Netgear Genie: správa sítě prostřednictvím iPadu, iPhonu nebo iPodu

Netgear Genie: správa sítě prostřednictvím iPadu, iPhonu nebo iPodu

Společnost NETGEAR, Inc , celosvětový dodavatel technologicky pokročilých značkových síťových řešení pro domácí uživatele, firemní sítě a poskytovatele služeb, oznámila uvedení aplikace NETGEAR Genie pro zařízení Apple iPad, iPhone a iPod. Tato novinka plná užitečných funkcí pro pokročilou správu sítě a řešení případných problémů je všem uživatelům k dispozici zcela zdarma.

K vývoji aplikace NETGEAR Genie přispěl velkou měrou obrovský zájem uživatelů zařízení Apple, kteří si práci s utilitou vyzkoušeli prostřednictvím dosud dostupných verzí pro počítače se systémy Windows nebo MAC OS. Aplikace byla „symbolicky“ uvolněna právě nyní u příležitosti zahájení prodeje nové verze nejoblíbenějšího tabletu Apple iPad.

Pokročilá správa sítě zdarma

Utilita NETGEAR Genie, založená na technologii SiteView, přináší možnost snadným způsobem získat informace o síti, k níž je bezdrátově připojena prostřednictvím Wi-Fi. Spolupracuje se všemi typy síťových zařízení nezávisle na jejich výrobci, přičemž vybrané routery značky NETGEAR lze s její pomocí rovněž snadno spravovat prostřednictvím volby Nastavení routeru. Mezi podporované routery patří špičkové modely WNDR3800, WNDR4000 a WNDR4500, které již krátce po svém uvedení získaly prestižní ocenění předních českých i slovenských IT médií.

Prostředním mobilní varianty aplikace NETGEAR Genie mohou uživatelé využívat následující funkce:

  • Automatickou opravu běžných síťových problémů.
  • Zobrazení okolních bezdrátových sítí a kanálů, na kterých vysílají.
  • Zobrazení kanálů vlastní sítě a výběr nejméně rušeného kanálu.
  • Mapu sítě – zobrazení všech zařízení připojených do sítě a informací o nich.
  • Monitorování odesílaných a stahovaných dat, testování rychlosti.
  • Rodičovské zámky umožňující nastavit a blokovat webové stránky prostřednictvím technologie Live Parental Controls od OpenDNS.
  • Přístup s účtem hosta – využívání přístupu na internet pro návštěvy.
  • Nastavení routerů a jeho export.
  • Upgrade firmwaru – s modely NETGEAR WNDR3800, WNDR4000 a WNDR4500 lze pracovat bez nutnosti přihlášení přímo k webovému rozhraní routeru.
  • ReadySHARE pro přístup k obsahu externího USB datového úložiště připojeného k routeru.

„Letošní rok bude přelomový z hlediska nabídky rozšiřujících aplikací zejména pro naše routery a síťová úložná zařízení,“ řekl Aleš Mudruňka, regionální ředitel společnosti NETGEAR pro Českou republiku, Slovensko a Maďarsko. „Univerzální nástroj Genie a dosud vydané softwarové add-ony pro přístroje ReadyNAS budou velmi záhy následovat další špičkové aplikace dostupné prostřednictvím rozhraní NETGEAR AppManager, na jejichž vývoji pracují speciální týmy našich vývojářů i partnerů třetích stran.“

Dostupnost a více informací:

Mobilní aplikaci NETGEAR Genie lze stáhnout prostřednictvím Apple iTunes ve speciální verzi pro iPad – NETGEAR Genie HD for iPad nebo v univerzální verzi pro modely iPad 2/ iPad 1, iPhone a iPod – NETGEAR Genie. Varianta pro operační systémy Android bude k dispozici v nejbližších týdnech.

Již od podzimu loňského roku si mohou aplikaci NETGEAR Genie stahovat uživatelé počítačů s operačními systémy Windows a MAC OS.

Více informací o utilitě NETGEAR Genie lze najít na webu www.netgear.cz/genie či případně na stránkách www.netgear.com/genie.
 

Další článek: 71 nejšílenějších USB flash pamětí

Témata článku: iPhone, iPod, Dostupná síť, Speciální model, iPad 2, Speciální verze, Snadný upgrade, Apple iPad, Dostupná informace, Speciální systém, Genius, Webová varianta, Založený účet, Univerzální aplikace, Pokročilý uživatel, Tablet apple na Mall.cz


Určitě si přečtěte

3D tisk pro naprosté zelenáče: Co vyrobíte na laciném stroji za pár tisíc korun

3D tisk pro naprosté zelenáče: Co vyrobíte na laciném stroji za pár tisíc korun

** Domácí 3D tisk je dnes už finančně dostupný prakticky všem ** Lacinou tiskárnu pořídíte za pár tisíc korun ** Jak vlastně tisk probíhá a jak navrhnout, co vytisknout

Jakub Čížek | 66

Hesla jsou zlo. Hackeři napáchali tolik škody právě proto, že vůbec existují

Hesla jsou zlo. Hackeři napáchali tolik škody právě proto, že vůbec existují

** Nikdo si je nepamatuje ** Žádné není zcela bezpečné ** Nejlepší by bylo je prostě zrušit

Jakub Čížek | 59

Biblická potopa Česka: Jak bychom dopadli, kdyby nás zatopil oceán

Biblická potopa Česka: Jak bychom dopadli, kdyby nás zatopil oceán

** Představte si biblickou potopu ** Nejprve zaniknou Děčín a Břeclav, pak i Brno a Praha ** Hlavním městem se stane Jihlava a zbytky Čechů přežijí na Kvildě

Jakub Čížek | 92

Je ta fotka černobílá, nebo barevná? Náš mozek realitu pouze odhaduje a vymýšlí si

Je ta fotka černobílá, nebo barevná? Náš mozek realitu pouze odhaduje a vymýšlí si

** Klasický počítač bezchybně zpracuje bit po bitu dat ** Mozek si realitu naopak spíše představuje a chybuje ** Teď se tím baví internet u další optické iluze

Jakub Čížek | 33Aktuální číslo časopisu Computer

Megatest 20 procesorů

Srovnání 15 True Wireless sluchátek

Vyplatí se tisknout fotografie doma?

Vybíráme nejlepší základní desky