Netgear Genie: správa sítě prostřednictvím iPadu, iPhonu nebo iPodu

Netgear Genie: správa sítě prostřednictvím iPadu, iPhonu nebo iPodu

Společnost NETGEAR, Inc , celosvětový dodavatel technologicky pokročilých značkových síťových řešení pro domácí uživatele, firemní sítě a poskytovatele služeb, oznámila uvedení aplikace NETGEAR Genie pro zařízení Apple iPad, iPhone a iPod. Tato novinka plná užitečných funkcí pro pokročilou správu sítě a řešení případných problémů je všem uživatelům k dispozici zcela zdarma.

K vývoji aplikace NETGEAR Genie přispěl velkou měrou obrovský zájem uživatelů zařízení Apple, kteří si práci s utilitou vyzkoušeli prostřednictvím dosud dostupných verzí pro počítače se systémy Windows nebo MAC OS. Aplikace byla „symbolicky“ uvolněna právě nyní u příležitosti zahájení prodeje nové verze nejoblíbenějšího tabletu Apple iPad.

Pokročilá správa sítě zdarma

Utilita NETGEAR Genie, založená na technologii SiteView, přináší možnost snadným způsobem získat informace o síti, k níž je bezdrátově připojena prostřednictvím Wi-Fi. Spolupracuje se všemi typy síťových zařízení nezávisle na jejich výrobci, přičemž vybrané routery značky NETGEAR lze s její pomocí rovněž snadno spravovat prostřednictvím volby Nastavení routeru. Mezi podporované routery patří špičkové modely WNDR3800, WNDR4000 a WNDR4500, které již krátce po svém uvedení získaly prestižní ocenění předních českých i slovenských IT médií.

Prostředním mobilní varianty aplikace NETGEAR Genie mohou uživatelé využívat následující funkce:

  • Automatickou opravu běžných síťových problémů.
  • Zobrazení okolních bezdrátových sítí a kanálů, na kterých vysílají.
  • Zobrazení kanálů vlastní sítě a výběr nejméně rušeného kanálu.
  • Mapu sítě – zobrazení všech zařízení připojených do sítě a informací o nich.
  • Monitorování odesílaných a stahovaných dat, testování rychlosti.
  • Rodičovské zámky umožňující nastavit a blokovat webové stránky prostřednictvím technologie Live Parental Controls od OpenDNS.
  • Přístup s účtem hosta – využívání přístupu na internet pro návštěvy.
  • Nastavení routerů a jeho export.
  • Upgrade firmwaru – s modely NETGEAR WNDR3800, WNDR4000 a WNDR4500 lze pracovat bez nutnosti přihlášení přímo k webovému rozhraní routeru.
  • ReadySHARE pro přístup k obsahu externího USB datového úložiště připojeného k routeru.

„Letošní rok bude přelomový z hlediska nabídky rozšiřujících aplikací zejména pro naše routery a síťová úložná zařízení,“ řekl Aleš Mudruňka, regionální ředitel společnosti NETGEAR pro Českou republiku, Slovensko a Maďarsko. „Univerzální nástroj Genie a dosud vydané softwarové add-ony pro přístroje ReadyNAS budou velmi záhy následovat další špičkové aplikace dostupné prostřednictvím rozhraní NETGEAR AppManager, na jejichž vývoji pracují speciální týmy našich vývojářů i partnerů třetích stran.“

Dostupnost a více informací:

Mobilní aplikaci NETGEAR Genie lze stáhnout prostřednictvím Apple iTunes ve speciální verzi pro iPad – NETGEAR Genie HD for iPad nebo v univerzální verzi pro modely iPad 2/ iPad 1, iPhone a iPod – NETGEAR Genie. Varianta pro operační systémy Android bude k dispozici v nejbližších týdnech.

Již od podzimu loňského roku si mohou aplikaci NETGEAR Genie stahovat uživatelé počítačů s operačními systémy Windows a MAC OS.

Více informací o utilitě NETGEAR Genie lze najít na webu www.netgear.cz/genie či případně na stránkách www.netgear.com/genie.
 

Další článek: 71 nejšílenějších USB flash pamětí

Témata článku: iPhone, iPod, Speciální systém, Webová varianta, Založený účet, Speciální model, iPad 2, Pokročilý uživatel, Apple iPad, Dostupná síť, Genius, Dostupná informace, Snadný upgrade, Speciální verze, Univerzální aplikace

Aktuální číslo časopisu Computer

Zachraňte nefunkční Windows

Jak nakupovat a prodávat kryptoměny

Otestovali jsme konvertibilní notebooky

Velký test 14 herních myší