NETGEAR a Skype spojují své síly při vytváření skupiny zcela nových produktů, včetně prvního mobilního telefonu pro WiFi na světě

10. ledna 2006
Lenovo Thinkpad: 11 hodin výdrže
Las Vegas – 4. ledna, 2006: Společnosti NETGEAR, světový dodavatel technologicky vyspělých značkových síťových produktů, a Skype, globální internetová telekomunikační společnost, dnes oznámily, že pracují na řadě zcela nových přístrojů, včetně prvního bezdrátového mobilního telefonu na světě a směrovače, vybaveného k optimalizaci služby Skype.
NETGEAR a Skype spojují své síly při vytváření skupiny zcela nových produktů, včetně prvního mobilního telefonu pro WiFi na světě

WiFi telefon společnosti NETGEAR přináší uživatelům služby Skype skutečnou možnost mobilní internetové telefonie. Na rozdíl od jiných zařízení, která je nutné připojit k PC, WiFi Skype telefon funguje v místě připojení uživatele Skype k bezdrátovému internetovému přístupovému bodu, ať už je to v domácnosti, v kanceláři, v internetové kavárně, na otevřených veřejných hotspotech nebo v dosahu jakéhokoliv obecného bezdrátového přístupového bodu s otevřeným přístupem, kdekoliv na celém světe. Princip služby Skype zůstává stejný, takže uživatelé mohou zdarma telefonovat, vytvářet konferenční hovory a chatovat s tuzemskými i mezinárodními uživateli služby Skype a za malý poplatek se mohou spojit i s osobami, které Skype nepoužívají. Toto zařízení eliminuje potřebu klasických nebo USB sluchátek připojených k laptopu nebo PC.

 

Říjnová zpráva společnosti Jupiter Research předpovídá, že do roku 2010 bude 20,4 milionů domácností ve Spojených státech uživateli některého z druhů telefonních služeb, využívající širokopásmového internetu. Společnost In-Stat zase tvrdí, že široké zavedení internetového telefonování v obchodní a spotřebitelské sféře závisí na dostupnosti kompatibilních bezdrátových telefonů (zpráva ze srpna 2005).

 

Zařízení společnosti NETGEAR bude kombinovat nejlepší vlastnosti internetového telefonování a bezdrátových sítí. Telefon společnosti NETGEAR je vybaven softwarem služby Skype a bez jakéhokoliv nastavení je připraven pro použití v bezdrátové sítí. Jediné, co musí uživatelé po zapnutí telefonu udělat, je vložit uživatelské jméno a heslo služby Skype. Software společnosti Skype nahraje uživatelův seznam kontaktů, zobrazí stav spojení na displeji telefonu a umožní zdarma kontaktovat kteréhokoli uživatele služby Skype. Telefon také dovolí kontaktovat osoby, které nepoužívají Skype, pomocí funkce SkypeOut. Více informací o WiFi Skype telefonu společnosti NETGEAR včetně ceny a dostupnosti bude uvolněno během prvního čtvrtletí roku 2006.

 

Kromě WiFi Skype telefonu, společnosti NETGEAR a Skype také oznámili, že bezdrátový směrovač NETGEAR RangeMax (WPN824) s inteligentní MIMO technologií, který na sympoziu CES 2006 získal cenu za moderní design (Innovations Design and Engineering Award) a který je nejprodávanější MIMO-G produkt, bude vybaven a přizpůsoben pro službu Skype. Přizpůsobení měnícím se podmínkám v bezdrátové komunikaci je v případě technologie RangeMax společnosti NETGEAR unikátní. Směrovače RangeMax se dynamicky vyhýbají rušení od sousedících bezdrátových sítí a eliminují nepokrytá místa tak, aby udržely nejspolehlivější, vysoce výkonné síťové spojení s dlouhým dosahem, což je činí ideálními pro podporu aplikací, jako je právě Skype.

 

O službě Skype

Skype je světově nejrychleji rostoucí služba pro komunikaci po internetu, umožňující lidem po celém světě komunikovat pomocí hlasových a video hovorů, a to bez omezení a zdarma. Skype je dostupný ve 27 jazycích a je používán téměř v každé zemi na světě. Skype dosahuje tržeb prostřednictvím nabídky svých špičkových služeb jako je telefonování a přijímaní hovorů z pevných a mobilních telefonů, a služeb hlasové pošty. Skype má také rostoucí síť hardwarových a softwarových partnerů. Skype je součástí eBay. Pro další informace navštivte stránky www.skype.com. 

Témata článku: Skype, Bezdrátové telefony, Nejprodávanější mobilní telefony, Stat

Aktuální číslo časopisu Computer

Otestovali jsme 5 HDR 4K televizorů

Jak natáčet video zrcadlovkou

Vytvořte si chytrou domácnost

Radíme s koupí počítačového zdroje