Ness Technologies zveřejnila rekordní výsledky za 2. čtvrtletí 2008

Ness Technologies zveřejnila rekordní výsledky za 2. čtvrtletí 2008

Společnost Ness Technologies,  globální poskytovatel služeb a řešení informačních technologií, zveřejnila své finanční výsledky za druhé čtvrtletí končící 30. června 2008. Provozní zisk vzrostl meziročně o 107 % a zisk po zdanění o 94 % na 0,21 USD výnosu na akcii podle GAAP, výnosy vzrostly o 36 % a společnost vykázala silné provozní cash flow.

Vybrané finanční výsledky druhého čtvrtletí 2008:

  • Výnosy dosáhly historicky nejvyšší úrovně 170,6 mil. USD, tj. zaznamenaly meziroční nárůst o 36 %.
  • Provozní zisk dosáhl historicky nejvyšší úrovně 11,2 mil. USD, což představuje 107% meziroční nárůst.
  • Čistý zisk činil 8,1 mil. USD, což je meziroční nárůst o 94 %.
  • Průměrný výnos na akcii podle GAAP byl 0,21 USD, oproti 0,11 USD ve druhém čtvrtletí roku 2007.
  • Průměrný výnos na akcii(non-GAPP) činil 0,25 USD, ve srovnání s 0,13 USD ve druhém čtvrtletí roku 2007.
  • Provozní cash flow v daném čtvrtletí dosáhl historicky druhé nejvyšší úrovně 13,0 mil. USD.
  • Objem rozpracovaných zakázek (tzv. backlog) činil k 30. červnu 2008 rekordních 799 mil. USD, tj. o 23 % více než 650 mil. USD k 30. červnu 2007.

„Měli jsme skvělé čtvrtletí, dařilo se dám dobře realizovat naši strategii, zaznamenali jsme několik rekordů, a to vše ve druhém čtvrtletí, které bývá pro Ness obvykle slabší,“ řekl Sachi Gerlitz, prezident a CEO společnosti Ness Technologies. „Naše aktivity v rámci Ness Europe a Ness Israel dosahovaly i nadále dobrých výsledků a naše obchodní aktivity v oblasti Software Product Labs výrazně posílily oproti výsledkům prvního čtvrtletí. Zároveň se v tomto čtvrtletí začaly projevovat výsledky naší orientace na oblasti businessu s vyšší přidanou hodnotou zisku. „S ohledem na pokračující růst objemu rozpracovaných zakázek a obchodních příležitostí jsme v našem výhledu do budoucna i nadále optimističtí.“

„Ve druhém čtvrtletí jsme se museli vypořádat s určitým makroekonomickým vývojem, zejména pokud jde o směnné kurzy, ale i přesto se dám dařilo tento vývoj kompenzovat dobrou výkonností a efektivitou našich operací,“ řekl Ofer Segev, výkonný viceprezident a finanční ředitel. „Jsme zejména potěšeni vývojem našeho provozního cash flow ve druhém čtvrtletí. Naše rozvaha a likvidita jsou silné a z budoucnosti nemáme strach.“

Výhled

Co se týče výsledků za celý rok 2008, společnost Ness potvrdila svůj výhled průměrného čistého výnosu na akcii podle GAAP v rozmezí1,00 – 1,05 USD, a zvýšila svůj odhad výnosů na 670 mil. - 695 mil. USD.

Nedávno oznámený prodej izraelské divize pro prodej a distribuci systémů SAP firmě SAP AG se na výhledu negativně neprojevil; Ness očekává, že propad ve výnosech způsobený touto transakcí budou kompenzovat další faktory, včetně růstu výnosů, který by měl být vyšší než původní očekávání. Tyto faktory, společně s vlivy vývoje směnných kurzů, také přispěly k navýšení výhledu výše výnosů.

Ness také očekává, že ve třetím čtvrtletí dojde k uznání průměrného výnosu na akcii 0,18 – 0,23 USD, po vypořádání transakce prodeje izraelské divize prodeje a distribuce systémů SAP.

O společnosti Ness Technologies

Ness Technologies (NASDAQ: NSTC) je globální dodavatel služeb a komplexních řešení v oblasti IT, která zákazníkům pomáhají zvyšovat konkurenceschopnost a efektivitu. Nabízí široké portfolio řešení a služeb, včetně outsourcingu a offshore, systémové integrace, konzultací, vývoje software na zakázku, prověřování kvality a školení. Společnost Ness Technologies má 7 800 zaměstnanců v 18 zemích Severní Ameriky, Evropy a Asie. Celosvětově spolupracuje s více než 100 předními dodavateli software a hardware. Další informace o společnosti Ness Technologies najdete na www.ness.com.

Užití non-GAAP finančních informací

Kromě vykazování hospodářských výsledků v souladu se všeobecně platnými účetními standardy – tedy GAAP – používá společnost Ness i tzv. non-GAAP ukazatele čistého příjmu a výnosů na akcii, které jsou opravnými položkami výsledků založených na GAAP pro vyloučení bezhotovostních akciových kompenzačních nákladů v souladu s SFAS 123R a amortizací nehmotných aktiv. Vedení společnosti Ness věří, že non-GAAP informace investorům pomohou pochopit a zhodnotit probíhající klíčové operace společnosti Ness i její perspektivu do budoucna. Uvedené non-GAAP informace by se neměly posuzovat samostatně ani nemají nahrazovat výsledky připravené v souladu s GAAP. Vedení

Témata článku: Cash, Flow, Nejvyšší úroveň, Israel, Offshore, Nejvyšší vedení, Dobrý výsledek, Silný vliv

Aktuální číslo časopisu Computer

Bojujeme proti Fake News

Dva velké testy: fotoaparáty a NASy

Co musíte vědět o změně evropského roamingu

Radíme s výběrem základní desky