NETGEAR oznamuje hospodářské výsledky z Q2 2012

NETGEAR oznamuje hospodářské výsledky z Q2 2012

Společnost NETGEAR, Inc., celosvětový dodavatel technologicky pokročilých značkových síťových řešení pro domácí uživatele, firemní sítě a poskytovatele služeb, oznámila hospodářské výsledky za druhé čtvrtletí roku 2012, které skončilo 1. července 2012.

Čisté příjmy za druhé čtvrtletí roku 2012 dosáhly 320,7 milionu dolarů, výrazně tak vzrostly ve srovnání s 291,2 miliony dolarů dosaženými za druhé čtvrtletí roku 2011, které skončilo 3. července 2011, a naopak mírně poklesly při srovnání s částkou 325,6 milionu dolarů, vykázanou za první čtvrtletí roku 2012, které skončilo 1. dubna 2012. Čistý zisk, vypočtený v souladu s principy GAAP, činil za druhé letošní čtvrtletí 21,5 milionů dolarů, resp. 0,56 dolarů rozředěných na akcii. V meziročním srovnání se jedná o růst oproti GAAP čistému zisku 20,6 milionu dolarů, resp. 0,54 dolarů rozředěných na akcii, za druhé čtvrtletí roku 2011, a mírný pokles oproti GAAP čistému zisku 25,1 milionu dolarů, resp. 0,65 dolarů rozředěných na akcii, v prvním čtvrtletí roku 2012.

Non-GAAP hrubá marže dosáhla ve druhém čtvrtletí roku 2012 hodnoty 29,9 %, přičemž ve stejném období loňského roku činila 31,7 % a v prvním čtvrtletí letošního roku pak 31,0 %. Non-GAAP provozní marže ve výši 11,0 % za druhé čtvrtletí roku 2012 znamená mírný pokles ve srovnání s hodnotou 11,9 % ve druhém čtvrtletí roku 2011 a 12,5 % v prvním čtvrtletí roku 2012. Druhé čtvrtletí roku 2012 přineslo non-GAAP čistý zisk 0,64 dolarů na akcii; ve stejném období loňského roku činil non-GAAP čistý zisk 0,65 dolarů na akcii a v prvním čtvrtletí letošního roku 0,73 dolarů na akcii.

Rozdíly mezi GAAP a non-GAAP finančními opatřeními zahrnují další provozní náklady, daňové vlivy, odpisy nakoupených nehmotných aktiv, odměny ve formě akcií, poplatky související s restrukturalizací a jinými interními činnostmi, kompenzace související s akvizicemi, náklady na sjednocení účetních operací související s akvizicemi a rezervy na případné soudní spory. Vysvětlení způsobu sladění finančních opatření stanovovaných dle principů GAAP i non-GAAP je k dispozici na webu společnosti NETGEAR.

„Navzdory náročné makroekonomické situaci na evropských trzích se nám povedlo uzavřít druhé čtvrtletí letošního roku s dvouciferným celosvětovým meziročním růstem čistých příjmů,“ řekl Patrick Lo, předseda představenstva a generální ředitel společnosti NETGEAR. „Zvýšili jsme rovněž naše investice do výzkumu a vývoje, což přispělo k uvedení 26 nových produktů během druhého čtvrtletí; podobné plány máme i pro další kvartály letošního roku. Pokračovali jsme také v silném růstu tržeb a podílu na trhu v oblasti Asie a Pacifiku – oblasti s nejrychleji rostoucím trhem na světě.“

„Čistý příjem z prodejů našich zařízení pro poskytovatele služeb se během druhého čtvrtletí zvýšil na působivých 19 % při meziročním srovnání. Druhé čtvrtletí také přineslo rekordní čisté příjmy divize Business Service Provider Unit. Naše obchodní jednotky Commercial Business Unit a Retail Business Unit dosáhly shodně 5% meziročního nárůstu příjmů,“ upřesnil Patrick Lo.

„V posledních měsících se nám povedlo dokončit dvě další akvizice,“ uvedla Christine Gorjanc, finanční ředitelka společnosti NETGEAR. „Nejprve jsme v červnu 2012 přidali do svého portfolia menší vývojové středisko v Indii, abychom posílit naši produktovou nabídku v oblasti bezdrátových sítí. Poté, 2. července 2012, jsme úspěšně uzavřeli akvizici soukromé společnosti AVAAK, nabízející řešení VueZone – bezdrátový domácí dohledový video systém včetně vlastních IP kamer. Tato strategická akvizice nám umožní vstup do nové oblasti trhu, přičemž obchodní přínos očekáváme od druhé poloviny roku 2013. VueZone produkty a služby v současné době nabízíme na území USA, globální prodej plánujeme spustit v průběhu příštích 6 až 12 měsíců. Investice do obou akvizic činila přibližně 31 milionů dolarů v hotovosti a očekáváme od ní snazší dosažení našich dlouhodobých růstových plánů.“

„V nadcházejícím čtvrtletí očekáváme pokles příjmů divize Service Provider Business Unit v důsledku snížení marketingových aktivit. V oblasti komerčního a spotřebního hardwaru naopak během třetího čtvrtletí očekáváme zvýšenou poptávku v důsledku zahájení nového školního roku. Během třetího čtvrtletí by se na trhu mohlo objevit přibližně 25 nových produktů. Podle našich odhadů bychom během třetího čtvrtletí roku 2012 mohli dosáhnout čistého zisku 310–325 milionů dolarů při non-GAAP provozní marži v rozmezí 11–12 %.,“ shrnul Patrick Lo.

Více informací je k dispozici na webu investor.netgear.com/ReleaseDetail.cfm?ReleaseID=695900.

Témata článku: Obchodní plán, Unit, Meziroční příjem, Čtvrtletí, Druhé čtvrtletí, Letošní rok, Stejný princip, Třetí čtvrtletí, Dolar, Rekordní hodnota, Stejný náklad, Unity, Stejný trh, Čistý zisk, První měsíc, Ip kamery

Aktuální číslo časopisu Computer

Otestovali jsme 5 HDR 4K televizorů

Jak natáčet video zrcadlovkou

Vytvořte si chytrou domácnost

Radíme s koupí počítačového zdroje