NETGEAR představil čtyřstreamový modem router D7800

Společnost NETGEAR, Inc. (NASDAQGM: NTGR), globální dodavatel inovativních síťových produktů pro koncové uživatele, firmy a poskytovatele služeb, představila nový ADSL/VDSL Wi-Fi modem router třídy AC2600, model NETGEAR D7800 (označovaný také jako Nighthawk X4S, viz www.netgear.com/d7800). Jedná se o první ADSL/VDSL modem router na trhu, podporující nejnovější technologii Wave 2 Wi-Fi se čtyřmi nezávislými streamy v obou vysílacích pásmech a unikátní funkci Multi-User MIMO.

296708920

Domácnosti s mnoha zařízeními, připojujícími se k internetu prostřednictvím širokopásmové DSL přípojky, získají pořízením nového Wi-Fi routeru Nighthawk D7800 extrémně rychlou Wi-Fi síť s větším dosahem a celkově lepším výkonem při streamování obsahu či hraní her po internetu.

Dvě jádra výrazně zvyšují komfort práce

Přístroj obsahuje rychlý DSL modem pro širokopásmové připojení k internetu, který umí pracovat se staršími přípojkami typu ADSL, ADSL2 a ADSL2+ i s moderními a mnohem rychlejšími přípojkami VDSL a VDSL2. Jeho gigabitový ethernetový WAN port je kompatibilní s jakoukoli internetovou službou, takže je rovněž připraven k případnému přechodu na připojení prostřednictvím optických kabelů či rozvodu kabelové televize.

Dvoujádrový 1,4GHz procesor zvyšuje výkon bezdrátové i kabelové sítě, stejně jako rychlost přenosu dat ze zařízení připojených přes USB port. Nighthawk X4S využívá všech výhod nejrychlejší AC Wi-Fi technologie, kterou podporují nejnovější mobilní zařízení, zároveň ovšem zůstává zpětně kompatibilní s přístroji využívajícími standardy 802.11a/b/g/n. V domácí či lokální síti dokáže model D7800 přenášet bezdrátově data rychlostí až 2,53 Gb/s* (Wi-Fi AC2600 dosahuje kombinované rychlosti 800 Mb/s + 1 733 Mb/s*), resp. gigabitovou rychlostí při připojení ethernetovým kabelem. Díky současnému vysílání ve dvou frekvenčních Wi-Fi pásmech (2,4 GHz pro velký dosah a 5 GHz pro vysoký výkon) se přístroj dokáže vyhnout rušení jiných bezdrátových sítí, a rychle a spolehlivé připojit všechna mobilní zařízení.

Čtyři nezávislé streamy

Principem nové čryřstreamové Wave 2 Wi-Fi technologie je podpora až čtyř nezávislých datových toků v každém ze dvou vysílacích frekvenčních pásem Wi-Fi. Rychlost připojení se tak výrazně zvyšuje a zajišťuje rychlejší odezvu on-line her i plynulejší streamování videa v HD rozlišení, při jehož sledování nedochází k prodlevám kvůli načítání dat do vyrovnávací paměti. Vysoce výkonné zesilovače a čtyři externí antény vylepšují dosah, spolehlivost a rychlost Wi-Fi sítě, takže bez problémů pokryje i velké domy včetně přilehlých pozemků, a výrazně omezuje výskyt tzv. mrtvých zón Wi-Fi. Unikátní technologie inteligentního zaměřování Wi-Fi signálu Beamforming+ navíc dokáže sledovat polohu bezdrátových zařízení a směrovat Wi-Fi signál přímo na ně.

Díky technologii Multi-User MIMO (MU-MIMO), navržené pro paralelní streamování dat do více zařízení, přináší Nighthawk X4S výrazné zlepšení propustnosti u mobilních zařízení nové generace. Je proto vhodný především pro domácí sítě s mnoha připojenými zařízeními, jako jsou smartphony, notebooky, tablety, stolní počítače, herní konzoly, Smart TV či Blu-ray přehrávače. Zatímco tradiční Wi-Fi routery odesílají data v jediném okamžiku pouze do jediného zařízení, model D7800 s MU-MIMO paralelně poskytuje data více zařízením současně, což v podstatě zdvojnásobuje propustnost sítě. Ve výsledku tak může uživatel do jednoho zařízení streamovat video ve 4K rozlišení, zatímco na jiném zařízení ve stejný okamžik hrát náročnou on-line hru.

NETGEAR D7800 navíc nabízí i unikátní funkci priorizace provozu Dynamic QoS – identifikuje jednotlivé aplikace a zařízení a řídí prioritu jejich síťového provozu dle podmínek nastavených uživatelem. Ať už při použití smartphonu, tabletu či notebooku pro hraní her, streamování, přenos souborů nebo surfování po webu, Nighthawk X4S vždy zajistí nejefektivnější připojení k síti.

Sdílení dat napříč sítí

Kromě čtyř ethernetových gigabitových portů obsahuje modem router D7800 také dva USB 3.0 porty, k nimž lze snadno připojit externí USB disky, a rozhraní eSATA. Oba USB 3.0 porty umožňují využívat technologii NETGEAR ReadySHARE pro bezdrátový přístup a sdílení obsahu uloženého na externím USB disku z jakéhokoli zařízení v domácí síti. ReadySHARE se postará i o bezdrátový přístup a sdílení USB tiskárny.

Nighthawk X4S rovněž poskytuje nejvyšší úroveň zabezpečení bezdrátové sítě pro zajištění bezpečí a soukromí na internetu. Nabízí všechny standardní možnosti zabezpečení datových přenosů, včetně podpory VPN pro bezpečný přístup do domácí sítě. Lze si také bezplatně nastavit URL pro vytvoření osobního FTP serveru. Cenným benefitem pro uživatele je rovněž aplikace NETGEAR ReadySHARE Vault, která zajišťuje automatickou zálohu změn provedených ve všech počítačích v domácí síti do externího USB disku připojeného k modem routeru.

Snadná správa každé sítě

Modem router D7800 obsahuje i unikátní funkce aplikace NETGEAR genie. Tento uživatelsky přívětivý osobní ovládací panel, prostřednictvím něhož lze snadno instalovat, monitorovat, kontrolovat a opravovat domácí síť, již využívá přes šest milionů zákazníků po celém světě. Aplikace umožňuje zobrazení stavu modem routeru a jeho ovládání z místní sítě i vzdáleně přes internet. Snadno tak lze přistupovat k domácí síti, v reálném čase zobrazit mapu sítě se všemi připojenými zařízeními, kontrolovat využití kapacity připojení, blokovat zařízení připojená přes Wi-Fi, nastavovat izolovanou Wi-Fi síť pro hosty nebo třeba spravovat rodičovskou kontrolu pro bezpečné surfování na webu pro každé zařízení zvlášť.

Funkce NETGEAR MyMedia navíc umožňuje vyhledat a přehrávat multimediální soubory uložené kdekoli v síti na televizorech a hudebních systémech s podporou DLNA. Rovněž lze využít technologie AirPrint pro bezdrátový tisk z tabletů iPad a smartphonů iPhone.

Cena a dostupnost

Wi-Fi modem router NETGEAR D7800 se objeví v prodeji v síti všech obchodních partnerů společnosti NETGEAR přibližně v polovině října 2015 za předpokládanou doporučenou koncovou cenu 8 490 Kč s DPH.

Další článek: Windows Insider 10547 má novou nabídku Start

Témata článku: , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , ,