Ness vybudoval vzdělávací portál pro špičkové zdravotnické zařízení

Praha, 3. května 2007 – Institut klinické a experimentální medicíny v Praze (IKEM) a společnost Ness Technologies, Inc. (NASDAQ: NSTC), globální poskytovatel IT řešení a služeb, oznámily zprovoznění nového vzdělávacího portálu určeného pro zaměstnance IKEMu a využívajícího nejmodernější formy e-learningu. Portál vybudovala firma Ness Czech, česká pobočka globální skupiny Ness Technologies.
Ness vybudoval vzdělávací portál pro špičkové zdravotnické zařízení

Při nasazení tohoto řešení Ness Czech spojil své kompetence v oblasti e-learningu a zkušenosti mateřské společnosti z realizace řady úspěšných projektů pro zdravotnické instituce v zahraničí. Projekt „Vzdělávací  a informační portál IKEMu“ byl spolufinancován Evropským sociálním fondem, státním rozpočtem České republiky a Magistrátem hl. m. Prahy.

Portál se zaměřuje na e-learningové vzdělávání v rámci Komplexního informačního a komunikačního systému IKEMu, v oboru kardiologie a ošetřovatelství v intenzivní péči. Zajišťuje časově neomezený přístup k informacím a profesnímu vzdělávání pro lektory a zaměstnance IKEMu, je součástí programu jejich celoživotního vzdělávání.

Portál zajišťuje jednotný vzhled e-learningových programů a výukových dokumentů, umožňuje e-kurzy a dokumenty jednoduše a přehledně strukturovat, nabízí fulltextové vyhledávání a integraci s nástroji Microsoft Office. Příprava e-kurzů i komunikace mezi lektorem a studentem je rychlejší a efektivnější, výhodou je také snadná příprava testů včetně jejich vyhodnocování.

„Nový portál pomáhá zvyšovat kvalifikaci lékařů i středního zdravotnického personálu. Část projektu, která byla zaměřena na vyškolení lektorů pro příslušné oblasti, byla ukončena ke konci loňského roku. Lektoři, vyškolení podle jednotné metodiky, mohou nyní kvalifikovaně vzdělávat cílové skupiny – lékaře kardiology   a střední zdravotnický personál,“ řekl ředitel IKEMu MUDr. Štefan Vítko. Od ledna 2007 jsou e-kurzy zařazeny do základního vzdělávacího procesu, kterým prochází nově nastoupený zdravotnický personál.

„Těší nás, že můžeme tímto způsobem přispívat ke zkvalitňování lékařské péče a zvyšování vzdělanostní úrovně lékařů i zdravotnického personálu,“ řekl Pavel Parma, ředitel Divize veřejné správy Ness Czech. „S projekty pro oblast zdravotnictví má Ness Technologies rozsáhlé zkušenosti ze zahraničí a úspěšně je využívá i v České republice. Naše e-learningová řešení dokážeme přizpůsobit specifickým potřebám zákazníků jak v sektoru veřejné správy, tak v komerční sféře.“

Váš názor Další článek: Microsoft uvádí novou řadu produktů System Center

Témata článku: Cílové nasazení, Úspěšný test, Komerční sféra

Aktuální číslo časopisu Computer

Zachraňte nefunkční Windows

Jak nakupovat a prodávat kryptoměny

Otestovali jsme konvertibilní notebooky

Velký test 14 herních myší