Netgear odhalil novou generaci Wi-Fi produktů

Netgear odhalil novou generaci Wi-Fi produktů

Společnost NETGEAR, Inc., globální dodavatel inovativních síťových produktů pro koncové uživatele, firmy a poskytovatele služeb, představila na proběhnuvším mezinárodním veletrhu spotřební elektroniky 2014 International CES® řadu nových produktů, využívajících nejrychlejší Wi-Fi technologie.

Tři z představených novinek z kategorie Home Networking si vysloužily ocenění CES Innovations Design and Engineering Awards udělované sdružením Consumer Electronics Association (CEA®)). Jedná se o nejvýkonnější domácí AC1900* Wi-Fi router R7000 (Nighthawk™), AC750 Wi-Fi extender EX6100 a AC1200 Wi-Fi extender EX6200.

„Trojnásobné ocenění na největším světovém veletrhu spotřební elektroniky je pro nás velmi prestižní záležitostí a důkazem, že vývojové strategie našich produktů jdou správným směrem. Motivuje nás také k ještě rychlejšímu vývoji inovací, v nichž obvykle prošlapáváme cestu trhu,“ řekl Patrick Lo, generální ředitel společnosti NETGEAR. „Bez spolehlivé, bezpečné a vysoce výkonné sítě nemohou zákazníci plně využít potenciál svých chytrých mobilních telefonů, tabletů, dalších přístrojů či multimediálních HD streamů. Právě na tyto tři klíčové aspekty síťových technologií klademe nejvyšší důraz – a věříme, že to děláme lépe, než kdokoli jiný.”

Nová generace Wi-Fi a domácích sítí

NETGEAR představil novou rodinu kabelových modem routerů (DOCSIS® 3.0), které nabízejí vysokorychlostní připojení k internetu a nejvýkonnější Wi-Fi síť v jednom kompaktním těle. Jejím prvním členem je AC1750 Wi-Fi modem router C6300, který představuje špičku ve své třídě, kombinující nejvyšší podporovanou rychlost mezi kabelovými modely (až 680 Mb/s**) s rychlostí Wi-Fi až 1 750 Mb/s*. Je navržen do náročných domácností, v nichž zajistí spolehlivé HD pokrytí pro veškerou domácí elektroniku. Pro méně náročné uživatele poslouží Wi-Fi modem routery specifikace N450 (www.netgear.com/N450) s propustností kabelového připojení až 340 Mb/s a s 2,4GHz Wi-Fi sítí o rychlosti až 450 Mb/s*.

Klepněte pro větší obrázek

Novou vlajkovou lodí mezi Wi-Fi routery se stal gigabitový 802.11ac Wi-Fi router R7000 (Nighthawk™ AC1900 Smart Wi-Fi Router). Ultimátní přístroj, který si vysloužil ocenění CES 2014 Innovations Awards, razantním způsobem odskakuje konkurenci díky 1GHz dvoujádrovému procesoru a nabízí nejrychlejší Wi-Fi síť současnosti (Wi-Fi AC1900 = 600 Mb/s +1 300 Mb/s*). Obsahuje řadu inovativních funkcí a technologií a dokáže si lépe poradit s bezdrátovým ruchem, takže veškerá připojená zařízení, jako např. mobilní přístroje, systémy domácí zábavy či herní konzoly včetně nových Playstation® 4 (PS4™) a Xbox One™, budou mít vždy k dispozici nejstabilnější připojení. Podrobnosti budou k dispozici v samostatné tiskové zprávě, případně je najdete na webu.

Vylepšení se dočkal také zdarma dostupný software NETGEAR genie®, univerzální nástroj pro snadnou instalaci, správu, kontrolu či opravu jednotlivých prvků domácí sítě z prostředí PC, Mac® počítačů nebo smartphonů a tabletů s operačním systémem iOS a Android™. Přibyla také podpora platformy Windows® 8, která bude dostupná během prvního čtvrtletí letošního roku. Aplikaci NETGEAR genie si již celosvětově nainstalovalo více než tři miliony zákazníků.

Na nové funkce se mohou těšit i uživatelé rodiny zařízení NETGEAR NeoTV®. Během prvního čtvrtletí letošního roku bude uvolněna nová mobilní aplikace pro smartphony a tablety s operačními systémy iOS a Android™, která usnadní správu a přehrávání oblíbených multimédií. Další informace lze najít na webu 

Wi-Fi všude tam, kde ji uživatelé potřebují

NETGEAR je světovým lídrem v oblasti Wi-Fi extenderů, což potvrdila i dvě ocenění CES 2014 Innovations Awards pro novinky AC1200 Wi-Fi extender EX6200 (www.netgear.com/ex6200) a AC750 Wi-Fi Extender EX6100 (www.netgear.com/ex6100). Oba přístroje jsou ideální pro rozšíření stávajícího Wi-Fi signálu či pokrytí tzv. mrtvých zón (míst, která nepokryje přímo Wi-Fi router nebo přístupový bod), a zároveň přinášejí Wi-Fi výkon nové generace (802.11ac) i kompatibilitu se všemi staršími Wi-Fi standardy 802.11a/b/g/n. Model EX6100 je prvním Wi-Fi extenderem podporujícím rychlost až 750 Mb/s*. Model EX6200 představuje naprostou výkonnostní špičku mezi současnými Wi-Fi extendery a díky podpoře nejnovější generace 802.11ac dokáže odesílat data rychlostí až 1 200 Mb/s*. Obsahuje výkonné 700mW zesilovače, 5dBi externí antény s vysokým ziskem i dvoujádrový procesor, což zajišťuje dosažení obrovského dosahu i výkonu Wi-Fi sítě.

Řada současných uživatelů internetu vyžaduje rychlé a bezpečné Wi-Fi připojení i na cestách, proto NETGEAR představil cestovní Wi-Fi router a extender Trek™ N300 Travel Router and Range Extender PR2000 (www.netgear.com/pr2000), který umožňuje okamžitě sdílet jakýkoli veřejný Wi-Fi přístupový bod při současném zabezpečení připojení firewallem. Uživatelé tak již nebudou nuceni platit poplatky za každé své připojené zařízení např. v hotelových sítích nebo kavárnách a budou mít k dispozici kabelové připojení prostřednictvím zabezpečeného Wi-Fi hotspotu. Tuto kompaktní novinku lze použít jako router, extender, přístupový bod Wi-Fi sítě či tzv. most. Robustní a výkonná rozkládací externí anténa se postará o zvýšený výkon a silnější příjem Wi-Fi signálu. NETGEAR Trek zahrnuje v jednom těle také napájecí adaptér, takže je snadno přenosný a jednoduše použitelný. Lze jej připojit do tradiční elektrické zásuvky, stejně jako využít pro napájení USB port počítače pomocí microUSB kabelu. Utilita NETGEAR genie® zajistí snadnou instalaci a poskytne komplexní přehled o jednotlivých prvcích domácí sítě, postará se o její kontrolu či opravu. NETGEAR Trek by měl vstoupit do prodeje již během prvního čtvrtletí letošního roku, jeho předpokládaná cena bude 49,99 USD.

NETGEAR navázal spolupráci se společností Facebook® a vyvinul nástroj Facebook Wi-Fi pro kanceláře a menší firmy. Facebook Wi-Fi (www.netgear.com/facebookwifi) je aplikace, která umožňuje firmám a obchodníkům zdarma poskytovat internetové připojení svým zákazníkům, pokud se do jejich Wi-Fi sítě přihlásí prostřednictvím stránek na Facebooku. Tato varianta pomáhá rozvíjet užší vztahy se zákazníky a posílat nové nabídky a oznámení přímo na jejich facebookové profily. Firmy mohou rovněž rozšířit svou zákaznickou základnu. NETGEAR nabídne možnost přihlášení ke službě Facebook Wi-Fi ve svých nových prémiových routerech podporujících Wi-Fi síť specifikace 802.11ac – modelech R7000, R6300, R6250 a R6200.

Již na začátku loňského roku NETGEAR zcela přepracoval svou řadu špičkových síťových datových úložišť ReadyNAS®. Všechny přístroje z této řady nyní obsahují revoluční operační systém ReadyNAS OS 6, jehož součástí je mj. i technologie ReadyCLOUD™, umožňující vytvářet osobní privátní cloud s dosud nejsnazším zabezpečením, přístupem i sdílením souborů. Letos na CESu představil NETGEAR i mobilní aplikaci ReadyCLOUD určenou pro smartphony a tablety s operačními systémy iOS a Android™. Uživatelé této mobilní aplikace mohou přistupovat ke svým souborům, uloženým v zařízeních ReadyNAS – kdykoli, kdekoli a prakticky z jakýchkoli přístrojů podporujících připojení k internetu bez dodatečných nákladů či poplatků. ReadyCLOUD rovněž umožňuje automaticky nahrávat fotografie pořízené fotoaparátem v mobilních zařízeních do zařízení ReadyNAS. Mobilní aplikace ReadyCLOUD je dostupná zdarma v online tržištích Apple® App store a Google Play™. Podrobnosti o zařízeních ReadyNAS jsou k dispozici na webu www.netgear.com/readynas a www.netgearcz.cz/cs/podpora/netgear-storage/netgear-storage.html

Klepněte pro větší obrázek

Novinky pro poskytovatele služeb

Pro poskytovatele služeb představil NETGEAR rodinu bezdrátových IP kamer, určenou pro zabezpečovací systémy. Kamera Ocuity™ 100 Wireless IP Camera HMNC100 (www.netgear.com/hmnc100) nabízí sledování obrazu v 720p rozlišení a umožňuje využívat volitelné dvoupásmové 802.11n Wi-Fi připojení s velkým dosahem a výkonem. NETGEAR Ocuity™ 500 Wireless IP Camera (HMNC500) (www.netgear.com/hmnc500 je zase první bezdrátovou IP kamerou svého druhu, která snímá obraz v HD rozlišení a nabízí revoluční multifunkční snímání i monitorovací algoritmy. Oproti modelu Ocuity 100 obsahuje také více senzorů, bohatší komunikační schopnosti a je vybavena magnetickým montážním systémem MagnaFast™. Oba modely kamer jsou velmi kompaktní a jejich design snadno zapadne do jakéhokoli interiéru.

Prostřednictvím Android™ SDK adaptéru NETGEAR NTV300D NeoMediacast™ HDMI Dongle (NTV300D) (www.netgear.com/ntv300d) mohou uživatelé snadno povýšit jakýkoli televizor na přístroj kategorie Smart TV. Poskytovatelé služeb mohou využít nejnovějších Android aplikací a sestavit své vlastní softwarové „tržiště“ zahrnující prémiový i volně dostupný Over-the-Top (OTT) obsah. NeoMediacast podporuje Wi-Fi připojení 802.11ac, full HD 1080p rozlišení či DRM. Díky technologii Miracast® lze navíc snadno využívat i funkci „bezdrátového displeje“ a zobrazovat obsah mobilních zařízení na velké obrazovce televizoru.
 

Další článek: Microsoft bude podporovat Windows XP alespoň pomocí svých antivirů

Témata článku: Wi-Fi, .com, Extender, Nové televizory 2016, Inovativní technologie, Miracast, WWW, Domácí síť, Camera, Dostupná síť, Wi-fi extender, Trek, Nové zařízení, Síťové kabely, Android TV, Nový model, Mobilní zařízení, PS4, Výkonný model, Smart TV, Smart Home, Mobilní Facebook, Wi-Fi Router, První generace, Mobilní síť, Herní počítače pro na Mall.cz


Určitě si přečtěte

Google Coral: Raspberry Pi s čipem, který zpracuje 4 biliony operací za sekundu

Google Coral: Raspberry Pi s čipem, který zpracuje 4 biliony operací za sekundu

** Je to velké jako Raspberry Pi ** Ale je to až o několik řádů rychlejší ** Dorazil nám exotický Google Coral s akcelerátorem Edge TPU

Jakub Čížek | 18

HTTPS byl pouze první krok. Chrome zavádí DoH, tedy šifrované DNS. Dopady mohou být obrovské

HTTPS byl pouze první krok. Chrome zavádí DoH, tedy šifrované DNS. Dopady mohou být obrovské

** Šifrovaný web je dnes už samozřejmost ** Jeden díl skládačky ale ještě chybí – DNS ** Firefox už začal a teď se na šifrované DNS chystá i Chrome

Jakub Čížek | 95

Biblická potopa Česka: Jak bychom dopadli, kdyby nás zatopil oceán

Biblická potopa Česka: Jak bychom dopadli, kdyby nás zatopil oceán

** Představte si biblickou potopu ** Nejprve zaniknou Děčín a Břeclav, pak i Brno a Praha ** Hlavním městem se stane Jihlava a zbytky Čechů přežijí na Kvildě

Jakub Čížek | 92

Zorin OS 15: Vyzkoušejte další hezký a nenáročný linux pro mamku a taťku

Zorin OS 15: Vyzkoušejte další hezký a nenáročný linux pro mamku a taťku

** Ačkoliv je grafických linuxů plný internet, stále vládnou Windows ** Jeden z nich se jmenuje Zorin OS a nedávno se dočkal aktualizace ** Dělají jej dva kluci z Irska a je fakt hezký

Jakub Čížek | 115


Aktuální číslo časopisu Computer

Megatest 20 procesorů

Srovnání 15 True Wireless sluchátek

Vyplatí se tisknout fotografie doma?

Vybíráme nejlepší základní desky