NETGEAR představil nové produkty a technologie pro inteligentní sítě

NETGEAR představil nové produkty a technologie pro inteligentní sítě

Společnost NETGEAR, Inc. (NASDAQGM: NTGR), celosvětový dodavatel technologicky pokročilých značkových síťových řešení pro domácí uživatele, firemní sítě a poskytovatele služeb, představila novinky pro budování inteligentních sítí. Nové produkty byly uvedeny u příležitosti tiskové konference konané při zahájení mezinárodního veletrhu spotřební elektroniky Consumer Electronics Show (CES) 2013 v Las Vegas. Společnost NETGEAR ukázala nové Wi-Fi, síťové a multimediální produkty, které potvrzují její pozici lídra v oblasti technologií, vylepšujících možnosti síťové infrastruktury a zvyšujících uživatelský komfort.

NETGEAR se na veletrhu CES rovněž stala dvojnásobným držitelem ocenění v kategoriích nejprestižnější soutěže 2013 CES Innovations Design and Engineering Awards díky kameře VueZone®Add-On Night Vision Camera (VZCN2060) a multimediálnímu přehrávači NeoTV® MAX Streaming Player (NTV300SL).

„Společnost NETGEAR se od svého vzniku snaží pomáhat uživatelům zjednodušit a zkvalitnit práci se sítěmi. Díky novým mobilním zařízením, která podporují spolupráci s cloudovým prostředím, lze nyní rozšířit možnosti sítě ze základních funkcí po velmi pokročilé,“ řekl Patrick Lo, generální ředitel společnosti NETGEAR. „Letos představujeme v rámci veletrhu CES nejpokročilejší funkce pro transparentní připojení a správu domácí sítě, spolu se širokým spektrem mobilních zařízení a aplikací nabízejících sledování, správu a nastavení sítě. Vynikají maximálním výkonem, snadnou použitelností i spolehlivostí, které od společnosti NETGEAR zákazníci očekávají. Pomáháme uživatelům připojit TV k internetu, rozšířit pokrytí sítě či odkudkoli prostřednictvím cloudu sledovat, co se děje v domácnosti. Naším cílem je nabídnout uživatelům možnost vybudovat z jejich domácnosti nejchytřejší byty či domy v jejich okolí.“

Sledování domácí sítě a streamování nejoblíbenějšího obsahu

NETGEAR rozšířil produktovou řadu video zařízení NETGEAR VueZone Home Monitoring o kameru NETGEAR VueZone Add-On Night Vision Camera (VZCN2060), která získala ocenění 2013 CES Innovations Award. Její součástí je jednak výkonná infračervená lampa a jednak vlastní unikátní kamera pro noční vidění. Tato novinka je vhodná pro denní i noční použití a nabízí mimo jiné automatickou detekci pohybu, záznam vybraných událostí či zasílání upozornění mailem. Zaznamenaná videa lze přehrát odkudkoli na chytrých telefonech či tabletech Apple iOS nebo Google Android, stejně jako na běžných PC a Mac počítačích. Uživatelé díky ní mohou využít smartphone pro kontrolu dětí, seniorů, domácích „mazlíčků“, chat či třeba celých areálů firem odkudkoli a kdykoli. Více informací je k dispozici na webu www.netgear.com/nightvision.

Stávající funkční základna multimediálních přehrávačů NETGEAR NeoTV, NeoTV PRO a NeoTV MAX byla rozšířena nejnovějšími technologiemi zasazenými do modelu NETGEAR NeoTV PRIME s Google TV (GTV100). Tento přístroj posunuje možnosti využívání digitálních multimédií od pouhého sledování videa či TV na novou úroveň. Uživatelé mají k dispozici snadné vyhledání populárních pořadů (bez ohledu na to, zda se jedná o TV, streamované pořady, aplikace nebo webové stránky) prostřednictvím jediného kompaktního přehrávače NeoTV. Model NeoTV PRIME umožňuje využívat široké spektrum aplikací z obchodu Google Play a poskytuje online přístup do neustále se rozrůstající multimediální knihovny zahrnující filmy, TV seriály nebo hudební klipy z populárních služeb Netflix, Amazon Instant Video, HBO Go, Crackle, Flixter, Rhapsody, Pandora a řady dalších. Více informací o přehrávači NeoTV PRIME s Google TV lze najít na webu www.netgear.com/gtv100.

NETGEAR také přidal nový kanál Sling Media’s SlingPlayer®, kterým rozšířil široké spektrum stovek stávajících hudebních kanálů dostupných v přehrávačích NETGEAR NeoTV Streaming Player – NeoTV (NTV300), NeoTV PRO (NTV300S), NeoTV MAX (NTV300SL), který obdržel ocenění 2013 CES Innovations Award, či v aktuálně představeném NeoTV PRIME s Google TV (GTV100). Díky kombinaci přístrojů NETGEAR NeoTV Streaming Player atechnologie Slingbox® mohou uživatelé sledovat oblíbené televizní pořady, sportovní události, nahrané vysílání nebo prémiové filmy na kterémkoli televizoru s internetovým připojením. Více informací o přehrávačích řady NeoTV Streaming Players je k dispozici na webu www.netgear.com/landing/stream/tv/#neotv.

Přístup k zábavě v domácí síti a na mobilních zařízeních prostřednictvím cloudu

Další novinkou společnosti NETGEAR uvedenou na veletrhu CES 2013 se stal univerzální dvoupásmový Wi-Fi Range Extender (WN3500RP) s možností montáže na zeď. Jedná se o zařízení rozšiřující šířku Wi-Fi pásma, dosah Wi-Fi sítě a poskytující vylepšené připojení mobilních zařízení. Tento přístroj je rovněž prvním extenderem, který může být současně připojen i k reprosoustavě pro streamování zvuku prostřednictvím technologie AirPlay® ze zařízení iPhone® a iPad® či z chytrých telefonů se systémem Android™ podporujících technologii DLNA®.

Klepněte pro větší obrázek

Pro ještě snazší správu domácí sítě oznámil NETGEAR na veletrhu CES několik dalších vylepšení své aplikace NETGEAR Genie®, která umožňuje elegantní sledování a konfiguraci síťových prvků prostřednictvím počítače nebo mobilního zařízení. Utilitu lze zdarma stáhnout ze stránek www.netgear.com/genie, Google Play či App Store. Aplikaci NETGEAR Genie si již stáhlo a nainstalovalo více než milion uživatelů z celého světa.

Aplikace NETGEAR Genie bude během nejbližších týdnů aktualizována o tato vylepšení:

·NETGEAR Genie EZ Mobile Connect pro snadné připojení smartphonů nebo tabletů návštěvníků k vaší domácí Wi-Fi síti – pouhým jednoduchým načtením QR kódu z obrazovky utility Genie bez nutnosti vložení SSID. Jedná se o nejrychlejší a nejjednodušší cestu k bezdrátovému připojení k celé domácí síti nebo pouze Wi-Fi síti pro hosty s omezením přístupu.

·Funkce TurboTransfer pro jednoduché a rychlé sdílení souborů a složek napříč různými počítači a mobilními zařízeními v domácí síti pomocí jednoduchého přetažení odpovídajících ikon (systém drag-and-drop) nebo výběrem požadovaných zařízení ze seznamu dostupných přístrojů v rámci domácí sítě.

·Pokročilá analýza Wi-Fi prostřednictvím zařízení se systémem Android umožní sledovat sílu signálu bezdrátového připojení v domácnosti a vyhnout se rušení od okolních sítí.

·Mobilní aplikace MyMedia™ nabídne rozšířené možnosti surfování a prohlížení fotografií pro snazší nalezení, ovládání a sdílení fotografií či dalších multimediálních souborů.

·Rodičovská kontrola umožní nastavit různá pravidla pro připojení každého počítače, smartphonu či tabletu v domácí síti.

·Nové funkce Powerline Network MAP umožní sledovat powerline zařízení v domácí síti, měřit rychlost a upravit jejich nastavení.

Maximální konektivita domácností

V roce 2012 představil NETGEAR jako první výrobce bezdrátové routery, které využívají nadčasovou technologii 802.11ac. V roce 2013 rozšíří NETGEAR možnosti využití těchto produktů přidáním nové technologie Beamforming, která byla rovněž představena na veletrhu CES 2013. Technologie NETGEAR Beamforming dokáže rozpoznat pozici bezdrátového zařízení v síti a nasměrovat přímo na něj Wi-Fi signál, a to při průběžné kontrole a sledování pohybujících se zařízení, například mobilních telefonů či tabletů. Díky tomuto přístupu bude u každého bezdrátového zařízení zajištěna optimální síla Wi-Fi signálu, zajišťující nejlepší výkon a nejspolehlivější připojení. Mezi produkty NETGEAR s podporou technologií 802.11ac a Beamforming patří Wi-Fi router R6300, Wi-Fi router R6200 a dvoupásmový Wi-Fi USB adaptér A6200. Více informací o technologiích 802.11ac i Beamforming lze najít na webu www.netgear.com/landing/80211ac/.

NETGEAR rovněž rozšířil produktovou řadu 802.11ac ADSL2+ modem routerů a představil model D6200. Wi-Fi modem router D6200 nabízí Wi-Fi páté generace (5G Wi-Fi) s rychlostmi dosahujícími přibližně 300 Mb/s ve frekvenčním pásmu 2,4 GHz (802.11n) a 867 Mb/s ve frekvenčním pásmu 5 GHz (802.11ac) spolu s větším pokrytím. Samozřejmostí je zpětná kompatibilita se standardy 802.11a/b/g/n, jedná se tak o ideální zařízení pro umístění do nejmodernějších sítí.

Modem router NETGEAR D6200 je vhodný pro hraní HD her a streamování videa v domácnosti, obsahuje samostatný gigabitový ethernetový WAN port, lze jej připojit k optickému i kabelovému internetu. Mezi kabelovým, optickým a ADSL připojením lze přepínat bez nutnosti změny nastavení domácí sítě či nahrazení stávajícího routeru. Více informací o Wi-Fi modem routeru D6200 je k dispozici na stránce www.netgear.comD6200.

Na veletrhu CES ukázala společnost NETGEAR i první produkt z kategorie Hybrid Networking. Je založen na standardu IEEE 1905, který kombinuje flexibilitu bezdrátového připojení (Wi-Fi 802.11n) s výkonem kabelového připojení (powerline). Technologie Hybrid Networking nabízí pokročilé funkce v podobě failoveru, rozložení zátěže, automaticky organizovaných sítí a agregace. Představuje unikátní řešení pro lepší pokrytí a vyšší rychlost i kvalitu služeb – právě tyto parametry jsou kritické při procesu zpracování objemných videí nebo vícenásobných připojeních k internetu v domácnostech.

Společnost NETGEAR na CESu dále uvedla dvojici powerline produktů. Sada NETGEAR Music Extender (XAUB2511) představuje unikátní řešení využívající technologii AirPlay® pro bezdrátové přehrávání hudby z počítače, chytrého telefonu nebo smartphonu. Model NETGEAR Powerline 500 Wi-Fi Access Point Kit (XWNB5201) zasepromění kteroukoli zásuvku na Wi-Fi přístupový bod; využívá 500Mb/s powerline technologii a je tak ideální k rozšíření Wi-Fi připojení skrze zdi a podlahy či připojení tabletů, notebooků a smartphonů k rychlému bezdrátovému internetu. Více informací lze najít na webu www.netgear.com/home/products/powerline-and-coax/.

Další článek: Asus představil Transformer Book, ultrabook a tablet v jednom [CES]

Témata článku: Pokročilý uživatel, Networking, Domácnost, Wi-Fi Router, Prime, Camera, Bezdrátové telefony, Wi-fi extender, Powerline, Mobilní zařízení, Android TV, Genius, HBO, DLNA, Mobilní síť, Extender, Wi-fi síť, Chytré mobilní telefony, Zařízení, Domácí síť, Multimediální produkt, Wi-fi signál, Prima, Pokročilá technologie, Internet TV, Nové notebooky na Mall.cz


Určitě si přečtěte

Vyrobíme si falešný Mac mini za tisícovku. Stačí Raspberry Pi a 3D tiskárna

Vyrobíme si falešný Mac mini za tisícovku. Stačí Raspberry Pi a 3D tiskárna

** Vyzkoušíme Raspberry Pi 4 s iRaspbianem ** Operační systém vypadá skoro jako macOS ** Vše strčíme do vlastní stylové krabice

Jakub Čížek | 31

Šmírování kamerami Googlu: Koukněte, co šíleného se objevilo na Street View

Šmírování kamerami Googlu: Koukněte, co šíleného se objevilo na Street View

Google stále fotí celý svět do své služby Street View. A novodobou zábavou je hledat v mapách Googlu vtipné záběry. Podívejte se na výběr nejlepších!

redakce | 3

Z rozmazané šmouhy krásná fotka. Takhle kouzlí nová umělá inteligence MyHeritage

Z rozmazané šmouhy krásná fotka. Takhle kouzlí nová umělá inteligence MyHeritage

** MyHeritage slibuje nejlepší neuronovou síť pro vylepšování fotek ** Funguje tím líp, čím horší fotku upravuje ** Otestovali jsme desítky různých snímků

Marek Lutonský, Lukáš Václavík | 39

AR není ani po letech žádný trhák. Teď to zkusí Hybri, který svleče vaše kamarádky

AR není ani po letech žádný trhák. Teď to zkusí Hybri, který svleče vaše kamarádky

** Rozšířené realitě i po letech chybí praktické využití ** Selhaly mobilní aplikace i AR brýle ** Floridské studio to proto zkusí přes bizarní erotiku Hybri

Jakub Čížek | 20

Velká datová loupež. Proč mají disky nižší kapacitu, než uvádějí?

Velká datová loupež. Proč mají disky nižší kapacitu, než uvádějí?

** Na disk nikdy neuložíte tolik dat, jak tvrdí výrobce ** Ajťáci si vymysleli vlastní jednotky jako mebibajt ** Zmatky vznikají i kvůli různým výjimkám

Lukáš Václavík | 110


Aktuální číslo časopisu Computer

Megatest: nejlepší notebooky do 20 000 Kč

Test 8 levných IP kamer

Jak vybrat bezdrátová sluchátka

Testujeme Android 11