Netgear – první výrobce, který poskytuje rych-lost Fast-Ethernet v síti WLAN

22. listopadu 2005
Windows Vista betaverze 2 nebude
Mnichov, 8. listopadu 2005 – Společnost Netgear, odborník na síťová řešení, dnes v rámci uvedení produktové řady RangeMax 240 na trh oznámila novou éru „rychlosti v bezdrátových sítích“. Směrovač MIMO-WLAN-Router WPNT834 představuje první přístroj svého druhu, který přenáší data rychlostí, jež byla až dosud možná pouze u kabelových sítí.
Netgear – první výrobce, který poskytuje rych-lost Fast-Ethernet v síti WLAN

Společnost Netgear jako první výrobce vůbec dosáhla díky kombinaci s PC kartou WPNT511 hranice 100 megabitů za sekundu, která byla dříve vyhrazena pouze pro dosavadní kabelové sítě typu Fast-Ethernet. Přístroje Max 240 jsou k dostání od prosince, a to za cenu 199 eur (směrovač) a 135 eur (PC karta) (včetně 16% DPH), resp. 279 a 189 švýcarských franků (včetně  20% DPH).

Směrovač RangeMax 240 Router WPNT834 od společnosti Netgear je založen na nejnovější technologii MIMO (Multiple-In Multiple-Out) s ACS (Adaptive Channel Expansion). V kombinaci s adaptérem RangeMax 240 Adapter WPNT511 je teď vůbec poprvé v historii možné dosáhnout v bezdrátové síti přenosové rychlosti 100 megabitů za sekundu. Propustnost tohoto řádu byla až dosud vyhrazena pouze pro kabelové sítě. 

Přístroje jsou navíc kompatibilní směrem dolů a lze je využívat spolu se známými standardy WLAN 802.11 b a g a SuperG se 108 megabity za sekundu.

Produktová řada RangeMax 240 pracuje s nejnovější technologií True MIMO Gen3 od společnosti Airgo Networks. Tato technologie využívá prostorového multiplexu (Spatial Multiplexing), díky němuž lze přes jeden kanál posílat více datových proudů. Kromě toho novátorská technologie ACS (Adaptive Channel Expansion) umožňuje, aby byl připraven dodatečný druhý rádiový kanál, přes který rovněž mohou být přenášena data. Pokud by byl přenosový kanál rušen vnějšími vlivy, WPNT834 automaticky přepne – bez jakéhokoliv časového zpoždění – na druhý, volný kanál, což zaručuje trvale optimální širokopásmové spojení.

 

Širokopásmové aplikace, velké objemy dat, videoproudy, hlasová nebo tónová spojení, jež až dosud přiváděly bezdrátové sítě na hranici možností výkonu, nyní konečně mohou být bez problémů využívány také v síti WLAN. Mechanismy QoS (Quality of Service) činí maximum, aby data byla zpracována v souladu s prioritami a aby procházela sítěmi naprosto bez problémů.

Zdokonalenou ochranu rádiového spojení zaručují přístroje RangeMax 240 prostřednictvím zrychleného šifrování standardů AES, TKP a WEP.  Produktová řada RangeMax 240 dosahuje propustnosti dat, která se rovná propustnosti v kabelových sítích, a to bez ohledu na to, zda je použito šifrované spojení prostřednictvím WEP nebo WPA2 (802.11i).

Přes všechny technické novinky je instalace produktu WPNT834 a příslušného adaptéru nesmírně jednoduchá. Společnost Netgear poskytuje instalačního průvodce Touchless WiFi Security Installation Wizard, který uživatele krok za krokem provede nezbytnými instalačními kroky a který dokonce i nováčkům v oblasti WLAN zaručí hravě jednoduché uvedení sítě kódované přes WPA2 do provozu.

Směrovač RangeMax 240 Router WPNT834 a PC karta WPNT511 jsou k dostání od listopadu. Od prvního čtvrtletí 2006 bude k dispozici rovněž adaptér USB 2.0 Adapter WPNT121.

 

Charakteristické znaky a výhody produktu WPNT834:

 

·        Optimální rádiové spojení

  • Technologie True MIMO Gen3 zaručuje míru propustnosti odpovídající spojení typu Fast Ethernet.
  • Technologie ACE (Adaptive Channel Expansion) poskytuje automaticky druhý, bezporuchový kanál.

·        Rozhraní:

  • Pět portů RJ45 – 10/100 megabitů za sekundu (jedno připojení WAN, čtyři připojení LAN); Auto-Uplink na všech portech.
  • Automatické rozpoznání stavu sítě WLAN; kompatibilita s rádiovými sítěmi podle IEEE 802.11b/g a Super G (108 megabitů za sekundu).
  • Tři antény – jedna snímatelná anténa.

·        Bezpečnostní funkce

§         Ochranná bariéra NAT a SPI.

§         DoS (Denial of Service) a IDS (Intrusion Detection & Prevention).

§         WEP – 64 bitů nebo 128 bitů, WPA-PSK, WPA2-PSK.

§         Filtr adres MAC a SSID lze odpojit.

§         Dva tunely VPN Pass Through Tunnel (IPSec, L2TP, PPTP).

§         Exposed Host (DMZ).

·        Průvodce instalací: Průvodce Touchless WiFi Security Wizard provede uživatele všemi relevantními kroky instalačního procesu, a dokonce i nováčkům v oblasti WLAN zaručí bezproblémové a bezpečné uvedení přístroje do provozu.

·        Záruka: dva roky.

Diskuze (2) Další článek: Windows Vista betaverze 2 nebude

Témata článku: Auto antény, Rj45, List, WLAN, Adapter, Multiplex, Kabelové spojení, Švýcarský výrobce, Wizard

Aktuální číslo časopisu Computer

Zachraňte nefunkční Windows

Jak nakupovat a prodávat kryptoměny

Otestovali jsme konvertibilní notebooky

Velký test 14 herních myší