty

Jak streamovat video na Twitch